poniedziałek, 20 listopada 2023

Love Letter to Whiskey. Kandi Steiner

 

„Na tym polega życie. Na wypływaniu ma głęboką wodę, walce z falami, dopóki nie znajdziesz tej idealnej, na której dopłyniesz do brzegu”.


"Love Letter to Whiskey”, którą kupicie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to poruszająca historia miłosna rozgrywająca się na przestrzeni lat. Wciąga i uzależnia jak najbardziej uciążliwy nałóg. Kto zacznie ją czytać, nie odłoży, dopóki nie skończy.


Breck, zwana B, ma w życiu tylko jeden nałóg. Jest nim Jamie, mężczyzna o oczach w kolorze whiskey, na którego dosłownie wpada po raz pierwszy, kiedy oboje chodzą jeszcze do liceum. Jego towarzystwo od początku wywołuje u niej przyspieszone bicie serca. Niestety to jej bardziej przebojowa przyjaciółka Jenna przyciąga uwagę Jamiego, a B jest zmuszona obserwować, jak ta dwójka zaczyna układać sobie wspólne życie.

"Zobaczyłam go pierwsza, ale to nie miało znaczenia. Bo on zobaczył ją."

Mimo to między Breck a Jamiem rodzi się więź, która przetrwa następne kilkanaście lat. Czas nigdy nie jest jednak po ich stronie, a kolejne związki i życiowe wyzwania sprawiają, że aby być razem, musieliby skrzywdzić bliskie im osoby.

"Przyjrzałam się szkodom, które wyrządziliśmy – sobie nawzajem i ludziom wkoło – i opłakiwałam czas, który straciłam na walkę o kogoś, kto nigdy nie miał być mój. 
Byłam głupia, a teraz stałam na zgliszczach życia, które zmarnowałam, czując jednocześnie żal i determinację, żeby zbudować nowe."

Najlepszym wyjściem dla Breck byłoby zapomnienie o Jamiem. Ale jak w przypadku whiskey, każdy kolejny łyk sprawia, że coraz trudniej uwolnić się od nałogu i coraz bardziej zacierają się moralne granice…

"Zawsze winiliśmy nie odpowiednie wyczucie czasu, ale czas był zawsze właściwy – tylko my nigdy go nie słuchaliśmy."

Najpierw poznajemy historię z perspektywy Breks. Jest ona bardzo emocjonalna, pełna zawirowań i rozterek. Może dosłownie wywołać miejscami palpitację serca czy łzy. Natomiast historia ukazana oczami Jamiego jest już mniej chaotyczna i dzięki niej łatwiej jest czytelnikowi zrozumieć wiele aspektów, daje wiele do myślenia.

"Czasem bardziej przerażają nas w życiu dobre rzeczy niż te złe. Czujemy, że na nie nie zasługujemy albo że nie są prawdziwe, że zaraz znikną, a my zostaniemy na zgliszczach".

Uczucia między bohaterami bywają czasem naprawdę trudne i bolesne. Ich relacja nie jest łatwa. Z jednej strony ciężka, nie pozbawiona cierpienia, a z drugiej piękna, a nawet wzruszająca.

"Życie polega chyba czasem na zaakceptowaniu tego, co boli, bo cierpienie jest jedną z najmocniejszych emocji, jakie można poczuć. Ból przypomina, że żyjemy i zawsze będę doceniała tę palącą przypominajkę."


"Love Letter to Whiskey” to poruszająca, nieoczywista, skomplikowana historia o poświęceniu, stracie i miłości – równie potężnej, co destrukcyjnej sile. Spodoba się wszystkim miłośnikom motywów friends to lovers, drugiej szansy oraz zakazanej miłości.


Więcej intrygujących romansów znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.


We współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)