piątek, 5 stycznia 2018

Nowości książkowe dla dzieci z Wydawnictwa Egmont

Okres świąteczny już za nami. Czy wasze dzieci znalazły pod choinką książki?
U nas biblioteczka zdecydowanie się powiększyła.
Dziś 3 nowości z Wydawnictwa Egmont. Każda w innym stylu, ale wszystkie ciekawe.


Czy Bob Budowniczy jest tylko dla chłopców?
O zdecydowanie nie.
Moja córka uwielbia tę bajkę i bardzo ucieszyła ją wersja książkowa o przygodach Boba i jego ekipy budowlanej.

Bob Budowniczy. Złota księga bajek to zbiór aż czternastu opowiadań idealnych do czytania przed snem. Są zabawne i zawsze dobrze się kończą. Wraz z Bobem, Martą, Leo i maszynami dzieci mają szansę przeżyć niesamowite przygody oraz poznać siłę przyjaźni i współpracy. Do tego książka zawiera piękne, kolorowe ilustracje.Roszpunka i zaginiona laguna to emocjonująca, zabawna  opowieść o sile przyjaźni przezwyciężającej przeciwności losu, która wciągnie zarówno młodszego, jak i starszego czytelnika.
Roszpunka nie jest typową księżniczką. Dopiero po osiemnastu latach spędzonych w zamknięciu na szczycie wieży powróciła do królestwa, aby nareszcie poznać swoich rodziców. Teraz musi zgłębić wszystkie tajniki królewskich obyczajów oraz odpowiednio się zachowywać. Nie do końca odpowiada jej ta rola.
Kasandra z kolei nie jest typową dwórką. Jest córką kapitana straży i od dziecka interesuje się bronią oraz kwestiami bezpieczeństwa kraju. Zamierza zostać żołnierzem, a niańczenie księżniczki niespecjalnie współgra z jej planami. Co gorsza, nic tak nie doprowadza jej do szału jak towarzystwo namolnego chłopaka księżniczki.
Pewnego dnia Roszpunka odnajduje w bibliotece zakurzony tomik wierszy. Nie spodziewa się, że ta książka skrywa rozwiązanie największej zagadki królestwa. Dopiero dzięki Kasandrze, księżniczka poznaje historię korony i rozpoczyna poszukiwania legendarnego skarbu. Obie dziewczyny zaczyna łączyć wspólny sekret - odnajdują legendarną lagunę, ale czy odkryją też tajemnicę, jaką ona skrywa, zanim ktoś inny le ubiegnie?

Leila Howland stworzyła naprawdę ciekawą historię, nie jest infantylna i schematyczna. Z pewnością może spodobać się dzieciom w różnym wieku.Sylaboratorium, czyli leksykon młodego erudyty, to niezwykle intrygująca i oryginalna propozycja, w której stworzenie zaangażowali się znani polscy autorzy: Justyna Bednarek, Agnieszka Frączek, Mikołaj Golachowski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Emilia Kiereś, Ewa Nowak, Zuzanna Orlińska, Zofia Stanecka, Marcin Wicha, Wojciech Widłak. Wstęp natomiast napisał prof. Jerzy Bralczyk.

Możemy się z niej dowiedzieć co znaczy cacko, darmozjad, ikebana, jawa, kapodaster czy szczękoczułek. Niektóre słowa są bardziej znane, inne nawet dorosłych mogą wprowadzić w zdziwienie.

Książka uczy, a jednocześnie bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Znajdziemy tutaj też naklejki z literami, dzięki którym, możemy stworzyć własne słowa. Mogą służyć do wspólnej zabawy z dzieckiem.


Która z książek Was najbardziej zaciekawiła?

10 komentarzy:

 1. Świetne książeczki.Super,że powstaje tyle ciekawych pozycji dla dzieci.
  Pozdrawiam
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się "Sylaboratorium, czyli leksykon młodego erudyty". Mam wrażenie,że słownictwo dzieci, mimo dostępu do radia, telewizji i internetu, jest coraz uboższe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe propozycje. Sylaboratorium może być świetnym rozwiązaniem nauki przez zabawę i miłym sposobem wspólnego spędzania czasu :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje. Boba Budowniczego już mamy z sobą, ale ten leksykon mnie zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne bajeczki

  https://www.instagram.com/eskucinska/

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki są cudowne!!! Uwielbiam Wyd.Egmont ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię wydawnictwo Egmont, a może inaczej moje dzieci bardzo je lubią:) A leksykon młodego erudyty dopisuję do naszej listy książek:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla synów zdecydowanie Bob. Mnie wpadło w oko Sylabolatorium :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)