piątek, 25 listopada 2022

Seria niefortunnych zdarzeń. T. 1 i 2. Lemony Snicket

 

„Jak zapewne wiecie, znalezienie się we własnym pokoju, a najlepiej łóżku, przynosi czasem pewną ulgę w przykrej sytuacji.”


Seria Niefortunnych Zdarzeń to nietypowy cykl dla młodzieży opowiadający historię trójki sierot Baudelaire - Wioletki, Klausa i Słoneczka.

Po pożarze, w którym zginęli rodzice, życie dzieci zmienia się w jednej chwil. Cała trójka trafia pod opiekę do dalekiego krewnego. Dzieci mają zamieszkać z Hrabią Olafem, którego nigdy nie widzieli ani o nim nie słyszeli.


Ich nowy dom nie jest jednak miejscem dla nich przyjaznym. Jedno łóżko dla całej trójki, brak zabawek… . A charakter gospodarza okazuje się być dalekim od ideału. Jest nie miły, obarczał dzieci zbyt wieloma obowiązkami. A na dodatek robi wszystko by pozbyć się dzieci i przejąć rodzinny m Dzieci muszą udaremnić jego nikczemne plany i zdemaskować oszustwa, by w końcu rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swoich rodziców, przy okazji odkrywając struktury tajnej organizacji i ujawniając sekret zaginionej cukierniczki.

"Seria Niefortunnych Zdarzeń" Spodoba się zarówno starszym dzieciom, młodzieży, jak też wielu dorosłym.Książki z tej serii mają swój własny, niepowtarzalny klimat. Fabuła lekko mroczna i tajemnicza. Akcja jest bardzo wciągająca. Sporo emocji, ekscytujących zdarzeń, trochę absurdu i humoru. Fantastyczna narracja i ciekawa charakterystyka bohaterów. Styl pisania autora jest lekki i zabawny, co sprawia, że czyta się je bardzo szybko.

Pierwsze polskie wydanie tomu pierwszego „Przykry początek miało miejsce w 1999 roku.

Ostatnio wydawnictwo Harper Collins Polska postanowiło wznowić te serię. A okładki tego wydania nawiązują do serialu, który z pewnością znany jest młodszym widzom.

Książki Lemony'ego Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że Seria Niefortunnych Zdarzeń zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana i jest dostępna na platformie Netflix.


Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)