niedziela, 17 września 2023

Dziewczyna z głębi oceanu. Molly Ostertag

 

,,Czasami trzeba wpuścić do życia trochę chaosu. Dzięki niemu spotykają nas dobre rzeczy".

Książka “Dziewczyna z głębi oceanu“, którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl to urocza powieść graficzna o pierwszej miłości, przyjaźni i odkrywaniu siebie. Czyta się ją błyskawicznie, a fabuła wciąga czytelnika już od pierwszych stron w świat malowniczej wyspy. Pozycja przeznaczona jest głównie dla nastoletniego odbiorcy.


Autorka Molly Ostertag w ciekawy sposób i z dużym wyczuciem przedstawia temat akceptacji oraz przynależności. Ukazuje wachlarz różnych emocji, które kumulują się w młodych, dorastających ludziach szukających swojej drogi i odkrywających siebie. 

Relacja, która wywiązuje się między Morgan i Keltie stanowi głównych wątek tej historii.

Piętnastoletnia Morgan ma tajemnicę: nie może doczekać się ucieczki z idealnej wyspy, na której mieszka z rozgoryczoną mamą i denerwującym bratem. Desperacko pragnie skończyć liceum i uciec od całej rodziny, a co najgorsze, od wspaniałej grupy przyjaciółek… które w ogóle jej nie rozumieją. Morgan skrywa też wiele sekretów. 

Pewnej nocy Morgan zostaje uratowana przed utonięciem przez tajemniczą Keltie. Gdy dziewczyny zaczynają być sobie coraz bliższe, wszystko, co każda z nich próbuje ukryć, wyjdzie na jaw… Niezależnie od tego, czy Morgan jest na to gotowa, czy nie.

Historia z dużym potencjałem, który jednak nie do końca został wykorzystany. Niemniej warto docenić książkę za poruszenie tematu coming outu, szczególnie z perspektywy dziewcząt, co jest bardzo rzadkie, relacji rodzinnych, a także za zwrócenie uwagi na działania człowieka, które wpływają na środowisko naturalne.

Dodatkowym atutem komiksu jest piękna kreska i wyraziste, żywe kolory.

Więcej interesujących nowości znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)