czwartek, 13 września 2018

Wakacje na jachcie.


Co prawda okres urlopowy już się kończy, ale wiele osób właśnie teraz podsumowuje minione wakacje. Analizujemy, oceniamy i planujemy już wyjazdy na przyszły rok. Niestety spora cześć osób, by móc wyjechać na wymarzony urlop, musi składać fundusze na ten cel cały rok. Szczególnie jeśli mamy większą rodzinę, kilkoro dzieci, gdzie już np. starsze jadą na obóz czy kolonie. Trzeba z wyprzedzeniem wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Warto zatem już we wrześniu mniej więcej określić cel wakacyjnych wojaży, a tym samym ich koszt.

Jedną z coraz popularniejszych form wypoczynku są wakacje na jachcie.
To idealna propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek w wodzie, chcą doświadczyć czegoś innego, będącego alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów, wycieczek objazdowych i pobytów w hotelu lub jeśli nie lubimy zatłoczonych plaż.


Koszty wbrew pozorom nie są wcale takie duże w porównaniu do innych wycieczek, a za to wakacje na jachcie z pewnością dostarczą niezapomnianych przeżyć, wspaniałych wrażeń oraz prawdziwego relaksu.
Mogą one przybrać różną formę, zależności od osobistych preferencji, posiadanych umiejętności i uprawnień, a także tego, jak duża grupa będzie przebywać na jachcie. Miejsc do których możemy się udać na taki rejs jest wiele.
Na przykład globtourist.com, firma, która na rynku usług żeglarskich działa od 21 lat i specjalizuje się w organizacji aktywnego wypoczynku na wodzie, w swojej ofercie ma rejsy na Karaiby, Seszele, Malediwy, Wyspy Bahama czy Bałtyku i do wielu innych zakątków świata. Dodatkowo organizują kurs fotografowania pod żaglami.

Można wyczarterować jacht lub zdecydować się profesjonalnie zorganizowany rejs. Czarter jachtu to wynajęcie jachtu od armatora na określony czasu. Ale jeśli nie posiadamy odpowiednich uprawnień do samodzielnego prowadzenia jachtu, można też wynająć skippera. Jest to idealnym rozwiązanie dla grup zorganizowanych, które chcą samodzielnie wyznaczyć trasę swojego rejsu.

Natomiast rejs to usługa zorganizowanego wypoczynku na jachcie, dla osób, które nie są w stanie skompletować dużej załogi i wyczarterować cały jacht. Podczas takiej wyprawy, jachtem kieruje kapitan, który prowadzi go wyznaczoną trasą.

Co sądzicie o takiej formie wypoczynku?
Marzą Wam się wakacje pod żaglami, czy to raczej nie w Waszym stylu?

9 komentarzy:

 1. Myślę, że to bardzo fajna atrakcja, fajna przygoda zarówno dla nas jak i dla dzieci. Tylko nie wiem czy mój żołądek by to wytrzymał ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ojejku takie wakacje to bylyby na prawde swietne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rodzinne wakacje na jachcie kojarzą mi się z horrorem, który kiedyś widziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzą mi się takie wakacje, ahh.. Może kiedyś :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O rany, z przyjemnością spędziłabym w taki sposób wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj chciałabym kiedyś móc skorzystać z takiej formy wakacji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam kiedyś na jachcie i wiem, że to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że to bardzo Fajna alternatywa na trochę inne spędzenie wakacji :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)