środa, 11 października 2017

It Ends with Us. Colleen Hoover. recenzja

"- Ktoś kiedyś mi powiedział, że nie ma czegoś takiego, jak źli ludzie. Po prostu wszyscy czasami robimy złe rzeczy. Wryło mi się to w pamięć, bo to prawda. Wszyscy mamy w sobie trochę dobra i trochę zła."

When it ends jest dla Coollen Hoover książką bardzo osobistą. Jak sama przyznała inspiracją do jej napisania była historia matki autorki, która doświadczyła przemocy domowej, natomiast kilkuletnia Colleen była świadkiem tych scen…

Nie jest to jednak autobiografia. Autorka tworzy zupełnie inną, niż jej własna, historię. Niemniej jest ona pełna emocji. Fabuła bardzo ciekawa, akcja często zaskakuje, a postacie są świetnie skonstruowane.


"Wszyscy ludzie popełniają błędy. Tym co decyduje o charakterze człowieka nie są błędy jakich dokonujemy, lecz to, jak przekształcamy te błędy w lekcje, a nie w wymówki."

Po pogrzebie swojego ojca Lily chce być sama, by móc odetchnąć i przemyśleć, to co się wydarzyło. Wchodzi na dach jednego z budynków i tam niespodziewanie poznaje Ryle’a – intrygującego neurochirurga. Wdają się w rozmowę i coś zaczyna między nimi iskrzyć. Jednak mężczyzna przyznaje, że nie szuka związków, a jedynie przelotnych znajomości. Lily natomiast nie ma w zwyczaju szukać przygód na jedną noc.
Los sprawia, że ponownie się spotykają w niespodziewanych okolicznościach. Dają sobie szansę, ale wtedy nagle pojawia się ktoś, kto w przeszłości był dla Lily bardzo ważny. Od tamtego czasu sprawy zaczynają się komplikować jeszcze bardziej…

Autorka w książce pokazuje, jak bardzo miłość potrafi być ślepa. Nawet gdy człowiek, który powinien nas wspierać i kochać, krzywdzi i odbiera poczucie własnej wartości. Dlaczego kobiety tkwią w toksycznych związkach i nie umieją odejść, nawet jeśli doświadczają przemocy?
Z drugiej jednak strony książka, daje też nadzieję, iż nie ma sytuacji bez wyjścia.

Ta odważna i głęboko osobista powieść Colleen Hoover zdobyła w 2016 roku nagrodę czytelników Goodreads Choice Awards za najlepszy romans.
Zdecydowanie warto przeczytać tę książkę.

It Ends with Us. Colleen Hoover
Tłumaczenie: Anna Gralak
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 360

6 komentarzy:

 1. W sumie mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiem, że miłość potrafi być ślepa. zawsze patrzących na różne sytuacje z boku lepiej je dostrzegamy niż gdy dotyczą nas samych

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupelnie nie moje klimaty, ale juz wiem ze mama bedzie zadowolona <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. szkoda, że nie ma nic o wojownikach z magicznymi mocami.. Albo chociaż zombie..:P myślę za to, że bardzo mogłaby przypaść mojej mamie. Ona lubi książki w takim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 6. piękne słowa. wpisuję tę ksiażkę na listę must read

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)