czwartek, 10 marca 2022

Historia naturalna wróżek. Emily Hawkins

 

Wszyscy chyba teraz potrzebujemy oderwać się od codzienności.

"Historia naturalna wróżek" autorstwa  Emily Hawkins  na pewno nam na to pozwoli.

Przeznaczona jest dla dzieci, ale myślę, że niejednego dorosłego wciągnie w swój niezwykły, magiczny świat.

Książka wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę.


Oto sekretna księga prof. Elsie Arbour, cenionej botaniczki, która przez całe życie zajmowała się tropieniem i badaniem wróżek. Owocem jej pracy jest zachwycający album „Historia naturalna wróżek”, który badaczka przekazała swojej siostrzenicy, aby i ona mogła poznać tajemne życie tych magicznych istot i zrozumieć, jaką rolę odgrywają w przyrodzie.

Na stronach tej wyjątkowej księgi znajdziecie skrupulatne notatki i szczegółowe rysunki, dzięki którym nauczycie się rozróżniać gatunki wróżek z całego świata oraz dowiecie się, gdzie mieszkają i jak żyją. Poznacie sekretną mowę wróżek, ich anatomię, cykl życia oraz zwyczaje.

Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze złoconymi tłoczeniami.

Dzięki temu „Historia naturalna wróżek” sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych!

Książkę docenili też czytelnicy na całym świecie - dotychczas sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Rosji, Japonii, Korei, Chorwacji i Estonii.Autorka książki jest Emily A. Hawkins - brytyjska pisarka, autorka „Oceanologii”, która została bestsellerem ""New York Timesa"". Napisała ponad 40 książek dla dzieci, w Polsce ukazały się: „Atlas przygód zwierząt, „Atlas oceanicznych przygód”, „Atlas przygód dinozaurów” oraz „Magiczne stwory i mityczne bestie”.

Cudowne i prawdziwie magiczne ilustracje stworzyła Jessica Roux – amerykańska ilustratorka, miłośniczka roślin i zwierząt, fanka Harry Pottera.

Bardzo polecam „Historię naturalną wróżek” – prawdziwa perełka na rynku wydawniczym.


Książkę możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

5 komentarzy:

 1. Muszę kupić, bo to przepiękna książka, którą na pewno warto mieć!

  OdpowiedzUsuń
 2. zachwyca mnie ta książka, jest po prostu przecudowna!

  OdpowiedzUsuń
 3. No bardzo ciekawa propozycja dla fanów wrózek, dla mnie co prawda mniej atrakcyjna bo jakoś nigdy nie przepadałam za nimi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny temat książki, wspaniałe ilustracje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książeczka, uwielbiam tak ładnie wydane tytuły :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)