środa, 6 grudnia 2017

Zamarznięte serca. Karolina Wilczyńska. Cykl Rok na Kwiatowej

Książka Zamarznięte serca stanowi drugą część cyklu Rok na Kwiatowej, stworzonego przez Karolinę Wilczyńską.
Recenzję pierwszej części - Wędrowne ptaki, możecie przeczytać w tym poście klik.

Do nowego bloku na ulicy Kwiatowej wprowadzają się pierwsi lokatorzy. Wśród nich są też cztery kobiety. Różni je w zasadzie wszystko, a jednak przypadek sprawił, iż stały się sobie bliskie.
Malwina, kobieta o artystycznej duszy i lekkim podejściu do życia, na którą po śmierci ojca spadają niespodziewane obowiązki. Liliana, której z pozoru życie wydaje się idealne. Ma urodę, jest przebojowa, prowadzi dobrze prosperujący biznes i jest w szczęśliwym związku.  Nieśmiała i zamknięta w sobie Róża, która marzy o wielkiej miłości. A także Wioletta, która jest mamą na pełen etat. Ma małego synka, a obecnie spodziewa się bliźniąt.


Poprzednia część była w głównej mierze poświęcona Malwinie. Tym razem to Liliana stała się centralna postacią tej powieści.
Liliana, kobieta sukcesu, która twardo stąpa po ziemi i ma wszystko pod kontrolą niespodziewanie zostaje postawiona w trudnej sytuacji i wmanewrowana w opiekę nad nastoletnią córką kuzynki. Agnieszka sprawa sporo problemów wychowawczych, dlatego jej rodzice postanowili, że musi zmienić otoczenie. Jednak sprawa niezrozumiałego zachowania nastolatki jest dużo bardziej skomplikowana i wiąże się też z przeszłością Liliany.
Kobieta nie mogąc sobie poradzić z problemem, zwraca się z prośbą o pomoc do swoich trzech przyjaciółek z Kwiatowej. A te starają się w miarę swoich możliwości, pomóc rozwikłać tę trudną sytuację, w jakiej znalazła Liliana oraz jej nastoletnie podopieczna.

W tej części powieści poznajemy też kilka intrygujących wątków z przeszłości nieśmiałej i zakompleksionej Róży.

Często jest tak, że kontynuacja danej książki lub jej kolejne część nie jest już taka dobra, jak ta pierwsza. W tym przypadku jest zupełnie inaczej, gdyż Zamarznięte serca podobały mi się znacznie bardziej niż Wędrowne ptaki.
Akcja stała się naprawdę ciekawa i zaskakująca.


Zamarznięte serca. Karolina Wilczyńska
Data wydania: 08.11.2017
Liczba stron: 309

9 komentarzy:

 1. Książka wygląda, że ma życiową fabułę. Chętnie przeczytałabym całą serię

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że książka z pewnością by mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sprawdzić w bibliotece, bo mnie zaciekawiłaś :)

  _____
  Magda Ostrowska

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, musze nadrobić te zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko, i pomyśleć, że jako dziecko marzyłam o tym, żeby przeczytać wszystkie książki na świecie. Nie da się, no nie da się...

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie musze poznać dalsze losy czterech przyjaciółek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że wiele kobiet chętnie będzie śledzić losy bohaterek.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)