Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lifestyle. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Lifestyle. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 3 września 2019

Jesienne zamówienie z bonprix dla syna i dla mnie

Zapraszam na post, gdzie będziecie mogli zobaczyć moje najnowsze zamówienie ze sklepu bonprix, które zrobiłam głównie z myślą o nadchodzącej jesieni.
W większości są to ubrania dla syna do szkoły, ale ja również wybrałam sobie dwie rzeczy - apaszkę z pięknym nadrukiem, którą można zawiązać zarówno na szyi, jak i we włosach oraz nietypowy kostium kąpielowy.


czwartek, 25 lipca 2019

Właściwości oraz zastosowanie oleju konopnego CBD

Ostatnio sporo się mówi o dobroczynnych właściwościach oleju konopnego CBD.
Wiele osób jednak uważa ten produkt za bardzo kontrowersyjny, a nawet niebezpieczny. Wynika to głównie z niewiedzy i mylenia konopi przemysłowych (siewnych) z konopiami indyjskimi, czyli marihuaną.

Najwięcej właściwości leczniczych ma olej konopny typu CBD. Nazywany jest także kannabidiolem, czyli jednym z 60 ekstraktów występujących w konopiach. Nie wykazuje właściwości psychoaktywnych w przeciwieństwie do oleju THC, dlatego jest bezpieczny w stosowaniu.

Konopie przemysłowe jako suplementy diety są bogate w białko (wyższe wartości białka roślinnego znajdują się tylko w soi). Nasiona konopi zawierają wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów, których nie produkuje ludzkie ciało (egzogenne) oraz pozostałych 11 syntezowanych w ludzkim organizmie (endogenne).
Konopie nadal wykazują potencjał, jako źródło paliw i jako dodatek włóknisty stosowany w produkcji papieru ekologicznego i recyklingu.

niedziela, 14 lipca 2019

Wewnętrzne rolety okienne

Wewnętrzne rolety okienne stanowią świetną i wygodną alternatywę dla tradycyjnych zasłon i firanek. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom komfortu poprzez możliwość regulacji zaciemnienia pomieszczeń. Posiadają przy tym duże walory dekoracyjne.

Na rynku mamy bardzo duży wybór rodzajów rolet, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni model, kolor i rozmiar do każdego pomieszczenia.

sobota, 22 czerwca 2019

CIF. Witaj, piękna Polsko!

Mamy weekend, więc pewnie wiele z Was spędzi sobotę nad wodą robiąc pranie lub zmywając naczynia albo na desce prasując ubrania, a może na zabiegach upiększająco-oczyszczających mieszkanie, by było wSPAniałe, czyste i pachnące?
Która z tych przyjemności Was dziś spotkała?
Mnie w sumie wszystko po trochu - a co się będę ograniczać. ;) :)
Dodatkowo zaliczyłam jogging za dwulatkiem i nording walking, tylko zamiast kijków trzymałam rączkę od wózka.

A przy okazji, tuż przy ruchliwej drodze, na skrawku ziemi, znalazłam cudownie kwitnący rumianek. Niby takie niepozorne miejsce, ale dzięki tym polnym kwiatom może zachwycić. Oczywiście nie mogłam się im oprzeć i musiałam choć część tych kwiatów zabrać ze sobą do domu.
Bukiet ten w pewnym sensie nawiązuje też do akcji "Cif. Witaj piękna Polsko".
Teraz Cif nie tylko sprząta domy, ale również pomaga zadbać o wygląd naszej okolicy, ulicy, budynków czy skwerów.

niedziela, 5 maja 2019

Wiosenne zamówienie z Bonprix

W bonprix zamawiam ubrania dla siebie i dzieci co jakiś czas. Do tej pory jednak dział z produktami do domu omijałam. Ostatnio jednak przeglądałam ich ofertę i kilka rzeczy wpadło mi w oko. Postanowiłam zatem, że tym razem, oprócz lekkiej kurtki na wiosnę, zamówię też dwa produkty do domu .

Zacznę jednak od kurtki dżinsowej z zamkiem, która idealnie sprawdzi się zarówno wiosną, jak również w chłodniejsze wakacyjne dni, a także wczesną jesienią. Materiał nie jest sztywny i dobrze się układa. Model ten występuje w dwóch odcieniach – czarnym i ciemnoniebieskim. Rozmiar raczej standardowy – jak mam 36. 
Kurtkę znajdziecie w dziale kurtki i płaszcze bonprix.

niedziela, 28 kwietnia 2019

Prezent marzeń dla każdego z nas

Wolicie dawać czy dostawać prezenty?

Mnie sprawia radość jedno i drugie. Szczególnie uwielbiam patrzeć na reakcje dzieci po otrzymaniu upominku. Cieszy mnie to tak samo, jakbym sama go dostała, a nawet bardziej.

Natomiast sama najbardziej lubię takie mniej standardowe prezenty, nie w formie typowo materialnej.

Mnie, jako mamę trójki dzieci - najbardziej ucieszyłby bilet kina, teatru, wspólna kolacja na mieście, rodzinne wyjście do restauracji czy nawet po prostu wolny czas, żebym mogłabym sobie poczytać spokojnie kilka godzin. Jakaś fajna wycieczka czy karnet do spa też są mile widziane. ;)

Na stronie prezentmarzen.com możecie znaleźć świetne pomysły na oryginalne prezenty w formie przeżyć na każdą okazję.

Mamy tu propozycje zarówno dla osób, które marzą by odpocząć i się zrelaksować np. w salonie spa czy grocie solnej, jak również dla tych, którzy oczekują mocniejszych atrakcji w formie skoku ze spadochronem, lotu balonem albo jazdy Lamborghini Gallardo.
Na stronie znajdziemy też dużą ofertę dotyczącą restauracji.
Dostępne są też bardziej praktyczne prezenty w formie kursów oraz szkoleń.

Prezenty są w formie pięknie zapakowanego voucheru do różnych, ciekawych miejsc w całej Polsce.

środa, 24 kwietnia 2019

Kadry poświąteczne

Jak Wam minęły Święta?

U nas rodzinnie i stanowczo za szybko.
Choć mąż już w poniedziałek wielkanocny niestety musiał być w pracy - akurat wypadła jego zmiana.
Ale przed nami kilka wolnych dni z racji weekendu majowego. Dzieci idą tylko trzy dni do szkoły oraz przedszkola i znów mają tydzień wolności. Coś ostatnio w tej szkole aż za dużo luzu (nie tylko ze względu na strajk - u nas akurat nie ma), co wcale nie jest dobre, bo potem trzeba będzie mocno przycisnąć z materiałem, szczególnie, że do końca roku został tak naprawdę miesiąc.

Ok, ale wróćmy na moment jeszcze do Świąt - w tym roku przyszykowaliśmy 3 koszyki - każde z dzieci miało swój.
Jeśli chodzi o pisanki, to ponownie malowaliśmy na jajkach buźki - niby proste, a efektowne.
A u Was jakie w tym roku były pisanki? Mnie bardzo podobają mi się też takie jajka owinięte sznurkiem i ozdobione koronką – może w przyszłym roku właśnie takie zrobimy.

sobota, 30 marca 2019

5 rzeczy, które warto zrobić w domu na wiosnę


Wraz z nadejściem wiosny, budzi się nasza chęć do zmian. Warto wykorzystać ten czas i zrobić w domu porządki, przemeblowanie lub drobne naprawy, które często odkładaliśmy od miesięcy. 

Oto 5 moich wiosennych propozycji, które sprawią, że w naszym domu powieje świeżością , a i nasze samopoczucie od razu się poprawi.
Ciekawa jestem co Wy dorzucilibyście jeszcze do tej listy. :)

poniedziałek, 25 marca 2019

Ogrodowe meble z technorattanu

Wraz z początkiem wiosny, zaczyna się sezon na prace porządkowe w ogrodach. Miłośnicy zieleni dwoją się i troją, by stworzyć ogród idealny, który będzie nie tylko ozdobą domu, ale także miejscem relaksu, wypoczynku oraz zabawy.
Z pewnością zacząć trzeba od usunięcia wszystkich zalegających od jesieni liści czy suchych gałązek. Przekopać grządki, przyciąć krzewy i posadzić nowe rośliny.

Jednak na piękny ogród składają się nie tylko odpowiednio dobrane rośliny czy elementy małej architektury. Idealnie zaaranżowana przestrzeń wokół domu wymaga również wyboru odpowiednich mebli ogrodowych.

Wiele osób właśnie teraz stoi przed dylematem, na jakie meble ogrodowe się zdecydować.

Do tej pory popularne były meble wykonane z rattanu lub wikliny, ale coraz chętniej wybierane są te z technorattanu.

czwartek, 3 stycznia 2019

Nowy Rok - nowa ja. Czy warto robić plany i postanowienia na nowy rok?

Są osoby, na których początek roku wpływa przygnębiająco i stresująco, ale zdecydowana większość czeka na tę magiczną datę, by wraz z nadejściem 1 stycznia wdrożyć w życie różne postanowienia oraz plany.
Jak to mówią "Nowy Rok - nowa ja".
Oczywiście wszelakie zmiany, jakie chcemy wprowadzić w naszym życiu możemy zacząć w każdym momencie, nie musimy czekać na początek roku, ale co by nie mówić, na wiele osób własnie ten moment działa motywująco i potęguje chęć do działania.

wtorek, 1 stycznia 2019

Szczęśliwego Nowego Roku.

Jak spędziliście Sylwestra?

My ostatnie dwa w domu, dlatego w tym roku bardzo cieszyłam się, że wychodzimy na imprezę z przyjaciółmi. Co prawda zaraz po północy musieliśmy wracać do dzieci, ale i tak jestem bardzo zadowolona, że udało nam się wyjść i spędzić miło czas.

Oby ten Nowy Rok przyniósł nam wszystkim wiele wspaniałych chwil.
Dużo zdrowia, które jest bezcenne, więcej czasu dla bliskich, miłości, ciekawych możliwości i szczęśliwych zbiegów okoliczności, które uczynią nasze życie piękniejszym oraz radości z rzeczy małych, ale jakże ważnych.

Pięknej codzienności, odrobiny szaleństwa i wiary, że możemy wiele zdziałać.

Szczęśliwego Nowego Roku.


niedziela, 23 grudnia 2018

Świąteczne życzenia


Kochani, spokojnych, zdrowych, rodzinnych, spędzonych w miłej i radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą dla nas wszystkich odpoczynkiem, chwilą wytchnienia w życiowym biegu i cudownym wspomnieniem.

Pozdrawiam ciepło.
Lidia

piątek, 30 listopada 2018

Przedświąteczna gorączka. Jak rozsądnie robić zakupy?


Końcówka listopada oraz grudzień to okres konsumenckiego szczytu.
Zwiększone wydatki są związane głównie z zakupami przedświątecznymi. Prezenty, produkty spożywcze na kolację wigilijna oraz spotkania z najbliższymi, wg badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte, rok temu kosztowały średnio polską rodzinę 882 zł.
Święta to dla wielu osób czas spełniania marzeń najbliższych o wyjątkowych upominkach. I nie żałujemy na to grosza. Również i świąteczny stół statystycznego Polaka wygląda okazale. Sięgamy po produkty z wyższych półek cenowych i lepszej jakości. Ale niestety też przesadzamy z ilością kupowanego jedzenia. Co roku na świecie marnuje się jedna trzecia produkowanej żywności. Podczas świąt Bożego Narodzenia problemem bywa za duża liczba potraw.

środa, 28 listopada 2018

Kolorowe krzesła we wnętrzach


Krzesła pełnią w domu przede wszystkim użytkową rolę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mogły mieć jednocześnie funkcje ozdobną.
Ciekawie wykonany mebel nadaje charakteru każdemu wnętrzu.
Oczywiście ważna też jest wygoda i indywidualne dopasowanie do stylu oraz potrzeb domowników.
Pozostaje jeszcze kwestia wyboru koloru krzeseł.
Biel, czerń, naturalne drewno, a może barwne wzory?

sobota, 27 października 2018

To już dziś. Przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimy.


Pamiętacie, że dziś przechodzimy na czas zimowy?

Wskazówki zegara cofamy z godziny 3 na 2, czyli teoretycznie śpimy o godzinę dłużej - ciekawa jestem tylko czy dzieci się do tego dostosują. ;) :P

Ogólnie z tą zmianą czasu jest sporo zamieszania, dlatego nie dziwi mnie, że planuje się znieść ten obowiązek, prawdopodobnie już od przyszłego roku.
W przeprowadzonej ankiecie obywatele państw członkowskich UE opowiedzieli się za likwidacją zmiany czasu, która obecnie nie ma już uzasadnienia ekonomicznego, a wręcz szkodzi naszemu zdrowiu.

wtorek, 16 października 2018

Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki? Czy zmiana czasu zostanie zniesiona?

Już niedługo, bo w ostatnią niedzielę października, ponownie przestawimy zegarki i przejdziemy na czas zimowy. Tym razem pośpimy godzinę dłużej, gdyż wskazówki z godz. 3 cofamy na 2.
W telefonach natomiast zmiana godziny 28 października, powinna nastąpić automatycznie.

Ostatnio jednak dużo się mówi o sensie zmiany czasu dwa razy w roku.
Została przeprowadzona ankieta, w której obywatele państw członkowskich UE mogli zagłosować, czy opowiadają się za zmianą przepisów dotyczących przestawiania zegarków, a jej wyniki stały się ważnym punktem odniesienia do dalszej debaty na ten temat. Europejczycy opowiedzieli się za likwidacją zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Aż 84 proc. z rekordowych 4,6 miliona odpowiedzi poparło tę kwestię.
A zatem w krajach UE przez cały rok ma obowiązywać jeden czas.


Komisja Europejska chce, aby do ostatniej obowiązkowej zmiany czasu na letni doszło w niedzielę 31 marca 2019 r. Każde z państw UE miałoby zdecydować czy chce stosować czas zimowy, czy też letni. Jeśli dany kraj wybrałby czas zimowy to ostatniej zmiany czasu dokonałby w niedzielę 27 października 2019 r. Po tej dacie zmiany czasu byłyby już nieodwołalne.

środa, 3 października 2018

Gdzie naprawić zepsuty aparat fotograficzny?

Aparat to nieodzowny atrybut blogera. Choć część zdjęć obecnie robię też telefonem, to jednak moja wysłużona już trochę, lustrzanka Sony Alfa 200, jest cały czas w użyciu.
Kiedyś była ona reklamowana, jako idealny sprzęt dla początkujących amatorów fotografii. Przyznam, że na początku byłam z tego aparatu ogromnie zadowolona, ale teraz coraz bardziej przeszkadzają mi jego ograniczenia. Jednak z upływem czasu wymagania rosną i ten model nie spełnia już moich oczekiwań. Powoli przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. Zależy mi, by lustrzanka, była dostosowana do moich blogowych potrzeb i nieskomplikowana w obsłudze. Jednym z polecanych aparatów, do takiej właśnie działalności jest model Canon EOS 200D. Na razie jednak zbieram na niego fundusze, szczególnie, że do kompletu przydał by się też obiektyw.
Póki co staram się jeszcze korzystać z mojej, ponad 10 letniej już, lustrzanki.

A co zrobić, gdy nagle nasz aparat zacznie szwankować? 
Gdzie naprawić zepsuty aparat fotograficzny?
No cóż bez fachowca się nie obejdzie.
Serwis e-csi.pl zajmuje się naprawą gwarancyjną i pogwarancyjną aparatów fotograficznych. Serwisują m.in. aparaty cyfrowe, lustrzanki oraz inne urządzenia foto. Pracują tylko na autoryzowanych oraz certyfikowanych maszynach, a gdy zachodzi potrzeba wymiany jakiegoś z elementów, sięgają wyłącznie po oryginalne części zamienne. Z tego typu usług korzystają zarówno zawodowi fotografowie, fotoreporterzy i filmowcy, jak również osoby fotografujące amatorsko, hobbyści oraz autorzy blogów.
Ciekawą opcją jest też możliwość wypożyczenia sprzętu foto czy video i przetestowania go. Specjaliści w przypadku jakichkolwiek wątpliwości odpowiedzą też na wszelkie pytania i pomogą w poprawnym ustawieniu parametrów oraz poinstruują jak obsługiwać dany aparat fotograficzny. Jak dla mnie to świetna sprawa, szczególnie, że obecnie na rynku mamy duży wybór sprzętu i dość trudno zdecydować się na zakup danego modelu, bez jego wcześniejszej znajomości. 


niedziela, 23 września 2018

Efektywna i intensywna nauka języka angielskiego. Angielska Wioska w Polsce


Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym, szczególnie angielskim, jest w obecnych czasach niemal koniecznością.
Sprawne komunikowanie się w języku angielskim zwiększa znacznie szanse na zdobycie lepszej pracy oraz w dalszej perspektywie daje możliwość rozwijania kariery, również i po za Polską. Dodaje też pewności siebie w wielu sytuacjach. Dzięki znajomości angielskiego możemy nawiązywać kontakty z osobami z różnych stron świata oraz czytać książki  w oryginale i oglądać filmy bez lektora.

Naukę języka angielskiego możemy zacząć w każdym momencie swojego życia. Naukowcy z uniwersytetu w Toronto zauważyli, iż jedną z najbardziej skutecznych metod na opóźnienie choroby Alzheimera jest właśnie nauka języka obcego. Badania pokazują, iż dzięki nauce języków obcych jesteśmy w stanie opóźnić nie tylko chorobę Alzheimera, ale też inne obawy demencji.
Niemniej prawdą jest, iż naukę języka obcego najlepiej zacząć jak najwcześniej. Małe dzieci mają niezwykle chłonne umysły i jak stwierdzili specjaliści, około 50 proc. naszej zdolności uczenia się rozwija się w wieku do 4 lat. Najlepszym dowodem na to jest tempo, w jakim maluch opanowuje język ojczysty. Ucząc się przez 3–4 lata, włada bardzo sprawnie językiem, którym był otoczony.


niedziela, 16 września 2018

Jakie korzyści daje dzieciom czytanie książek?

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.” 

Jim Trelease (autor książki Podręcznik głośnego czytania)


Rodzice pragną dla swoich dzieci wszystkiego, ​co najlepsze. Troszczą się o nie, starają się zapewnić im jak najlepszą przyszłość. Niektórym jednak wydaje się, że nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, by zapewnić dzieciom odpowiedni start w życie lub brakuje im czasu czy też pomysłów na kreatywną zabawę z dzieckiem.

Jest jednak bardzo prosty i jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na inwestowanie w rozwój młodego człowieka, który jest dostępny dla każdego, niezależnie od statusu społecznego czy materialnego. Tym magicznym sposobem jest czytanie książek.


czwartek, 13 września 2018

Wakacje na jachcie.


Co prawda okres urlopowy już się kończy, ale wiele osób właśnie teraz podsumowuje minione wakacje. Analizujemy, oceniamy i planujemy już wyjazdy na przyszły rok. Niestety spora cześć osób, by móc wyjechać na wymarzony urlop, musi składać fundusze na ten cel cały rok. Szczególnie jeśli mamy większą rodzinę, kilkoro dzieci, gdzie już np. starsze jadą na obóz czy kolonie. Trzeba z wyprzedzeniem wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Warto zatem już we wrześniu mniej więcej określić cel wakacyjnych wojaży, a tym samym ich koszt.

Jedną z coraz popularniejszych form wypoczynku są wakacje na jachcie.
To idealna propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek w wodzie, chcą doświadczyć czegoś innego, będącego alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów, wycieczek objazdowych i pobytów w hotelu lub jeśli nie lubimy zatłoczonych plaż.