sobota, 16 listopada 2019

Książki dla fanów gier: Minecraft i Roblox

Minecraft i Roblox to obecnie jedne z najpopularniejszych gier.

Minecraft pozwala budować przeróżne konstrukcje i mechanizmy. Użytkownicy swobodnie zwiedzają oraz tworzą z klocków wirtualne światy. I choć niejeden dorosły może uznać, że przedstawiona w tej grze rzeczywistość nie jest atrakcyjna, ale toporna, wręcz brzydka, to jednak młody gracz postrzega ją w inny sposób. Z kwadratów wyłaniają się morza, góry, drzewa, domki czy zwierzęta. Sami wpływamy na to jak ten świat będzie wyglądał. Mamy tu zbieraczy, budowniczych, zwiadowców, eksploratorów... Młodzi ludzie grając intuicyjnie wybierają, jaka funkcja najlepiej się dla nich nadaje.

Natomiast Roblox to z kolei cała platforma do tworzenia własnych gier i oczywiście do grania w nie. Gracze mogą spełniać się kreatywnie i tworzyć proste minigry o różnorodnej tematyce. Uczestnicy gry samodzielnie kształtują rozgrywkę, budują wirtualne światy i ustalają zasady w nich panujące.  Możliwe jest udostępnianie własnych map zbudowanych z klocków przypominających klocki Lego.

W obu grach nie ma gotowej instrukcji, dlatego też gracze szukają informacji i dzielą się nimi w Internecie. Bardzo popularne są tutoriale na YouTube, a także książki, z których można się wiele dowiedzieć na temat tej gry.

Bardzo ciekawe publikacje na temat tych gier wydaje Wydawnictwo Egmont.


"Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód" to fantastyczny zestaw, który z pewnością spodoba się każdemu amatorowi tej gry.
Kartonowe pudełko kryje w sobie:
● „Księga przygód i wyzwań” z zadaniami, które pozwolą graczowi sprawdzić swoje umiejętności i sprawią, że gra będzie atrakcyjniejsza;
● „Podręcznik przetrwania” zawierający praktyczne porady, jak przeżyć pierwsze dni, w tym m.in gdzie znaleźć pożywienie i surowce, jak wytwarzać różne przedmioty, jak bronić się przed przeciwnikami;
● „Podręcznika podboju Świata Podstawowego”, z którego gracz dowie się wszystkiego, co niezbędne, o świecie gry i miejscach wartych odwiedzenia;
● duży plakat do powieszenia w pokoju;
● model Creepera do złożenia. 

To niezwykle przydatny tytuł dla fanów gry w trybie przetrwania, w którym znajdą niezbędne informacje, praktyczne porady, ale i wyzwania, które urozmaicą rozgrywkę i uczynią ją bardziej interesującą.


Książka "Minecraft. Mapy" to dzieło życia poszukiwacza przygód, który podjął się wyjątkowej misji odnalezienia najcenniejszych skarbów Minecrafta. Dzięki pięknym, ręcznie rysowanym mapom każdego z biomów Świata Podstawowego, a także straszliwych wymiarów Netheru i Kresu gracze poznają zakątki tajemniczego świata Minecrafta oraz wiele niezwykłych budowli i mobów, które spotkają po drodze. Dodatkowym bonusem będą cenne łupy, na które natrafimy podczas swoich wędrówek.

Książka jest świetnie wydana, ma twardą oprawę i będzie doskonałym prezentem dla fanów Minecrafta. 


„Roblox. Rocznik 2020” to niezastąpiony przewodnik po uniwersum Roblox przeznaczony dla wszystkich amatorów tej bardzo popularnej gry. Po świecie Roblox oprowadza doskonale znany fanom Builderman. 
W książce czytelnicy znajdą:
● omówienie najpopularniejszych gier;
● podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatniego roku;
● fascynujące opowieści najbardziej znanych deweloperów;
● najnowsze awatary
● informację o ceremonii nagród Proxy;
● specjalny poradnik przybliżający w zrozumiały sposób podstawy samodzielnego tworzenia gier w kreatorze Roblox Studio.

Podręcznik to nie tylko fantastyczne źródło wiedzy o niezwykłym uniwersum Robloxa niezbędne wszystkim fanom tej wyjątkowej platformy, lecz także poradnik dla początkujących twórców, którzy odnajdą w nim mnóstwo inspiracji i zachęty do włączenia się w działania społeczności graczy w Roblox. Z tą książką bez kłopotu każdy zacznie swoją przygodę w świecie Roblox lub poszerzy wiedzę, by móc wprowadzać w życie kolejne kreatywne rozwiązania i pomysły.


„Roblox. Najlepsze gry bitewne. Przewodnik po ponad 40 grach” to kolejna świetnie wydana książka dla wszystkich miłośników tej gry.

Wśród wielu różnych gatunków gier na platformie Roblox znajdują się również takie, w których należy stawić czoła przeciwnikom – czy to na boisku do gry w piłkę, czy to wcielając się w zbiegłą z laboratorium bestię uciekającą przed pościgiem ocalałych, czy to w pojedynku na czary… Możliwości jest mnóstwo, a niniejsza książka to oficjalny przewodnik po najpopularniejszych grach bitewnych z niezliczonymi informacjami dla graczy. Nieocenione wskazówki i podpowiedzi pozwolą uzyskać przewagę i odnieść upragniony sukces. Przy okazji twórcy gier zdradzają swoje sekrety i udzielają wywiadów, aby umożliwić jeszcze lepszy wgląd w niezwykłe uniwersum Roblox.


Znacie te gry?
Wasze dzieci też szaleją na ich punkcie?
A może sami w nie gracie?

11 komentarzy:

 1. Te pozycje, to zupełnie nie dla mnie, ale dla fanów gier jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. gry wydają mi się męskie, ja lubiłam tylko kulki simsy i faermeramę ale jednak zabierają czas i od lat nie miałam z nimi styczności

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam się na tej grze wiec i książka nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka wcześniej grywała w te gry, ma nawet książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne książki dla maniaków tych gier, na pewno jest tak wiele podpowiedzi

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne propozycje dla chłopców, moja córka nie wykazuje zainteresowania Minecraftem

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja starsza córka uwielbia grać w te gry, także muszę kupić jej te książki

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie książki, to świetny pomysł na prezent mikołajkowy lub świąteczny dla fanów gier :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzieciaki w mojej rodzinie są zachwycone i jedną i drugą grą, więc książki są świetnym pomysłem na prezent dla nich :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój chrześniak miał kiedyś prawdziwego bzika na punkcie tych gier.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fani gier będą szczęśliwi mając taki zestaw :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)