sobota, 5 marca 2022

Komiksy dla dziewczyn (i nie tylko) z Wydawnictwa Egmont: Siostry Niezapominajki, Pamiętniki Wisienki i Walentyna oraz Mulan

 

Komiksy, które jako osobna forma wydawnicza swoje życie rozpoczęły na przełomie XIX i XX wieku, fascynują niezmiennie kolejne pokolenia. Mają one swoich fanów w każdym wieku.

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie naprawdę wiele ciekawych komiksów o różnej tematyce. Wydają komiksy młodych polskich autorów, jak i klasyki, które swoją premierę miały wiele lat temu.

Dziś przegląd komiksów skierowanych głównie do dziewcząt od ok. 7/8 roku życia, ale nie tylko oczywiście.


Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei. Tom 2

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci... Pamiętniki Wisienki i Walentyna. Tom 1

Zawarta w jednym tomie kontynuacja losów mądrej i ciekawskiej dziewczynki Wisienki i jej rodziny.

Wisienka i jej nowy braciszek Walentyn wcielają się w agentów specjalnych. W noc Perseidów na naszej planecie rozbija się nieznanej rasy istota pozaziemska. Ich zadaniem będzie odnaleźć jej ślady, ocenić skalę niebezpieczeństwa i wyeliminować zagrożenie. W przeddzień długiej podróży dookoła świata „rodzeństwo” wyrusza z misją najwyższej wagi. Dla nich to okazja, żeby się lepiej poznać i zbliżyć się do siebie… a przede wszystkim wspólnie stworzyć nowy pamiętnik!

Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r. "


Mulan. Seria Klasyczne Baśnie Disneya w Komiksie.

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Mulan”.

Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich…

Świetny komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.Jeśli szukacie komiksów dla córki, młodszsej siostry czy kuzynki, to polecam te, jak też i inne z Wydawnictwa Egmont.

A Wy lubicie komiksy?

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids


9 komentarzy:

 1. Super propozycja dla młodych fanek komiksów;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję zapoznać się z wszystkimi i są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak zawsze jestem zachwycona komiksami od Egmontu, wszystkie przeczytałam jednym tchem

  OdpowiedzUsuń
 4. Wisienkę musimy przeczytać niebawem

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że kiedyś nie było takich komiksów :P. Może sama bym polubiła, a tak jako dziecko omijałam szerokim łukiem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie piękne wydania, to musiał być wspaniały prezent nie tylko na Walentynki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie wydane, grafika oko pieści aż miło spędzać czas z taką lekturką, idealny upominek dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja bratanica uwielbia komiksy. Będzie pomysł na kolejny prezent ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)