niedziela, 16 października 2022

7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską. Mijin Mok

 

„7736 km pomiędzy Koreą Południową a Polską” to debiutancka książka Mijin Mok, która w internecie znana jest jako „Koreanka”. To twórczyni popularnego kanału na YouTubie, na którym w zabawny i unikatowy sposób popularyzuje wiedzę o Korei. Ukończyła filologię polską, marketing kultury oraz nauczanie języka koreańskiego na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu. Do Polski jako studentka przyjechała pierwszy raz w 2013 roku. Miała być tu tylko chwilę, ale została na dłużej i na razie nie zamierza wyjeżdżać. Zakochała się zarówno w naszym kraju, jak i w chłopaku, który obecnie jest już jej mężem. Od 2019 roku uczy języka koreańskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi również własną szkołę językową o nazwie Koreania.

Książkę „7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” kupić możecie w księgarni taniaksiazka.pl.


Tytułowe 7736 kilometrów to dystans, jaki dzieli Polskę i Koreę Południową.

Czy tak odległe kraje może cokolwiek łączyć?

Zdecydowanie. Ale też bardzo różni.

Praktycznie każdym rozdziale autorka przywołuje różnice i podobieństwa pomiędzy Koreą a Polską.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda koreańskie randkowanie i jego faza SSEOM, co Koreańczyk ma na myśli, krzycząc „Fighting!”, oraz o kim powie, że „ma ciężkie usta”, ta książka z pewnością jest dla ciebie. Dowiesz się z niej również, czym jest uczucie „han” i czy przenika takie produkcje jak „Squid game” i „Parasite”. Poznasz także „gapjil” i „czebol” – słowa klucze, które pozwolą ci rozgryźć słynną koreańską aferę orzeszkową.

A to dopiero przedsmak tego, co znajdziesz w środku – bo kultura Korei nie ogranicza się wyłącznie do K-popu, kimchi i produktów Samsunga!

Jak mówi sama autorka, ta książka to zdecydowanie nie jest typowy przewodnik, ale bardzo pomaga w zrozumieniu Korei. Nie tylko przyda się tym, którzy lecą do Korei, ale też jest dla tych, którzy oglądają k-dramy i chcą zrozumieć, dlaczego Koreańczycy zachowują się w taki, a nie inny sposób. Ta książka pomoże też w wyłapaniu ”smaczków” koreańskiej kultury.

Książka Mijin Mok została bardzo ładnie wydana, zawiera wiele zdjęć ukazujących zarówno różne miejsca z Korei, jak i prywatne fotografie autorki. Dodatkowo znajdziemy tu też fantastyczne, urocze i doskonale dopełniające tekst rysunki Natalii Zych.

Z tą książką można zarówno świetnie się bawić, jak i poszerzyć swoją wiedzę na temat Korei.

Warto po nią sięgnąć.

Po więcej reportaży zapraszam na taniaksiazka.pl.


4 komentarze:

  1. Jestem przekonana, że warto jest zapoznać się z tym reportażem i tak też zrobię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio często sięgam po literaturę wschodnią, także koreańską więc ten na ten tytuł chyba też się skuszę

    OdpowiedzUsuń
  3. Jesień to mój ulubiony książkowy miesiąc, dziękuję za polecenie tytułu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)