wtorek, 10 października 2017

Komiksy dla dzieci: Maja i Minizaury, Pikapidula i Oto Tosia

Czy Wasze dzieci albo Wy sami czytacie komiksy?
Mój syn ostatnio bardzo je polubił. Ja w dzieciństwie i okresie nastoletnim też miałam etap fascynacji komiksami.

Ostatnio do komiksowej kolekcji syna trafiły trzy nowości z Wydawnictwa Egmont: Maja i Minizaury, Pikapidula oraz Oto Tosia. Zostały one wyróżnione w prestiżowym Konkursie im. Janusza Christy dla młodych polskich autorów tworzących komiksy dla dzieci.


Maja i Minizaury. Tom 1. Odnaleziony świat. Kajetan Wykurz.
Trzy dinozaury z kosmosu przybywają na Ziemię, aby tutaj się osiedlić. Planetę zamieszkują inne, dużo większe od nich istoty. Jedną z nich jest jedenastoletnia Maja.
Czy dziewczynce uda się nawiązać z minizaurami nić porozumienia i zdobyć ich zaufanie?

Komiks idealny dla fanów dinozaurów, kosmosu oraz niezwykłych przygód. Może się spodobać zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. 


Pikapidula. Tom 1. Wszyscy na pokład. Agnieszka Surma.
Któż z nas nie marzył będąc dzieckiem, by choć na chwilę stać się piratem? Pływać po morzach i oceanach na pięknym statku, szukać ukrytych skarbów oraz przeżywać niezwykłe przygody

Mała Ada postanawia spełnić to marzenie i zostać kapitanem piratów. W tym celu potrzebuje własnej załogi oraz trochę wyobraźni. Werbuje więc tatę, mamę, psa… a nawet świnkę morską! Ta nietypowa piracka banda przeżywa wiele zabawnych sytuacji i przygód.


Oto Tosia. Tom 1. W poszukiwaniu Pietrostwora. Marta Falkowska.
Co zrobilibyście, gdybyście w Waszym ogródku znaleźli ogromny odcisk łapy, niepasujący do żadnego znanego Wam stworzenia? Tosia nie miała żadnych wątpliwości – trzeba wyruszyć na wyprawę badawczą! Wraz ze swoim wiernym towarzyszem Panem Preclem dziewczynka postanawia odkryć tę tajemnicę i rusza na poszukiwanie przygód.

Przyznam, że zachwycił mnie sposób, w jaki autorka tworzy rysunki. Mają w sobie urok, magię i to coś, co sprawia, że komiks przyciąga i fascynuje.


A jakie Wy komiksy dla dzieci polecacie?

6 komentarzy:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)