sobota, 6 listopada 2021

Bajka dźwiękowa: Czerwony Kapturek oraz Trzy małe świnki

 

Baśnie i bajki od wieków są chętnie opowiadane bądź czytane dzieciom. Stanowią swoistą klasykę literatury i doczekały się niezliczonej ilości wydań oraz wielu interpretacji.

Przekazują dzieciom życiowe prawdy oraz pokazują w subtelny sposób, iż rzeczywistość potrafi być czasem niezbyt przyjazna, a różnego typu przeszkody i walka z nimi są nieuniknione. Baśń to w pewnym sensie przewodnik, który w formie opowieści podpowiada dziecku, jak można sobie radzić w otaczającej nas rzeczywistości.

Każde dziecko ma swoje ulubione bajki, których może słuchać dosłownie w nieskończoność.

Jednymi z najpopularniejszych są z pewnością Trzy małe świnki oraz Czerwony Kapturek.

Wydawnictwo Harper Collins postanowiło jeszcze bardziej uatrakcyjnić te bajki, dodając do nich, oprócz świetnych ilustracji, efekty dźwiękowe. 


Seria Bajka dźwiękowa to połączenie książki i słuchowiska, wzbogacone o efekty muzyczne, napisane i zilustrowane przez znanych francuskich autorów. Dzięki nowej technologii książka pozostaje książką z cienkimi stronami, ale kryje w sobie bogactwo dźwięków.

Wystarczy nacisnąć znaczek na stronie i … gotowe. Pojawią się nie tylko zabawne odgłosy, ale całe instrumentalne wstawki skomponowane i nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów, oddające charakter poszczególnych scen.

Bajki zostały przygotowane z troską nie tylko o sferę dźwiękową, ale też wizualną, a klasyczne teksty przetłumaczyli znani polscy autorzy: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak, Katarzyna Sroczyńska.

To prawdziwa multisensoryczna zabawa, która zachęci do wspólnego czytania. Bajki opowiedziane słowem, obrazem i dźwiękiem dla dzieci, które oczekują więcej.„Czerwony Kapturek” w przekładzie Katarzyny Sroczyńskiej to przepięknie zilustrowana bajka z 16 modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Kiedy naciśniemy ukryte na obrazkach nutki, usłyszymy min, jak mama nuci melodię z radia, smażąc naleśniki, jak daje buziaka Czerwonemu Kapturkowi na pożegnanie, pianie koguta czy pukanie do drzwi.„Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek zawierają 14 różnych modułów dźwiękowych, dzięki którym usłyszymy jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a w kociołku bulgoce woda.Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Czerwonego Kapturka” i „Trzech małych świnek” należą: „Księga dżungli”, „Aladyn”  oraz „Kot w butach”, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania.

Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.

Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną.

Bajka dźwiękowa to idealna książka dla przedszkolaka, jak również do wspólnego czytania, oglądania i słuchania w domu z rodzicami.


Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids


4 komentarze:

  1. jestem oczarowana tymi książkami, moje dzieciaki sięgają po nie codziennie, odkąd pojawiły się u nas w domu

    OdpowiedzUsuń
  2. super że bajka rozwija przez zabawę angażuje zmysły i ucząc bawi, super!

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat czytałam i słuchałam dwie inne z tej serii i uważam, że są świetne.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)