poniedziałek, 21 listopada 2022

Werdykt. Joanna Chyłka. T. 16 Remigiusz Mróz

 

Niewiele w literaturze polskiej jest takich postaci kobiecych jak Joanna Chyłka. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Inteligentna, o mocnej osobowości, nie bojąca się wyzwań, bezkompromisowa, przekraczająca granice, mistrzyni ciętej riposty, po prostu twarda babka. Ma jednak i swoje słabości. Pierwszą są papierosy, a drugą siostrzenica i a z biegiem czasu okazuje się, że ktoś jeszcze..

Seria z Chyłką uznawana jest za jedną z najbardziej znanych i popularnych w dorobku Remigiusza Mroza. Praktycznie każdy tom wciąga od pierwszej strony, a tempo akcji jest zabójcze. Kolejne wydarzenia biegną w szalonym tempie, nie mówiąc o tym, że jesteśmy ciągle zaskakiwani nagłymi zwrotami akcji.

Na podstawie tych powieści powstał też serial "Chyłka" z Magdaleną Cielecką i Filipem Pławikiem w rolach głównych.

"Werdykt", który możecie kupić w księgarni TaniaKsiazka.pl, stanowi już 16. częścią serii o Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim. Pierwsza powieść zatytułowana "Kasacja" ukazała się w 2015 roku.


Warszawą wstrząsa informacja o odnalezieniu martwego niemowlaka na jednym z publicznych placów zabaw. Policja nie jest w stanie odnaleźć rodziców, nic nie pozwala też zidentyfikować tożsamości dziecka. To media jako pierwsze trafiają na trop – udaje im się odnaleźć matkę, która przed kamerami twierdzi, że nie pamięta, co się wydarzyło, i nie wie, gdzie jest jej syn.

Dziennikarze przyklejają kobiecie łatkę dzieciobójczyni, zapowiada się jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat – a Chyłka i Oryński zrobią wszystko, by poprowadzić tę obronę. Nowy partner zarządzający kancelarią nie ma jednak zamiaru pozwalać, by dwójka prawników dłużej dzieliła się sprawami.

W tej części mamy oprócz mocnego wątku kryminalnego, sporo obyczajowych wstawek z życia Chyłki i Zordona. Adwokacka para jest już po ślubie, ale nie czeka jeszcze miodowy miesiąc.

Matka tragicznie zmarłego dziecka twierdzi, że Oryński jest jej prawnikiem, natomiast przypuszczalny ojciec-znany aktor od dawna jest klientem kancelarii. Chyłka i Oryński stają po dwóch stronach barykady.

W Sądzie Rejonowym odbywa się proces o zniesławienie aktora przez matkę dziecka. Wokół sprawy powstaje medialny szum. Wszyscy są ciekawi, jak będzie wyglądało starcie prawników małżonków, a także kto z ich klientów – Judyta czy Paweł, mówi prawdę.

Finał mocno zaskakuje.

W opisanej w tym tomie sprawie widać inspirację głośną historią Madzi z Sosnowca, a także procesem Amber Heard oraz Johnny’ego Deppa.

Dodatkowym mocnym elementem całości, podobnie jak w poprzednich tomach, są dyskusje, sarkastyczne docinki, batalie słowne i zabawne sprzeczki pomiędzy Chyłką a Zordonem.

Remigiusz Mróz jak nikt, potrafi ciągle utrzymać uwagę czytelnika i wciągnąć go w opowiadaną historię.


Więcej kryminałów znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)