wtorek, 3 stycznia 2023

It Starts with Us. T. 2. Colleen Hoover


„To niesamowite, że w jeden wieczór może stać się zarówno to, na co od lat liczyłem, jak i to, czego od lat się obawiałem”.


„It starts with us” zaczyna się dokładnie tam, gdzie skończyło się „It ends with us”.

Powieść „It Starts with Us” rozpoczyna się w momencie, w którym pozostawił nas emocjonujący epilog „It Ends with Us”.

Z racji tego, iż jest to kontynuacja nie da się przeczytać drugiej części bez znajomości pierwszej, nawet mimo licznych nawiązań z wydarzeń z przeszłości bohaterów.

Oprócz historii Lily, Rylea i Atlasa, mamy też ciekawe wątki poboczne. W drugiej części pojawiają się też nowi bohaterowie, którzy wprowadzą sporo zamieszania oraz sprawiają, że akcja nabiera rumieńców i zaskakuje.

Książkę „It Starts with Us” znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl


„It starts with us” jest na pewno lżejszą lekturą niż pierwsza część, ale również wywołuje mnóstwo emocji i mocno chwyta za serce.

Colleen Hoover ukazuje tutaj ważny temat jakim jest przemoc domowa przedstawiona zarówno od strony ofiary, oprawcy jak i obserwatora. Czasem bowiem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić...

“Społeczeństwo od dawna wielbi niewłaściwych bohaterów. Jestem pewna, że mniej siły potrzeba, żeby podnieść wieżowiec niż by na stałe odejść z przemocowej relacji.”

„Każdy, kto odszedł kiedyś od manipulującego, stosującego przemoc małżonka i nie wrócił, zasługuje na medal. Na pomnik. Na cholerny film o superbohaterze”.

Pierwsza część cyklu „It Ends with Us” w 2016 roku dostała nagrodę czytelników Goodreads Choice Awards za najlepszy romans.

Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze. Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie. To, co się kryje za idealnym związkiem Lily i Ryle’a, jest w stanie dostrzec jedynie Atlas Corrigan, dawny przyjaciel Lily. Kiedyś ona była dla niego bezpieczną przystanią, teraz sama potrzebuje takiej pomocy.

"Będę udawała, że płynę, chociaż naprawdę tylko dryfuję."

Po rozwodzie Lily i jej były mąż Ryle zgodnie współdzielą opiekę nad córką Emerson. Pewnego dnia kobieta wpada na Altasa. Jest zachwycona tym spotkaniem i gdy tylko męczyzna proponuje randkę, bez namysłu się zgadza. Entuzjazm Lily szybko przygasa, gdy uświadamia sobie, że Ryle wciąż odgrywa ważną rolę w jej życiu, a Atlas to jedyna osoba, której Ryle nie zaakceptuje u boku swojej córki i byłej żony.

Uważam, że napisanie kontynuacji "It ends with us" było świetnym posunięciem, a to jak autorka poprowadziła losy bohaterów było idealnym zwieńczeniem ich historii - historii, która wywołuje naprawdę ogrom emocji, ukazuje siłę przyjaźni, miłości i skłania do głębszych przemyśleń nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy.

Po rozwodzie Lily stara się poukładać stosunki z byłym mężem i podzielić opieką nad córeczką. Niespodziewane spotkanie Atlasa burzy jednak jej świat i sprawia, że wracają wspomnienia i uczucia. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Atlas to chyba jedyny mężczyzna, którego Ryle nie zaakceptuje w jej życiu i życiu ich córki.

Czy Lily uda się w końcu odnaleźć szczęście? Czy Ryle stanie na drodze prawdziwej miłości?

“Żyjemy tylko przez określony czas, więc musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy żeby jak najlepiej wykorzystać dane nam lata. Nie powinniśmy ich marnować na czekanie na coś, co wydarzy się w odległej przeszłości albo nie wydarzy się w ogóle.”

Piękna, poruszająca historia. Autorka za pomocą słów jak plaster goi kawałki złamanego serca. Bardzo polecam.

Więcej intrygujących, pełnych emocji i wciągających romansów na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

1 komentarz:

  1. Fajna, ciekawa książka. Zdecydowanie mogę ją polecić. Warta swojej ceny.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)