niedziela, 28 maja 2023

Opowieść z Zielonej Rzeki. Holly Webb

 

Niezwykła powieść przygodowa Holly Webb, autorki bestsellerowej serii o zwierzętach „Zaopiekuj się mną”.

Tym razem młodzi czytelnicy odkryją barwny, ciekawy, pełen przygód świat znad Zielonej Rzeki…

Książka ,,Opowieść z Zielonej Rzeki”, którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl jest przeznaczona dla dzieci od około 8/9 roku życia. To wartościowa pozycja, która uczy szacunku do natury, a także ukazuje jej zmienność i często nieprzewidywalność. To również opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, adopcji, przyjaźni, odwadze i sile, która drzemie w każdym z nas.Zielona Rzeka jest domem dla wielu fascynujących stworzeń - wydr, bobrów, łabędzi i ryb. W tej pięknej dolinie życie toczy się harmonijnym rytmem, zgodnie z prawami natury. Książka zaprasza młodych czytelników do odwiedzenie tego niezwykłego, podwodnego świata i poznania jego tajemniczych mieszkańców.

Zeszłej wiosny dom małej wydry Szuwara został zalany przez rzekę. Teraz woda znów jest wysoka, ale młody zwierzak wierzy, że może uratować swoją norkę przed kolejną powodzią. Niestety zagrożone jest również żeremie bobrów. Satynka, która jest zbyt mała i słaba, nie potrafi wzmocnić tamy.

Zwierzęta wyruszają w ekscytującą podróż wzdłuż rzeki.

Czy zdołają się odnaleźć i ocalić swoje domy?

A może Pani Rzeka usłyszy ich wołanie o pomoc?

Świetna historia dla dzieci, które kochają zwierzęta i przygody.

Z książki bije ciepło, radość, mądrość. Holly Webb operuje pięknym językiem, który jest między innymi wynikiem tego, iż pracowała jako redaktor literatury dziecięcej. Aktualnie zajmuje się wyłącznie pisaniem, ponieważ jak sama wspomina, jest to jej największa pasja.


Więcej ciekawych i wartościowych książek dla dzieci znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)