niedziela, 2 października 2022

Malibu płonie. Taylor Jenkins Reid

 

„Wiedziała, że to ona musi powiedzieć to, co musi zostać powiedziane. Zrobić to, co musi zostać zrobione. Kiedy człowiek jest sam, nie może wybierać sobie zadań, nie może postanowić, że jest do czegokolwiek niezdolny. Nie ma miejsca na niechęć czy słabość. Trzeba radzić sobie z tym wszystkim. Całą brzydotą, smutkiem, rzeczami, o których większość ludzi nie może nawet myśleć – trzeba trzymać je w sobie. Trzeba być zdolnym do wszystkiego.”

 

Taylor Jenkins Reid podbiła serca czytelniczek i czytelników na całym świecie swoimi poruszającymi powieściami („Siedmiu mężów Evelyn Hugo”, „Daisy Jones and The Six) i znakomicie wykreowanymi postaciami.

Książka „Malibu płonie”, którą znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl, to słodko-gorzka, klimatyczna, chwytająca za serce i dostarczająca wielu emocji opowieść o jednej niezapomnianej nocy z życia rodziny. O nocy, w której każde z nich musi wybrać, co ukryje przed bliskimi… i co po sobie pozostawi.

W książce teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Do tego wieloosobowa narracja oraz szeroki wachlarz postaci, pozwalający nam spojrzeć na wydarzenie z różnych perspektyw.

Czwórka sławnego rodzeństwa urządza spektakularną imprezę z okazji końca lata.

W ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze.


Malibu. Sierpień 1983 roku. Nadszedł dzień corocznej, wyczekiwanej imprezy Niny Rivy. Każdy chce być w pobliżu słynnego rodzeństwa: utalentowanej surferki i supermodelki Niny, braci – mistrza surfingu Jaya i znanego fotografa Huda oraz ich ukochanej młodszej siostry Kit. Dzieci legendarnego piosenkarza Micka Rivy są sławne w Malibu i na całym świecie.

Jedyną osobą, która nie może się doczekać końca imprezy, jest sama Nina. Nie chce być w centrum uwagi po tym, jak publicznie porzucił ją mąż, słynny tenisista. Hud też nie pali się do imprezowania –żałuje, że już dawno minął czas, by wyznać coś swojemu bratu. Jay natomiast odlicza minuty do zmroku, bo dziewczyna, o której nie może przestać myśleć, obiecała przyjść. A Kit? Ma kilka własnych tajemnic – w tym gościa, którego zaprosiła bez konsultacji z resztą.

Do północy impreza całkowicie wymknie się spod kontroli. Do rana posiadłość Niny Rivy stanie w płomieniach, ale zanim pojawi się ta pierwsza iskra, popłynie alkohol, zabrzmi muzyka, a na jaw wyjdą sekrety, które ukształtowały pokolenia.

Wciągająca, wielowątkowa, trzymająca w napięciu powieść o sile miłości,  marzeniach, straconych szansach, trudnych wyborach i rodzinnych tajemnicach. W tej książce smutek przeplata się ze szczęściem, ekscytacja z rozczarowaniem, a gniew z nadzieję na lepsze jutro. Pełen rollercoaster emocji.

Na uwagę zasługuje też z pewnością przepiękna, kolorowa okładka, która bezapelacyjnie przykuwa wzrok i zachęca do sięgnięcia po tę pozycję.


Więcej ciekawych i ekscytujących powieści obyczajowych znajdziecie na taniaksiazka.pl.


4 komentarze:

 1. To fakt, kolorowa okładka przyciąga wzrok, a treść też zasługuje na uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta okładka wygląda mega 💞 do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji jej czytać, okładka wygląda fenomenalnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ukrywam moja ulubiona księgarnia :) A co do książki to jeszcze nie czytałam, może na święta kupię jak będzie czas by usiąść i się wciągnąć

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)