środa, 3 października 2018

Książki na jesienne wieczory z Wydawnictwa Dreams

Dziś trzy książkowe propozycje na jesienne wieczory z Wydawnictwa Dreams, dla osób, które lubią gdy akcja powieści nie dzieje się w czasach współczesnych lub też w dużej mierze nawiązuje do wydarzeń z przeszłości.
Każda z nich jest jednak w zupełnie innym stylu.
Mamy powieść historyczną o rodzącej się miłości i sztuce, która przenosi nas do XIX wieku. Intrygujący i tajemniczy thriller, gdzie akcja toczy się dwutorowo - w czasach teraźniejszych oraz sto lat wcześniej. A także powieść szpiegowską z romansem w tle, ukazującą trudną sytuację ludzi z czasów I wojny światowej.

Ciekawa jestem, która z tych propozycji, przypadnie Wam najbardziej do gustu.


„Niech pani nie pozwoli, by ktokolwiek mówił pani, co ma pani o sobie sądzić… oprócz samego Boga. Proszę patrzeć na siebie Jego oczami i przez pryzmat Jego siły, a wtedy dostrzeże pani może być, pomimo tego, kim pani jest teraz. – Uniosła ciemną brew. – A jeśli będzie pani patrzeć na siebie tylko swoimi oczami, będzie się pani mierzyć z pytaniami i wątpliwościami, a także kaprysami tych, którzy wcale nie chcą dla pani jak najlepiej, tak jak tego panią w brutalny sposób nauczyło doświadczenie.”

Akcja powieści Niezapomniane wrażenie” dzieje się w XIX wieku, rok po zakończeniu wojny secesyjnej.
Claire Laurent kocha sztukę. Jej największym marzeniem jest uznanie w artystycznym świecie. Niestety na drodze staje jej ojciec. Nie zabrania jednak malowania córce, jak mogło by się wydawać, lecz naciska by zajęła się… fałszerstwem. Najpierw czyni to pod pretekstem zebrania środków na leczenie matki dziewczyny, a potem utrzymania. Kobieta wbrew własnej woli, podrabiała liczne obrazy znanych artystów.
Po śmierci matki, w dramatycznych okolicznościach, decyduje się na ucieczkę. Na swej drodze spotyka niespodziewanie intrygującego prawnika i zarządcę majątku Acklen–Sutton, Suttona Monroe. Przewrotny los sprawia, iż kobieta zaczyna obracać się pośród elit Nashville. Znajduje zatrudnienie u bardzo majętnej wdowy Pani Acklen. Zostaje jej osobistą asystentką, a z biegiem czasu pracodawczyni dostrzega talent młodej artystki i pozwala jej rozwijać swoją pasję.
Malarka zaczyna wierzyć, że w końcu uda jej się spełnić marzenia, oczywiście pod warunkiem, że jej przeszłość nie została odkryta.
Tym czasem Sutton ma zbadać pewną sprawę związaną z oszustwami w handlu obrazami. 
Ma ona być szansą, na jego wybicie się w środowisku prawniczym.

Książka opowiada o miłości, marzeniach, stracie, tajemnicach oraz odkupieniu i wybaczeniu.
Bardzo polecam, nawet osobom, które nie przepadają za książkami osadzonymi w odległej przeszłości.


Niezapomniane wrażenie. Tamera Alexander
Cykl: Rezydencja Belmont (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams
Liczba stron: 570

Data wydania: 27.08.2018


"(...) dziewczyna była tajemnicą ryzykującą zagubienie na wieki."

Dom przy Foster Hill to genialna powieść, w której poszczególne elementy układanki, nie zawsze do siebie pasują. Czytając, trzeba  zwracać uwagę na szczegóły, bo wiele z nich, z pozoru bez znaczenia, może okazać się kluczowymi, do rozwiązania tej niezwykle zagadkowej historii..
Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością za sprawą ponurego, opuszczonego domu przy Foster Hill.
Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, niestety, mimo jej usilnych starań, śledztwo w sprawie tego podejrzanego wypadku nie zostało zależycie przeprowadzone. Zrozpaczona kobieta ucieka na drugi koniec kraju przed prześladowcą, w którego istnienie nikt nie chce jej uwierzyć.
Chcąc się jakoś pozbierać, by móc dalej żyć, postanawia spełnić marzenie swojego męża o opuszczeniu San Diego.
W miasteczku w stanie Wisconsin, skąd wywodzi się jej rodzina, kupuje starą, popadającą w ruinę rezydencję. Ma zamiar przywrócić jej dawną świetność.
Ale kiedy mroczne sekrety tego osobliwego domu wychodzą na światło dzienne, Kaine zostaje zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą.

Sto lat wcześniej w pobliżu domu na Foster Hill, zostaje znaleziona nikomu nieznana martwa kobieta. Ivy - praprababką Kaine - czuje się w obowiązku odkryć jej tożsamość. Poszukiwania wiodą ją na niebezpieczny grunt, wskrzeszając przykre wspomnienia i wymuszając odnowienie znajomości z mężczyzną, który kiedyś złamał jej serce…

Kaine i Ivy łączy zaskakująco dużo. W ich życiu pojawiają się prześladowcy i obie próbują rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci.
Kaine stara się wyjaśnić, dlaczego jej prababka tak uparcie dążyła do ustalenia tożsamości zmarłej kobiety i co ją z nią tak naprawdę łączyło.
Jakie jeszcze wydarzenia w przeszłości miały miejsce w jej nowym domu?

Ta historia mocna trzyma w napięciu. To połączenie powieści obyczajowej, kryminału i thrillera, mamy tu też wątki romantyczne. Książka dostarcza wielu emocji i intryguje, a zakończenie bardzo zaskakuje.
Polecam wszystkim, którzy lubią zagmatwane zagadki kryminalne oraz historie opowiadające o zawiłych ludzkich losach.

Dom przy Foster Hill. Jaime Jo Wright
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 432
Data wydania: 4.09.2018


„Nadchodzi ocalenie – powtórzyła szeptem i tym razem obietnica nabrała nowego znaczenia.”

Évelyne Marche, główna bohaterka książki "Bliżej nieba" Kate Breslin, jest brytyjską pielęgniarką z Oxfordu, która podczas I wojny światowej mieszka w okupowanej przez Niemców Brukseli. Wraz z matką znalazła schronienie u rodziny i wspólnie starają się jakoś przetrwać. Młoda kobieta w dzień pracuje w szpitalu, a wieczorami w kawiarni. W międzyczasie pomaga też wujostwu. Ale oprócz tego Évelyne w tajemnicy pomaga też belgijskiemu ruchowi oporu. Nikt nie podejrzewa młodej pielęgniarki, że z narażeniem życia wypełnia ważną misję szpiegowską.
Kobieta chce też odnaleźć swoje rodzeństwo, które uciekło spod okupacji niemieckiej, gdyż dopóki tego nie zrobi, jej matka i ona sama nie zaznają spokoju i szczęścia.

Pewnego wieczoru, Éve dostrzega spadający samolot. Jako pierwsza dociera do miejsca wypadku i w rannym pilocie rozpoznaje kapitana Królewskiego Korpusu Lotniczego, Simona Forrestera. Kobieta nie ma wyboru, musi go ratować i ukryć przed Niemcami...

Książka „Bliżej nieba” ukazuje czasy I wojny światowej oczami zwykłych ludzi, zwłaszcza kobiet, które z jednej strony czują strach, chcą przetrwać za wszelką cenę ale z drugiej cały czas mają nadzieję oraz nie tracą ducha walki. Niestety postawy nie wszystkich osób są godne pochwały. Okrutna wojna wyzwala w ludziach różne uczucia. Évelyne musi się mieć na baczności, gdyż niektóre osoby z jej otoczenia nie są szczere i mogą sprowadzić na nią duże problemy.
W książce mamy też bardzo ciekawy wątek miłosny. Bohaterka walczy nie tylko z wrogiem, ale i własnymi uczuciami.

Polecam wszystkim osobom, które lubią książki szpiegowskie oraz obyczajowe o tematyce wojennej, gdzie zwykli ludzie zmagają się z trudną rzeczywistością.

Kate Breslin. Bliżej nieba
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 458
Data wydania: 18.09.2018


5 komentarzy:

 1. Nie znam żadnej z książek, u mnie obecnie króluję saga Wiedźmina, a potem czeka Wołanie kukułki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe pozycje. Zaintrygowała mnie szczególnie ta pierwsza. Póki co wstrzymałam się od kupowania książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te pierwsze dwie chyba mnie zaciekawily najbardziej

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego zestawienia Dom przy Foster Hill najbardziej by mi chyba odpowiadał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie tytuły są mi obce, ale odkąd zrobiło się chłodniej, częściej sięgam po książki ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)