poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Zachowaj to dla siebie. Monika Dworak. Recenzja

 

„Nie każdemu dana jest druga szansa. Często jedna sekunda nieodwracalnie kończy coś, co wydawało się wieczne”.


Niedawno na rynku ukazała się bardzo ciekawa książka będąca debiutem literackim Moniki Dworak pod tytułem "Zachowaj to dla siebie”. Znajdziecie ją w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Autorka stworzyła porywającą powieść z gatunku domestic noir o najgłębszych, rodzinnych tajemnicach. Ukazuje ona historię pewnego rodzeństwa, powoli odkrywając ich wzajemne relacje oraz intrygujące fakty przeszłości.


Trzydziestoletnia Ewa Dębska jest singielką, zaangażowaną w prowadzenie odnoszącego sukcesy studia projektowania wnętrz. Swój wolny czas spędza głównie w towarzystwie rodziny brata bliźniaka, Adama. Rodzeństwo łączy nie tylko szczególna więź, ale także coś, o czym oboje chcieliby zapomnieć. Odkąd Adam otrzymuje maila od nieznanego nadawcy, jego uporządkowane życie wywraca się do góry nogami. Z obawy przed konsekwencjami szuka wyjaśnień na własną rękę. Krok po kroku udaje mu się odsłonić skrywaną od lat tajemnicę, lecz za swój sukces płaci straszliwą cenę. Do tego wplątuje siostrę w skrywaną od lat spiralę kłamstw.

“Jeśli tajemnica to coś, o czym po prostu nie mówisz, to mogę to zrozumieć. Ale jeśli twój sekret zmusza cię do okłamywania najbliższych, staje się to niebezpieczne”.

Akcja prowadzona jest dwutorowo. Poznajemy wydarzenia, które miały miejsce jakiś czas temu oraz obecnie. Opisane są one z perspektywy dwójki głównych bohaterów, rodzeństwa bliźniaczego - Adama i Ewy. Podczas czytania kolejne elementy układanki łączą się ze sobą i poodkrywany kolejne sekrety bohaterów.

Książka ma dość krótkie rozdziały oraz wciągającą, wartką akcję, dzięki temu czyta się ją błyskawicznie.

Jeśli macie ochotę na przeczytanie ciekawego, klimatycznego, trzymającego w napięciu, thrillera psychologicznego z fabułą osadzoną w naszych, polskich realiach, to polecam.

Tę książkę, jak i wiele innych ciekawych bestsellerów znajdziecie w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

6 komentarzy:

 1. Czytałam już o tej powieści i jestem nią zaintrygowana. Po Twojej recenzji jeszcze bardziej ciekawi mnie jej lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto tę książkę przeczytać. Interesująca fabuła.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam thrillery psychologiczne, a polskie realia dodatkowo zachęcają do sięgnięcia po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię dwutorową akcję w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. samo zdjęcie bardzo mnie zaciekawiło, lubię odkrywać takie tajemnice i na pewno sięgnę po ten tytuł

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię, kiedy przeszłość przeplata się z teraźniejszością, połączone tajemnicami do odkrycia. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)