poniedziałek, 19 czerwca 2023

Krawcy zaklęć. James Nicol

 

„Krawcy zaklęć”, którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to świetna pozycja zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

To magiczna, lekko tajemnicza, otulająca ciepłem i niezwykłym urokiem opowieść o rodzinie, pasji i chęci tworzenia, odpowiedzialności, ale też o zderzeniu marzeń oraz pragnień z czasem trudną rzeczywistością.

Wydawnictwo Świetlik rekomenduje tę pozycję dla dzieci 9-12 lat, ale może się ona spodobać też młodzieży, jak i zupełnie dorosłym czytelnikom.  


Rodzina Danellich prowadzi niewielki zakład krawiecki, gdzie szyją ubrania na miarę, które sprawiają, iż każdy klient może się poczuć się w nich naprawdę wyjątkowo.

Zajmują się tym fachem od pokoleń. Są cenieni i szanowani.

Hen, pod czujnym okiem babci uczy się sztuki krawieckiej i przejawia ku temu spory talent. Chłopak marzy o zostaniu krawcem zaklęć, wszywającym magię w ubrania.

Niestety okazuje się, że zaangażowanie, talent i pasja to nie wszystko… W mieście pojawiają się nowe wielkie fabryki, w których masowo produkowane są ubrania. Nie liczy się tam unikalność, ale wygrywają ceną. Mniejsze biznesy zaczynają się borykać z problemami, a niektóre upadają. Tak jak zakład wujka Hena. Musiał on zamknąć swój słynny sklep i przenieść się do wraz z rodziną do domu Hena.

Od tej pory wszystko się komplikuje. Wujek za wszelką cenę postanawia utrzymać zakład, jednak przez swoje działania doprowadza do wielu zgrzytów i napięć w rodzinie.

Hen postanawia działać trochę na własną rękę w ukryciu. Z pomocą przychodzi mu kuzynka Conie, z która początkowo nie miał dobrych relacji.

Czy uda mu się ocalić zakład krawiecki od bankructwa i zjednoczyć rodzinę?

Świetna, wartościowa, ciekawa, magiczna, ale i bardzo prawdziwa historia. Wywołuje refleksję, ukazuje siłę rodziny, pokazuje, co w życiu tak naprawdę jest ważne. Zachęca by nie poddawać się nawet w trudnych okolicznościach. Uzmysławia też trochę młodym czytelnikom funkcjonowanie małych biznesów na tle globalnego przemysłu, ogromnych firm i wielkich koncernów.

Warto zdecydowanie sięgnąć po tę pozycję.

Więcej ciekawych i wartościowych książek dla dzieci znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)