niedziela, 6 sierpnia 2023

Love on the Brain. Ali Hazelwood


„Żałoba. Immanentna efemeryczność relacji międzyludzkich. Prawdziwym antagonistą jest więc miłość - to ona, niczym niestabilny izotop, samorzutnie ulega rozpadowi promieniotwórczemu. Tylko, że miłość zawsze pozostaje bezkarna. Wiecie, na czym można w życiu polegać? Co pozostało Marii Curie do końca życia? Ciekawość świata. Jej odkrycia. Dokonania. Jednym słowem: nauka. Nauka jest najważniejsza.” 


Książka „Love on the Brain”, którą znajdziecie na TaniaKsiazka.pl,  to idealna propozycja na wakacyjny urlop. Czyta się ja szybko. Jest urocza, zabawna, wciągająca, może czasem trochę schematyczna, niemniej bardzo przyjemna w odbiorze.


Bee Königswasser żyje według prostej zasady: rób to, co zrobiłaby Maria Skłodowska-Curie. W ten sposób młoda neurobiolożka jest w stanie podjąć każdą życiową decyzję i stawia czoła wszelkim problemom – zawodowym oraz osobistym.

,,Samotność nas dotyka. Kształtuje nie tylko duszę, ale też ciało."

Jakby nie dość było kłopotów – jej związek się zakończył, a w pracy nie udaje się otrzymać odpowiedniego dofinansowania – Bee otrzymuje propozycję współpracy z Levim Wardem. Jasne, jest atrakcyjny: wysoki, ciemnowłosy, i te przeszywające oczy! Ale łączy ich trudna historia: na studiach doktoranckich mężczyzna traktował Bee jak powietrze i bardzo wyraźnie sygnalizował, że jej nie cierpi. Jego zdaniem arcywrogowie najlepiej działają w swoich własnych, odległych galaktykach.

Czy mogą więc zarządzać wspólnym projektem?

Kiedy jednak zaczyna znikać cenny sprzęt Bee, a personel ją ignoruje, kobieta zauważa, że Levi niespodziewanie staje się jej sprzymierzeńcem, wspiera ją i chwali, i... między nimi zaczyna iskrzyć.

Gdy przyjdzie moment, aby postawić swoje serce na szali, liczyć się będzie tylko jedno pytanie: co zrobi Bee Königswasser?

Trzymający w napięciu, pełen humory współczesny, lekko pikantny romans z motywem enemies-to-lovers z kilkoma ciekawymi pobocznymi wątkami. 

"Niemożliwe. Takie rzeczy nie zdarzają się w prawdziwym życiu. Nie w moim. Zabiegi okoliczności rodem z komedii romantycznych z lat dziewięćdziesiątych mnie nie mogą się przydarzyć.."

Trzymający w napięciu, pełen humory współczesny, lekko pikantny romans z motywem enemies-to-lovers z kilkoma ciekawymi pobocznymi wątkami. 

Mamy tu też intrygę, zagadkę detektywistyczną, zabawne nieporozumienia, miłosne manewry oraz liczne nawiązania do roli kobiet w świecie naukowym. 

Bohaterowie różnorodni, charakterystyczni, niektórzy specyficzni, ale w tym pozytywnym sensie. Na pewno zapamiętywalni.

Książkę polecam na wakacje, z pewnością miło spędzicie z nią letnie wieczory.


Więcej intrygujących romansów znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.


We współpracy z TaniaKsiazka.pl.


1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)