sobota, 8 lipca 2017

MINIONKI. Zabawa z książeczkami pełnymi zagadek, łamigłówek i naklejek.

Jaka dziś u Was pogoda? Bo u nas deszczowa sobota... Ale zawsze na takie dni jestem przygotowana i mam w zanadrzu książeczki z zagadkami, łamigłówkami i naklejankami, które zawsze zajmą trochę czasu moim dzieciom. Dzięki nim  o nudzie nie ma mowy.

Dziś książeczki z Wydawnictwa Egmont z Minionkami w roli głównej.


Moje dzieci uwielbiają książeczki z tego typu, gdzie trzeba szukać na obrazkach określonych elementów – postaci lub przedmiotów.
Przyznam, że moja ponad 3 letnia córka naprawdę mnie zaskakuje w tych poszukiwanych, ma dziewczyna bystry wzrok. Często szybciej znajdowała niektóre elementy ode mnie albo od swojego starszego brata Kuby.

Osobiście bardzo polecam tego typu książki. Świetnie ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację oraz ogólnie umiejętność kojarzenia.Z niniejszą książką na pewno nie będzie się nudzić żadne dziecko - łamigłówki, kolorowanki, labirynty, gry pamięciowe i tajne akta, dzięki którym jeszcze lepiej można poznać bohaterów najnowszego filmu „Gru, Dru i minionki”.
Znajdziemy tutaj zadania dla dzieci w różnych grupach wiekowych – zarówno dla 3-4 latków, jak i dla starszych 7-8 latków.Znajdziemy tu również mnóstwo zadań, które ćwiczą umysł, poprawią koncentrację, nauczą logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Mamy tu zagadki szpiegowskie, sudoku, gry dla 2 osób oraz supertesty.
Naklejki, które dzieci uwielbiają, częściowo przeznaczone są do określonych zadań, ale sporą część można wykorzystać w dowolny sposób.
Tutaj też stopień trudności poszczególnych zadań jest zróżnicowany, więc to świetna propozycja dla rodzeństw w różnym wieku. Ta książka to kolejna świetna propozycja, która zawiera mnóstwo ciekawych zadań i zagadek, a dodatkowo można też zaszaleć z ponad 25 wspaniałymi szpiegowskimi tatuażami!


A na końcu jeszcze coś do poczytania.

Książeczka jest prawie wyłącznie poświęcona najmłodszej z adoptowanych córek Gru – Agnes oraz jej miłości do magicznych stworzeń o jednym rogu. Tekst jest bogato ilustrowany kadrami filmowymi, wizerunkami jednorożców i nie tylko. Ponadto przy kadrach z filmu znajdują się kolorowe ramki z krótką informacją dotyczącą zdjęcia. Pełne kolorów strony zawierają wizerunki nie tylko Agnes i jej starszych sióstr, lecz także innych bohaterów filmu.


12 komentarzy:

 1. Super alternatywa nie tylko na deszczowa pogode😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Boskie książeczki, a 1000 naklejek to coś idealnego dla mojej córeczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam minionki! Może sobie kupię taką książeczkę dla naklejek, hahaha :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama bym do nich przysiadła 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę,że moja chrześnica Zuzia - chętnie by przygarnęła te KSIĄŻECZKI :)

  OdpowiedzUsuń
 6. moja chrześniaczka uwielbia takie książeczki :)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 7. super są minionki to ja sama lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczne książeczki! Mój synek jak na razie jest za mały na takie, ale jak podrośnie to kupię mu coś podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowita frajda dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)