poniedziałek, 23 października 2023

Kobieta z biblioteki. Sulari Gentill

 

„W powieści chodzi o poprowadzenie czytelnika do sensów. On sam je odkrywa, ale my pokazujemy mu drogę.”

"Kobieta z biblioteki" to lekki, ale trzymający w napięciu kryminał, w którym nie sama zbrodnia jest najistotniejsza, a skrywane przez bohaterów tajemnice. Nic tu nie jest do końca takim, jakim się na pierwszy rzut oka wydaje.

"Kobieta z biblioteki", którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy uwielbiają opowieści o książkach. To również obowiązkowa lektura dla wielbicieli zagadek trzymających czytelnika w niepewności aż do ostatniej strony.



Przy jednym stole w Bibliotece Publicznej w Bostonie spotyka się czworo nieznajomych. Każdy z nich ma powód, by tego ranka przebywać w czytelni.

Winifred Kincaid – pisarka z Australii, która przyjechała do Stanów Zjednoczonych na stypendium.

Marigold Anastas – 23-letnia ekscentryczna, energiczna studentka psychologii ze skłonnościami do stalkingu, licznymi tatuażami oraz kolczykiem w nosie.

Whit Metters – student prawa na Harvardzie, który robi wszystko, by wylecieć z uczelni i uniknąć pracy w kancelarii rodziców.

Cain McLeod – również pisarz, zbierający materiały do swojej następnej powieści.

Kiedy nagle ciszę biblioteki rozdziera krzyk przerażonej kobiety, wszystko wskazuje na to, że jedno z nich jest zabójcą.

Pytanie tylko – kto?

"Mam wrażenie, że to trochę nieprzyzwoite pisać tak dobrze po takiej tragedii. Ale pisze.

Historię o nieznajomych złączonych krzykiem."

To  nieoczywisty, wciągający kryminał w nieszablonowej formie. 

Autorka zburzyła schemat, do którego przywykliśmy, dając nam książkę o powieści tworzonej przez pisarkę Hannah. Na końcu każdego rozdziału, znajduje się list od tajemniczego Leo, z którym kobieta koresponduje. Mężczyzna recenzuje dla niej bieżące rozdziały, jednak wraz z rozwojem akcji jego listy stają się coraz dziwniejsze i budzące niepokój...

Ten zabieg zdecydowanie podsyca atmosferę niejasności.

W książce, mimo iż jej akcja została osadzona w czasach współczesnych, wyraźnie czuć klimat starych kryminałów retro, w stylu A. Christie.

„Kobieta z biblioteki” zdecydowanie sprawdzi się jako lektura, w długie jesienne wieczory. Będzie doskonałą odskocznią od rzeczywistości. Zaskoczy zarówno formą jak i fabułą. Rozdziały są krótkie. Książkę czyta się błyskawicznie.

„Kobieta z biblioteki” zdecydowanie sprawdzi się jako lektura, w długie jesienne wieczory. Będzie doskonałą odskocznią od rzeczywistości. Zaskoczy zarówno formą jak i fabułą. Rozdziały są krótkie. Książkę czyta się błyskawicznie. Na uwagę zasługuje też piękna, przyciągająca wzrok okładka.

Jeśli chcecie przeczytać więcej intrygujących kryminałów to zapraszam na TaniaKsiazka.pl

Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)