sobota, 30 września 2023

Do usłyszenia. Julia Whelan

 

"Życie składa się z żalów, życie składa się z porażek. Ale człowiek może zaprzyjaźnić się z tym duchem, nauczyć się z nim żyć. Bo to porażka sprawia, że sukces ma znaczenie."


Powieść "Do usłyszenia", którą możecie kupić na TaniaKsiazka.pl jest z jednej strony pełna ciepła i humoru, a z drugiej nieco smutna i gorzko-słodka.

Sewanee Chester miała kiedyś wielkie marzenie – pragnęła zostać znaną aktorką. Jednak nieszczęśliwy wypadek przerwał jej karierę, jeszcze zanim ta na dobre się rozpoczęła. Teraz Sewanee pracuje jako lektorka audiobooków. Na początku swojej drogi w tym zawodzie zdobyła uznanie, czytając powieści erotyczne i romanse.


Tak naprawdę Sewanee nie kupuje tego, co sprzedają takie historie – nie po tym, jak jej własne marzenia legły w gruzach – dlatego teraz konsekwentnie odmawia nagrywania romansów.

Kiedy okazuje się, że popularna autorka tuż przed śmiercią poprosiła, aby to właśnie Sewanee nagrała jej ostatnią książkę, kobieta się zgadza. Dodatkowo w nagraniach towarzyszyć ma jej Brock McNight, najgorętszy i najbardziej tajemniczy głos w branży…

Sewanee rozpoczyna pracę nad książką, wskrzesiwszy swój stary romansowy pseudonim, a między nią i Brockiem tworzy się prawdziwa więź, ukryta za komfortem anonimowości.

Czy Sewanee zaryzykuje wszystko dla pragnień, które dawno pogrzebała?

A może nawet uwierzy w happy end?

,,Podejmij ryzyko. Ponieś porażkę. [...] I zabierz swój żal na przejażdżkę. [...] Jako pasażera, nie jako kierowcę.’’

To powieść obyczajowa z nutą romantyzmu, bardzo życiowa, wywołująca refleksję i niestroniąca od trudnych tematów. Mamy tu też sporo niespodziewanych zwrotów akcji i mnóstwo przeróżnych wydarzeń, które nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od lektury.

Bohaterowie, również i ci drugoplanowi, bardzo ciekawi, skomplikowani i nienaznaczani. Wzbudzający sympatię. Czytając książkę powoli odkrywamy ich losy, tajemnice z przeszłości i traumy. Poznajemy motywy działania oraz zaczynamy rozumieć ich zachowania w danych sytuacjach.

Pełne inteligentnego humoru dialogi oraz wciągająca, intrygująca fabuła dopełniona ukrytymi refleksjami i skłaniająca do przemyśleń.. 

Ta książka ma swój urok i klimat. Idealna na zbliżające się jesienne wieczory.

Więcej intrygujących, pełnych emocji i wciągających romansów na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)