sobota, 6 listopada 2021

Toksyczna przyjaźń. Polly Phillips


"Jest najlepszą przyjaciółką i jednocześnie największym wrogiem."

 

„Toksyczna przyjaźń” to debiut literacki Polly Phillips. Jest to typowy brytyjski thriller z gatunku domestic noir.

To historia o przyjaźni, która z czasem bardzo ewoluuje. Kiedyś piękna i prawdziwa, ale z roku na rok zmienia się w coraz większa iluzję.

Izzy i Becca od zawsze były nierozłączne, jednak ich idealna przyjaźń to tylko pozory. Między nimi bowiem narasta coraz większy mrok…

„Toksyczną przyjaźń” znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Inspiracją do napisania tej książki były osobiste doświadczenia autorki z czasów szkolnych.


Rebecca i Isabel od dzieciństwa były nierozłączne, ale gdy zaczęły dorastać, pojawiła się między nimi coraz większa rywalizacja. Niby wciąż się przyjaźnią i wiedzą o sobie wszystko, ale w tej relacji coraz częściej dochodzi do spięć. I coraz bardziej widać, jak bardzo się różnią.

Isabel ­ piękna, zgrabna, bogata, u boku wymarzonego męża wiedzie bajkowe niemal życie. Wykwintne przyjęcia, towarzyski blichtr, wszystko na wysoki połysk.

Becca ­ przeciwnie, u niej nic nie jest doskonałe. Aspirująca dziennikarka ma narzeczonego o wątpliwej reputacji, maleńkie mieszkanko i wciąż walczy z nadwagą.

Na styku tych dwóch światów iskrzy coraz bardziej. Zgrzyty zdarzają się i podczas towarzyskich spotkań i podczas wspólnie spędzanych świąt. Bo choć nadal żyć bez siebie nie mogą, dominują teraz w ich kontaktach złośliwości, zawiść oraz brak lojalności. I ciągłe wzajemne pretensje.

„Z bliska jej twarz jest idealna, lecz zimna jak lód. Nie do wiary, że dopiero teraz to zauważyłam".

Gdy Becca na pierwszej stronie popularnego tabloidu czyta informację, którą dopiero co w „największym sekrecie” wyjawiła Izzy ­ jej wściekłość sięga zenitu… Ma dość tej przyjaźni. Ma dość takiej przyjaciółki…

„Patrzę za nią (…). Dopiero teraz, jak dziecko, które nie słuchało na lekcji, zaczynam rozumieć. (…) Izzy po prostu lubi robić mi przykrości. Jak to możliwe, że tak długo nie wyczuwałam jadu w jej przytykach?”

Książka jest bardzo wciągająca, choć fabuła nie jest zbyt skomplikowana ani bardzo zaskakująca. Czyta się ją jednak bardzo dobrze. Intryguje, momentami wzbudza niepokój i wywołuje emocje.

Jeśli lubicie lekkie thrillery psychologiczne to bardzo polecam. Dobrze się sprawdzi  w czasie jesienno-zimowych wieczorów.

Więcej nowości na znajdziecie na taniaksiazka.pl.

6 komentarzy:

 1. Lubię ogólnie thrillery psychologiczne, więc zwrócę uwagę na ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska6 listopada 2021 10:21

  Ten tytuł polecę siostrze, a może sama w jakiś jesienny wieczór też się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być to ciekawa pozycja na którą warto zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 4. lekki thiller psychologiczny? jakoś mi się to nie komponuje, jak thiller to musi być mocny ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała, tym bardziej, że sama przeżywałam podobną historię w reale :-(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)