sobota, 29 kwietnia 2017

I żyli długo i szczęśliwie, czyli bajki z z happy endem.

I żyli długo i szczęśliwie...
Tak kończy się większość bajek, ale czy nie tego właśnie oczekiwaliśmy sami będąc dziećmi?
Lubimy dobre zakończenia i oby więcej było też takich w prawdziwym w życiu. Ale póki jesteśmy w dziecięcym świecie baśni i bajek, niechaj dobro zawsze zwycięża, a miłość trwa na wieki.

Dziś propozycja 3 książek z bajkami z happy endem z Wydawnictwa Egmont: Mała Syrenka, Kraina Lodu, oraz Piękna i Bestia.


Mała syrenka Adrianna Zabrzewska
Seria: Złota księga

Przepiękne wydanie bajki o małej syrence, gdzie na 96 stronach znajdziemy ilustracje, swoiste filmowy kadry, ze znanej  animacji Disneya.

Historia Ariel jest chyba większości dobrze znana. Syrenka marzy o odmianie swojego losu, porzuceniu znanego jej świata. Jednak jej największym pragnieniem jest przemiana w prawdziwie ludzką postać. Była ciekawa, jak to jest mieć stopy, chodzić, skakać i tańczyć.
Pewnego wieczoru Ariel zauważyła statek, a na nim przystojnego księcia Eryka, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Nagle morze wzburzyło się, a rozszalałe fale uderzają w burtę. Książę Eryk wypada do wody, a Ariel ratuje go przed niechybną śmiercią. Kiedy jednak jej ojciec - król Tryton dowiaduje się o tym co zrobiła jego córka, wpada w gniew i zabrania małej syrence wypływać na powierzchnię i kontaktować się z ludźmi. Ale czy ten zakaz powstrzyma Ariel?

Kiedy byłam dzieckiem bardzo podobał mi się animowany film Disneya o syrence Ariel, także ta książka z pewnością by mnie wtedy zachwyciła, tak jak moją córkę teraz.


Kraina Lodu. Moje bajeczki o Annie i Elsie

Książka zawiera osiem krótkich opowiadań, każde okraszone przepięknymi ilustracjami. Są to historie z udziałem sióstr Anny i Elsy oraz ich przyjaciół z różnych okresów życia. Wszystkie oczywiście kończą się dobrze oraz podkreślają różne wartości takie jak miłość czy przyjaźń.
Książka przeznaczona jest raczej dla młodszych dzieci. Mojej trzylatce bardzo się podobała.


Piękna i Bestia. Elizabeth Rudnick

Główna bohaterka książki, Bella, różni się od wielu innych bajkowych kobiecych postaci. Jest to dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swoją niezależnością oraz zaskakującym punktem widzenia i miłością do literatury. Marzy o przygodach, życiu pełnym wrażeń, a niekoniecznie o ślubie z księciem z bajki.
Jednak kiedy jej ojciec zostaje zatrzymany przez okrutną Bestię i oskarżony o kradzież, życie Belli wywraca się do góry nogami. Dziewczyna postanawia, ryzykując swoją przyszłość i wolność, zająć miejsce ojca, choć tak naprawdę wolałaby uciec. Życie jednak potrafi zaskakiwać i w tym dziwnym, zaczarowanym zamku, Bella odnajduje to, czego by się wcześniej nie spodziewała.

Książka ta jest przeznaczona dla starszych dzieci, a nawet i młodzieży, czy dorosłych – w końcu tego typu historie, nie mają ograniczeń wiekowych.
Pozycja nie zawiera ilustracji i ma 271 stron. 


INNE WPISY NA BLOGU O PODOBNEJ TEMATYCE:

4 komentarze:

 1. Uwielbiałam jak byłam mała "małą syrenkę" super baje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż w bajkach możemy liczyć na happy end ;) Jako dziecko uwielbiałam Małą syrenkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo moje bajeczki były by idealne dla mojego braciszka. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczki
  Najbardziej zainteresowały mnie Moje bajeczki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)