czwartek, 28 grudnia 2023

Kierunek miłość. Catherine Walsh

 

,,Jakie to cudowne, że można robić coś tak zwyczajnego, jak spędzać Boże Narodzenie w ciepłej kuchni w otoczeniu ukochanych ludzi..."


Dziś książka, która ma w sobie wyjątkową magię i otula czytającego swoim ciepłem, niczym mięciutkim, puchatym kocem.

,,Kierunek miłość", którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to urocza, pełna miłości, klimatyczna, rozgrzewająca serce, okraszona świetnym humorem romantyczna opowieść.

Z pozoru zwyczajna świąteczna historia, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że staje się wyjątkowa. Czytelnik z łatwością utożsamia się z bohaterami i ich przeżyciami. 

wciąga, wzrusza, bawi i sprawia, że nie możemy oderwać się od czytania.


Dziesięć lat, dziesięć lotów i jedna burza śnieżna, która może wszystko zmienić...

Molly i Andrew co roku spotykają się na lotnisku w Chicago, by wspólnie lecieć do Irlandii. Poznali się przez zupełny przypadek – Andrew umawiał się ze współlokatorką Molly z college’u. I w odróżnieniu od Molly nie wiedział, że dziewczyna pragnie z nim zerwać. I to przed startem samolotu, który miał go zabrać do domu na święta.…

Chociaż tamten lot był nieco niezręczny, to okazał się początkiem niezwykłej przyjaźni.

Od tamtej pory minęło już dziesięć lat, a lotniskowe spotkania stały się ich tradycją. Co roku Molly i Andrew spędzają siedmiogodzinny lot na plotkach, rozmowach o życiu i piciu podłego wina z plastikowych kubeczków. W tym roku – w dziesiątą rocznicę ich spotkania – ma być jednak inaczej. Nad Atlantykiem szaleje burza śnieżna, przez co wszystkie loty są odwołane.

Andrew uwielbia święta. Kocha świąteczny klimat i tradycje, za żadne skarby nie chciałby przegapić spotkania z rodziną w tym wyjątkowym dla niego okresie.

Molly uważa się za osobę niezbyt sentymentalną, która nie przejmuje się Bożym Narodzeniem. Kiedy jednak lot do Irlandii zostaje odwołany, robi to, co KAŻDY przyjaciel zrobiłby w tej sytuacji. Obiecuje Andrew, że dotrą do domu przed wigilią. I zrobi wszystko, by tej obietnicy dotrzymać. Molly i Andrew ruszają w szaloną podróż. Korzystając z przedziwnej kombinacji taksówek, samolotów, łodzi i pociągów, starają się dotrzeć do celu.

Wobec dwojga przyjaciół, którzy mają pewność, że nie są sobie przeznaczeni, wszechświat snuje jednak własne plany…

Jeśli lubicie powieści  z motywem "stranger to friends do lovers", to bardzo polecam.

To jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych książek w świąteczno-zimowym klimacie z wątkiem romansowym. Lekka, ale jednocześnie nieinfantylna. Potrafi zaskoczyć, mimo ogranego tematu. Czyta się ją naprawdę bardzo przyjemnie.

Warto po nią sięgnąć, szczególnie w chłodne wieczory. Z pewnością rozgrzeje serducho i oczaruje klimatem.

Więcej intrygujących, pełnych emocji i wciągających romansów na TaniaKsiazka.pl.
Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

1 komentarz:

  1. Świetna książka. Niedawno skończyłam, "łyknęłam" ją w dwa wieczory. Ciekawa historia i dużo fajnego humoru, to będzie jedna z moich ulubionych książek. Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)