środa, 12 września 2018

Rusz głową. Gimnastyka mózgu dla dzieci. Zabawne i mądre łamigłówki dla ciekawskich dzieciaków

Mózg ludzki rozwija się najbardziej intensywnie w pierwszych latach życia. W chwili narodzin jesteśmy kłębkiem możliwości wypełnionym jeszcze nieznanymi umiejętnościami. A rodzic jest pierwszym nauczycielem swojego dziecka.
Dzieci lubią się uczyć, poznawać nowe rzeczy i rozwijać swój umysł. Zadaniem dorosłego powinno być zachęcanie, wspieranie, inspirowanie młodego człowieka do rozwijania swoich umiejętności.
Oczywiście nie chodzi też by wywierać na dzieci zbyt dużą presję i by postawić sobie za cel wychowanie małych Einsteinów. Warto jednak wspomagać i dopingować dzieci do zdobywania wiedzy oraz różnych umiejętności.

Rusz głową to inspirujący przewodnik po dziecięcym mózgu i kolejnych etapach jego rozwoju. Książka zawiera różnorodne, ciekawe ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się, kreatywność.

Rodzice znajdą tu też porady dotyczące diety, ruchu, zabawek czy odpowiedniego miejsca do pracy dla dziecka. Mamy też ciekawy i bardzo pomocny rozdział poświęcony problemom dzieci w nauki. Skąd się one biorą i jak możemy pomóc dziecku.

Książka jest ona skierowana do dzieci w wieku ok. 5–11 lat i rodziców chcących rozpoznać indywidualny potencjał swojego dziecka i wspomóc jego dojrzewanie intelektualne.Rusz głową to fantastyczna książka, zawierająca inspirujący materiał do wspólnej zabawy i rozwijania logicznego myślenia. Stanowi świetną pomoc dydaktyczną dla dzieci oraz rodziców.Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci. Anne Lene Johnsen
Ilość stron: 168
Data premiery: 15.05.2018

10 komentarzy:

 1. Uwielbiamy tego typu książeczki, praktycznie codziennie saiadamy z córeczkami ja czytam polecenia one pracują:) Ta jest świetna musze się zaopatrzec na jesienne długie wieczóruy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasze klimaty! Chętnie sięgniemy po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie łamigłówki to mega wciągająca rzecz! Tych jeszcze nie znamy, chyba czas na szoping ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn uwielbia takie książki, generalnie lubi rozwiązywać wszelkie zadania

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo mi sie podoba, julka torche za mala ale podrosnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo.. to coś dla mojego bratanka :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam (jak przez mgłę, ale jednak), że bardzo lubiłam takie zadania w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje dziecko byłoby zachwycone!

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, że za moich czasów nie było takich publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo Fajna książeczka myślę że pozwala obudzić wyobraźnię i myślenie u dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)