sobota, 30 grudnia 2023

Śnieżna dziewczynka. Sophie Anderson

 

“Chciałabym, żeby śnieżna dziewczynka ożyła. Wtedy miałabym przyjaciółkę, prawdziwą przyjaciółkę, której mogłabym zaufać i nie czułabym się taka samotna”. 


Nowa, zachwycająca i wartościowa powieść Sophie Anderson, autorki bestsellerów: „Dom na kurzych łapach”, „Baśnie Śnieżnego Lasu” i „Zaczarowany zamek”.

Tym razem pisarka wraca z ponadczasową, porywającą opowieścią o sile przyjaźni, miłości i odwadze, które przezwyciężają wszelkie przeszkody.

"Śnieżna dziewczynka", którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to historia pełna magii, niezwykłych bohaterów i niesamowitych przygód.Pierwszy śnieg ma magiczną moc...

Tasza wraz z rodzicami przeprowadzają się na wieś do dziadka, który ze względu na stan zdrowia, nie może już samodzielne zajmowanie się gospodarstwem. Dziewczynka całkiem dobrze odnajduje się w nowej sytuacji, jednak pewne zdarzenie z przeszłości nie daje jej spokoju. 

Pewnego dnia Tasza razem ze swoim dziadkiem lepi śnieżną dziewczynkę i marzy o tym, żeby ożyła. Gdyby tylko takie pragnienie mogło się spełnić...

Niebawem w dolinie pojawia się Aliana stworzona z życzeń, światła gwiazd, płatków śniegu i magii. Tasza i Aliana szybko się zaprzyjaźniają, ale im więcej czasu spędzają razem, tym obficiej pada śnieg i tym mroźniejsza staje się zima. Wtedy dolinę nawiedza straszna zamieć…

Czy wyjątkowa przyjaźń przetrwa wszystkie trudności?

Czy do doliny w końcu zawita wiosna? 

Tylko co wtedy stanie się ze tytułową dziewczynką?

To wspaniała, zimowa powieść o potrzebie bliskości i przyjaźni, o odwadze, wychodzeniu ze strefy komfortu oraz pokonywaniu swoich lęków, a także o pięknych relacjach panujących w rodzinie.

Historia uczy, że warto prosić o pomoc i nie wstydzić się tego. Ukazuje jak można radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak przełamywać lęki oraz stawiać czoła różnym przeciwnościom losu. 

W książce rozbrzmiewają też echa znanych legend i baśni, przez co historia nabiera jeszcze większego klimatu i niesamowitej, magicznej aury.

"Śnieżna dziewczynka" to przepiękna opowieść z morałem, którą czyta się jednym tchem.

Myślę, że mogę ją polecić dzieciom (od 9 roku życia), a także tym całkiem dorosłym czytelnikom.


Więcej ciekawych i wartościowych książek dla dzieci znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)