niedziela, 17 listopada 2019

Kraina Lodu 2. Książki z Wydawnictwa Egmont

Pierwsza część „Krainy lodu” była i nadal pozostaje, jednym z najpopularniejszych filmów animowanych, który zachwycił dzieci na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, iż powstała kontynuacja tej wspaniałej, pełnej magii, radości i miłości historii.

Choć od premiery "Krainy lodu" minęło 6 lat, to druga część wpasuje się w gusta zarówno mniejszych dzieci, jak i obecnych nastolatków, którzy dorastali na jedynce. Co prawda dwójka jest trochę bardziej mroczniejsza i dojrzalsza, niż pierwsza część, to wciąż jest to wspaniały film rodzinny.

Druga część jest w dużej mierze poświęcona tajemnicy mocy Elsy i tego, skąd się ona wzięła. Elsa nie może już dłużej uciekać przed zagadkowym głosem, który przyzywa ją do siebie. Postanawia wyruszyć daleko na północ, by poznać odpowiedź na pytanie o źródła swej nadzwyczajnej mocy, która z dnia na dzień jest coraz silniejsza. Siostry wraz z przyjaciółmi wyruszają do magicznej puszczy, która jest spowita tajemniczą mgłą od czasu, gdy wojsko Arendelle stoczyło tam walkę z pewnym plemieniem.

"Kraina lodu 2" wejdzie do polskich kin 22 listopada. Zatem w oczekiwaniu na film zapraszam na przegląd książek z Wydawnictwa Egmont, opisujących losy sióstr Elsy i Anny, Kristoffa, renifera Svena oraz bałwana Olafa.


Książki „Kraina Lodu 2. Kocham ten film” oraz „Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa. Biblioteka Mądrego Dziecka” ukazują historię sióstr i ich przyjaciół na podstawie filmu. Zawierają te same ilustracje, z tym, że druga z tych książek jest w skróconej wersji, czyli znajdziemy tu mniej rysunków, a sam tekst jest też okrojony i trochę w łagodniejszej formie, dlatego polecam ją dla młodszych dzieci. „Kraina Lodu 2. Kocham ten film” ukazuje pełną historię 


W książce „Kraina Lodu. Biblioteka Bajek” znajdziemy kilkanaście opowiadań prosto z Krainy Lodu – są tu zarówno historie z pierwszego, jak i drugiego filmu, a do tego mnóstwo innych fascynujących opowieści o przyjaźni, magii i siostrzanej miłości.

Czy w komnatach Arendelle gości duch? Jakie skarby można znaleźć w pałacowej bibliotece? Czemu Elsa chce udać się na północ i kto dotrzyma jej towarzystwa w tej ryzykownej wyprawie? Książka zaprasza dzieci by dołączyły do swych ulubionych bohaterów i wzięły udział w ich zabawnych, szalonych, a czasem niebezpiecznych perypetiach.


"Kraina Lodu. Zamek Anny i Elsy” ukazuje natomiast zamkowe wnętrza.
Czytelnicy będą mogli zajrzeć do poszczególnych komnat, piwnicy, Sali balowej, kuchni czy prywatnych pomieszczeń rodziny królewskiej. Do książki dołączono naklejki z postaciami mieszkańców zamku, aby zabawa była jeszcze lepsza.
To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Krainy Lodu. 


Wasze dzieci znają, lubią Krainę Lodu?
Wybieracie się na drugą część?

11 komentarzy:

 1. Fajnie że nie tylko są bajki w kinach, ale także mozna poczytac w książce o perypetiach w krainie lodu.

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna bajka oglądałam jej fragmenty, dziewczynki oszalały na jej punkcie

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo, że nie jestem dzieckiem to przyznam że oglądałam tę bajkę kilka razy z córcią i już czekamy na drugą część, która już chyba pojawiła się w kinach - książeczki super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie wydana książka i duże, łatwe do czytania dla dzieci literki

  OdpowiedzUsuń
 5. córka uwielbia Krainę Lodu więc pod choinkę na pewno dostanie książkę z drugą częścią przygód sióstr i Olafa :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekna historia, fajnie ze wyszla druga czesc :)

  OdpowiedzUsuń
 7. My czekamy z niecierpliwością na premierę 2 części. Książeczki musimy mieć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne książeczki, piękne historie, My już nie możemy doczekać sie wizyty w kinie na drugiej części tej bajki

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądałam pierwszą część Krainy Lodu i czekam na drugą ;) A książeczki są po prostu cudne! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tyle radości dają te książki, że to aż niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest i Olaf :) Ciekawią mnie dalsze losy bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)