poniedziałek, 17 czerwca 2019

Siedmiu mężów Evelyn Hugo. Taylor Jenkins Reid

„Nikt nie jest tylko dobry lub tylko zły. (...) Ale czasami łatwo jest zapomnieć, jakie to prawdziwe. I że odnosi się do k a ż d e g o.”


"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to bestsellerowa, świetnie napisana, bardzo emocjonalna i zaskakująca powieść zza oceanu.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. Gdyby Evelyn Hugo istniała naprawdę, byłaby ich najlepszą przyjaciółką albo… największą konkurentką.

Książka na pierwszy rzut oka wydaje się być lekka i niezobowiązująca. Ale to tylko pozory. Powieść zaskakuje bardzo na plus.

Autorka porusza wiele współczesnych problemów i nie stroni od trudnych tematów takich jak dyskryminacja rasowa oraz ze względu na płeć czy orientację seksualną. Ukazuje też siłę plotki, pseudo-dziennikarskich artykułów. Odrywa tajemnice ludzi z pierwszych stron gazet, gwiazd, które za pięknymi, ale sztucznymi uśmiechami, ukrywają ciemną stroną sławy.
Szczególnie dobitnie została pokazana rola kobieta w show biznesie kiedyś, jak i dziś.
Czy zmieniło się wiele pod tym względem na przestrzeni lat? Czy kobiety mają więcej dopowiedzenia i umieją walczyć o swoje racje?
"Prawda była cały czas w ich zasięgu, gdyby tylko wykazali się uważnością.(...) Nigdy nie zależało im na prawdzie. Media mówią to, co chcą powiedzieć. Zawsze tak było. I zawsze będzie."
Młoda dziennikarka Monique Grant dostaje niespodziewaną propozycję przeprowadzenia ekskluzywnego wywiadu rzeki z byłą gwiazdą Hollywood Evelyn Hugo, która ma za sobą imponującą karierę.
Jest to tym bardziej zaskakujące, iż Monique nie posiada jeszcze zbyt dużego doświadczenia, a Evelyn chce wyłącznie jej.
Jest jednak jeden warunek: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki.
Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… Ale w Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Okazuje się, że i Evelyn skrywa tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet. Bo życie gwiazdy to często tylko iluzja.
"Życie Hollywood to równie pochyła, a i tak przedłużyłam swój czas na szczycie do granic możliwości. Wytrwałam dłużej niż inni. Ale mój czas dobiegł końca."
Postać Evelyn Hugo jest niesamowicie wielowymiarowa. Jej życia, wyborów, których dokonywała na przestrzeni lat, nie da się ocenić jednoznacznie. Nie na wszystkie decyzje miała też wpływ. Czasem musiała się poddać i płynąc z prądem, a potem pod prąd, by móc żyć dalej i być sobą. Bywało, że ryzykowała, nie bała się zmian.
Ale czy była szczęśliwa?
Dlaczego w ogóle wychodziła za mąż aż siedem razy?
Kogo kochała naprawdę?
I co tak naprawdę łączy ją z młodą dziennikarką?
"Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia, bądź na nią gotowa. Świat niczego nie daje, musisz sama po to sięgnąć."

To słodko-gorzka historia o różnych odcieniach miłości, poszukiwaniu akceptacji, kulisach sławy, dążeniu do celu za wszelką cenę, porażkach oraz o skomplikowanej ludzkiej naturze.
Zakończenie zaskakuje, a cała historia zapada w pamięć.


"Intymność to mówienie prawdy. Kiedy uświadamiasz sobie, że możesz powiedzieć komuś prawdę, kiedy możesz się przed tą osobą otworzyć, kiedy stajesz przed nią nago, a ona mówi: "Jesteś ze mną bezpieczna". To właśnie jest intymność."


Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Taylor Jenkins Reid
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 536
Data premiery: 05.06.2019

16 komentarzy:

 1. oj zaciekawiła mnie :D Chętnie bym poznała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie recenzujesz książki, lubię takie, których nie sposób zapomnieć bo historie w nich zawarte zapadają w pamięć

  OdpowiedzUsuń
 3. książka zapowiada się bardzo fajnie. Wywyad który może zostać opublikowany po śmierci.... Wątek ciekawy. Jak się zakończy ta książka?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pozycja! Chyba się skuszę i kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zaciekawi mnie ta książka więc chętnie po nią kiedyś sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisz i świetna recenzja.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Juz tytuł mnie przekonuje, aby przeczytać a co dopiero Twoja recenzja <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytam takich książek ale po tę dzięki tym cytatom chętnie bym sięgnęła

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie tylko tytuł, ale raczej Twoja recenzja przekonuje do jej przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Znam wielka milosniczke MM, musze jej podrzucic tylko poszukac w jezyku niemieckim :D

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo głośno jest o tej książce, fabuła wydaje się być interesująca, będę o niej pamiętać

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie coś dla mnie 💙

  OdpowiedzUsuń
 13. Czyli nie mam innego wyboru, jak wpisać ją na moją listę i niebawem przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiele słyszałam o tej książce i już od dawna planuję ją przeczytać. Swoim wpisem utwierdzasz mnie w przekonaniu, że na prawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 15. WOW ! Ale ty masz ksiazek :O super wyglada te regal za toba

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)