niedziela, 24 października 2021

Emilia Kiereś: Srebrny dzwoneczek i Złota gwiazdka

 

„Srebrny dzwoneczek” to ciepła, ponadczasowa, ujmująca seria autorstwa Emilii Kiereś - córki pisarki Małgorzaty Musierowicz oraz siostrzenicy poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.

Książki z tego cyklu mają znamiona baśni, a przy tym zachwycają swoją realnością. Poruszają różne ważne dla młodych czytelników kwestie oraz uczą mierzyć się z wielkimi i małymi problemami.

Książki są bardzo ładnie wydane i zilustrowane przez mamę autorki, Małgorzatę Musierowicz.


Pierwsza część – „Srebrny dzwoneczek” to ciepła i pełna uroku opowieść, w której magia splata się z rzeczywistością. To lektura w sam raz dla dzieci nieśmiałych, a także tych, przed którymi stoi wyzwanie w postaci szkolnej ławki.

Jesienią Marysię czekają spore zmiany – pójdzie do pierwszej klasy, urodzi się jej też braciszek. Na razie dziewczynka spędza lato u cioci i zastanawia się, czy poradzi sobie w roli uczennicy i starszej siostry. Całkiem zwykłe wakacje w niewielkiej miejscowości nabierają kolorów, gdy dziewczynka odkrywa tajemniczy biały domek i poznaje Panią Wróżkę.

Czy nowa znajoma pomoże Marysi uporać się z problemami?

Czy dziewczynce uda się oswoić Złotookiego i zaprzyjaźnić z kimś, kto ukradkiem przygląda jej się zza żywopłotu?

Historia tu opisana jest trochę wesoła, trochę smutna, trochę podnosząca na duchu, a trochę melancholijna - taka jak każde lato, które zawiera w sobie cząstkę jesieni.


„Złota gwiazdka” to wspaniała, ciepła i pełna optymizmu opowieść bożonarodzeniowa dla całej rodziny o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

Zbliżają się święta, które Antek spędzi u cioci i wujka. Podczas gdy rodzina wpada w wir przedświątecznych przygotowań, chłopiec czuje się odsunięty na boczny tor, tym bardziej że uwaga wszystkich skupia się na jego nowym braciszku. W czasie jednej z samotnych wędrówek po okolicy Antek trafia na zagadkowy ślad.

Czy chłopiec odkryje tajemnicę nowej znajomej?

Czy uda mu się pomóc w rozwiązaniu nie lada zmartwienia i sprawić, aby nadchodzące Boże Narodzenie było pełne radości dla wszystkich?Książki możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

8 komentarzy:

 1. Z pewnością ciekawa lektura dla młodszych czytelników. Ilustracje najbardziej przyciągają moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zwrócę uwagę na te tytuły podczas kompletowania ksiązkowych prezentów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie pozycje są bardzo wartościowe i zawierają ważne przesłania i tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilustracje faktycznie przepiękne, można się zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 5. „Złota gwiazdka” to za chwilę będzie temat bardzo na czasie, ani sie obejrzymy będą święta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładki skojarzyły mi się z Jeżycjadą i w sumie nieprzypadkowo :) Nie znam książek Emilii Kiereś, ale mam ogromny sentyment do przygód Borejków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne propozycje:) Musze kupić moim dziewczynom:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)