sobota, 27 sierpnia 2016

Encyklopedie dla dzieci: zwierzęta, dinozaury oraz ja i moje ciało

Uwielbiamy z dziećmi czytać i oglądać ilustrowane encyklopedie. Mamy kilka serii o różnej tematyce, a jednymi z częściej wyciąganych z półki są te trzy pozycje: Zwierzęta, Dinozaury oraz Ja i moje ciało.

Te ilustrowane encyklopedie Wydawnictwa Siedmioróg wg opisu - skierowane są głównie do dzieci w wieku 7-10 lat, ale ja bym zdecydowanie poszerzyła ten zakres. W mojej opinii spokojnie można je czytać również i przedszkolakom, a nawet młodszym dzieciom, jakim jak moja Julka (2,5 roku), choć ona skupia się głównie na obrazkach. Choć przyznam, że również dorosły może się z nich czegoś nowego i ciekawego dowiedzieć.


Encyklopedia Ja i moje ciało to świetna pozycja dla każdego rodzica, który dostaje pytania od swojej dziecka na temat własnego ciała, rozwoju oraz anatomii.
Często trudno na te wszystkie dręczące młodego człowieka kwestie odpowiedzieć, dlatego ja sama wolę to zrobić z pomocą książki.

Encyklopedia pokazuje, też jak dbać o zdrowie, higienę i bezpieczeństwo. Oswaja również z najczęstszymi chorobami, jakie mogą dopaść dzieci oraz z lekarzem, którego czasem maluchy się boją.

Dodatkowym atutem książki, jest to, iż została napisana w sposób prosty i przejrzysty. Informacje są krótkie, zwięzłe i na temat. Nie brak tu też ciekawostek.


Jako, iż w domu mam prawdziwego fana prehistorii, zbieramy wszelakie książki na temat dinozaurów, również i takie bardziej specjalistyczne.

Ilustrowana Encyklopedia dla Dzieci – Dinozaury, to pozycja przeznaczona jednak dla tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć przygodę z tymi niezwykłymi gadami.

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe jak powstają skamieniałości, czy dinozaury wykluwały się z jaj i dlaczego wyginęły – to zdecydowanie warto kupić tę encyklopedię. A i samemu też się co nieco dowiedzieć.Encyklopedia o zwierzętach to zdecydowanie faworyt Julki. Uwielbia oglądać te piękne, szczegółowe i realistyczne ilustracje. Przy okazji czytam jej też opisy, a raczej takie krótkie notki, które na pewno nie zdążą jej znudzić. Dodatkowo są one opatrzono tytułami, co umożliwia wybiórcze czytanie.
Kupujecie takie encyklopedie? Jakie książki lubicie czytać z dziećmi?

12 komentarzy:

 1. mam podobne książki nawet po swoim dzieciństwie :) i całkiem w dobrym stanie są jak na tyle lat ile mają :P trzymam je na przyszłość dla ciocinych skarbów lub moich własnych ( jak się doczekam :) )

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że miałam bardzo podobne w zerówce, czyli dawno temu:D I fajne to było wtedy. NAwet jak na tamte czasy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. o my też lubimy encyklopedie..mamy kilka..ciało człowieka, dinozaury

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajne i ciekawe nawet dla osoby dorosłej

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe, na pewno w każdym domu z dziećmi przydadzą się tego typu wydania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajne książki, jakbym miała dzieci, to na pewno bym im je sprawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne ilustracje mają te encyklopedie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prezentuje się ciekawie, ale wydaje mi się, że moja córka (3,5 roku) byłaby za mała. Szkoda, bo bardzo interesuje ją, co dzieje się w ciele człowieka. Myślałam o takiej encyklopedii, ale szukam czegoś dla młodszych dzieciaczków.

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny blog :) obserwuję :) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako dziecko uwielbialam takie ksiazki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)