środa, 22 listopada 2017

Materace do spania - jakie wybrać?

Człowiek przeciętnie śpi około 8 godzin na dobę, oznacza to, że średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku.
Gdy śpimy nasz organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Kiedy jesteśmy wypoczęci mamy więcej energii, chęci do działania oraz lepszy humor.
Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca.


Materace do spania są wykonane wielu materiałów, mających różne właściwości.

Materace kieszeniowe posiadają unikalną, sprężynową konstrukcję. Każda sprężyna umieszczona jest w odrębnej kieszeni, co oznacza, że sprężyny pracują niezależnie od siebie. Jedna ugięta sprężyna nie powoduje reakcji kolejnych. Taki materac świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Jest tez idealny dla par, gdyż wszelakie ruchy podczas snu i zmiany pozycji są prawie nie wyczuwalne. A zatem śpiąca obok osoba, nie odczuje tego, iż jej współpartner wierci i przewraca z boku na bok w nocy.
Dodatkowo materace kieszeniowe cechuje świetna sprężystość punktowa, dzięki czemu osoby cierpiące na ból kręgosłupa lub innych części ciała mają odpowiednie podparcie stawów i kości, a tym samym ich jakość snu jest znacznie lepsza.Materace wysokoelastyczne, piankowe są sprężyste i odporne na obciążenia oraz zachowują punktową sprężystość. Oznacza to, iż dopasowują się one do ciała śpiącej osoby, a potem wracają pierwotnego stanu.
Są one antyalergiczne ze względu na materiał, z którego zostały wykonane.Wiele osób chwali też sobie materace lateksowe. Lateks jest produktem pochodzenia naturalnego, wykonany z zwulkanizowanego mleczka kauczukowego. Dzięki temu posiada wyjątkowe walory użytkowe, wysoką elastyczność, sprężystość, a także odporność na odkształcenia. Charakteryzuje się też bardzo dobrą wentylację, dzięki dużej ilości otworków umieszczonych w strukturze wkładu.
Dla tych, którzy wola twardsze materace poleca się włókno kokosowe we wkładach. Zapewnia ono odpowiednią twardość oraz sztywność.


A jakie Wy materace macie i polecacie?

7 komentarzy:

 1. Nie każde łóżko ma możliwość dopasowania materacu. Ja np nie mam takiego, nie potrzebuję do swojego żadnego materaca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My niedawno wymieniliśmy cała kanapę, jak będzie się źle spało, wrócę do Twojego postu by dobrze wybrać nowy materac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam kieszeniowy na sprężynach i nigdzie nie śpię tak dobrze jak na nim.

  OdpowiedzUsuń
 4. 2 x 2 metry, dosyć twardy, spisuje się świetnie :)

  PurpurowyKsiezyc

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie muszę poszukać jakiegoś nowego materaca, bo obecny już się niebardzo nadaje. Jeszcze nie do końca mam pomysł co kupić...

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiedziałam, że jest aż tak duży wybór materacy, niebawem będę musiała na coś się zdecydować

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam dobry materac, tylko żeby moje dziecko przestało się budzić w nocy, to bym się wyspała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)