środa, 30 sierpnia 2023

Rodzinna gra. Catherine Steadman

"Wszyscy popełniamy błędy i z nimi żyjemy, ale możemy uczynić z tego cnotę. Możemy zamienić jeden zły dzień w sto dobrych dni. Jeden zły wybór w całe życie dobrych wyborów."

Jeśli szukacie ciekawego, wciągającego thrillera psychologicznego z dobrze wykreowanymi postaciami, niezłymi zwrotami akcji i  intrygującym zakończeniem, to jest to książka dla Was. 

"Rodzinna gra", którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to nieoczywista, klimatyczna, trochę mroczna, ale fascynująca książka. Zostajemy wciągnięci w osobliwą, przerażającą grę, gdzie stawką jest życie...


Harriet Reed czuje się najszczęśliwszą osobą na świecie. Jej najnowsza powieść stała się bestsellerem, a Edward Holbeck, miłość jej życia, niedawno się oświadczył.

Jedyne, co burzy jej radość, to perspektywa spotkania z rodziną przyszłego męża. Holbeckowie są dziedzicami potężnej fortuny, bardzo wpływowymi ludźmi, którzy przez lata zza kulis pociągali za sznurki amerykańskiego społeczeństwa, jednocześnie pilnie strzegąc swojej prywatności. Teraz Harriet ma nie tylko ich poznać, ale również stać się częścią ich rodziny.

Ku zaskoczeniu dziewczyny na pierwszy rzut oka Holbeckowie wydają się bardzo serdeczni i gościnni. Witają ich z otwartymi ramionami, szybko wprowadzają Harriet w swój świat pełen przepychu, historii i rodzinnych tradycji.

"Podobno rodziny się nie wybiera, ale to nie prawda. Można ją wybrać. Po prostu wymaga to o wiele więcej wysiłku, niż większość ludzi jest skłonna to zrobić."

Jest miło i zaskakująco normalnie… Aż pewnego wieczoru po kolacji Robert Holbeck – głowa rodziny i ojciec Edwarda – wręcza Harriet kasetę. Twierdzi, że znajduje się na niej pomysł na powieść, nad którą aktualnie pracuje. Kiedy jednak dziewczyna odsłuchuje nagranie, okazuje się, że jest tam coś, co przypomina… przyznanie się do morderstwa.

Czy to rzeczywiście tylko pomysł na fabułę? A jeśli wyznanie jest prawdą, to dlaczego Robert miałby się nim dzielić z Harriet? Jakie ma wobec niej plany, skoro prawdopodobnie właśnie zdradził jej swój najmroczniejszy sekret?

Harriet postanawia poznać odpowiedzi. Jednak zanim się spostrzeże, zostaje wciągnięta w przerażającą intrygę.

"Każdy z nas się obawia, że nosi w sobie coś, co wzbudzi odrazę świata, jeśli kiedykolwiek wyjdzie na jaw. Ale dla większości ludzi to jest coś, co jedynie światło dnia może uczynić nieszkodliwym."

Wciągająca, trzymająca w napięciu, z jednej strony lekka, a z drugiej wywołująca dreszcz emocji i budząca niepokój historia.

Więcej ciekawych thrillerów znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


We współpracy z TaniaKsiazka.pl.


1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)