niedziela, 27 lutego 2022

Remigiusz Mróz. Projekt Riese

 

„(...) każda najmniejsza decyzja, którą podjąłeś w życiu, doprowadziła cię do tego konkretnego miejsca, tu i teraz. Jeżeli podjąłbyś w którymkolwiek momencie inną, znajdowałbyś się gdzieś indziej.”


Remigiusz Mróz to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych i płodnych współczesnych polskich pisarzy. Czy może jeszcze czymś zaskoczyć swoich czytelników?

Najwidoczniej tak. Pomysłów na nowe historie wciąż mu nie brakuje.

Tym razem autor serwuje nam intrygującą powieść z elementami sciene-fiction oraz thtillera, gdzie ukazuje ciekawą i zaskakującą wizję świata. Akcja rozgrywa się bowiem w alternatywnej rzeczywistości z pandemią w tle.

Projekt Riese możecie kupić w księgarni taniaksiazka.pl.


"Riese" - największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich.

Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć…

Mróz osadził akcję książki 18 czerwca 2022 roku, czyli w całkiem niedalekiej przyszłości. Oczywiście należy pamiętać, iż jest to fantasy, więc myślę, że autor nie zabawił się tutaj w proroka i sceny z książki się nie sprawdzą. Choć ostatnio nie brak w naszej rzeczywistości niestandardowych i nieprzewidywalnych wydarzeń, więc chyba trzeba być gotowym na wszystko w dzisiejszych czasach… ;)

W każdym razie to zupełnie inna książka Mroza, ale jak widać wyobraźnia jest nieograniczona.

Fabuła bardzo wciągająca, akcja wartka, ciekawa, choć miejscami nieco zagmatwana i trochę chaotyczna.

Na koniec twist oraz otwarte zakończenie, które pozwala i nam czytelnikom puścić wodze wyobraźni oraz snuć teorie, co do dalszych losów bohaterów. Możliwe, że autor zostawił sobie tym zabiegiem też otwarta furtkę i planuje napisać drugą część.

Książka bardzo wciąga, zaskakuje i zapewnia doskonałą rozrywkę.


Więcej thrillerów znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl.

4 komentarze:

 1. Tę książkę autora mam do nadrobienia i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa książki i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat czytam camile lanckberg ale moze później skusze sie na te powiesci mroza

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o niej - aktualnie nadrabiam Chyłkę, ale do tej pewnie też dojdę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)