wtorek, 31 lipca 2018

Przegląd premier książkowych na jesień 2018.

Zapraszam na mały, subiektywny przegląd jesiennych premier książkowych.

W nadchodzącym sezonie ukaże się sporo ciekawych tytułów. Pewnie na część z nich się skuszę.
Ze względu na ograniczona ilość miejsca, robię co jakiś czas segregację moich książek, pozbywając się tych, które z jakiś powodów nie do końca przypadły mi do gustu.
I tu mam dwie opcje.
Wymiana książek z innymi osobami lub ich sprzedaż. Ostatnio trafiłam na fajną stronę skupksiazek.pl, gdzie w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, możemy dodać nasze książki do bazy online. Gdy proponowana cena za książki nam odpowiada, przyjeżdża do nas kurier, a pieniądze za sprzedaż otrzymujemy w przeciągu 48 godzin. Przyznam, że to bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie lubią bawić się w sprzedaż na allegro, a chcą się w miarę szybko pozbyć niechcianych egzemplarzy i przy okazji jeszcze coś na tym zarobić.
Zacznę od nowości z jednego z moich ulubionych wydawnictw.
Czwarta Strona jak zwykle w każdym sezonie ma dość szeroki wybór tytułów, ale ja zdecydowałam się zaprezentować trzy, które szczególnie mnie zaintrygowały.

Czerń kruka, to powieść nagrodzona Złotym Sztyletem (obecnie Duncan Lawrie Dagger), brytyjską nagrodą literacką przyznawaną corocznie przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej.
Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to zwłoki jej uduszonej nastoletniej sąsiadki, Catherine Ross.
Mieszkańcy spokojnej wyspy skupiają oskarżycielskie spojrzenia na jednym człowieku, samotniku Magnusie. Ale kiedy detektyw Jimmy Perez i jego koledzy ze Szkocji upierają się, aby przeprowadzić dochodzenie, całą społeczność ogarnia atmosfera podejrzliwości i strachu. Po raz pierwszy od lat sąsiedzi Catherine nerwowo ryglują drzwi, zdając sobie sprawę, że pośród nich mieszka morderca.

Tusz to debiut​ Alice Broadway, która po mistrzowsku łączy fantastykę z tajemnicą i utopią.
Każde zachowanie, każdy uczynek, każda ważna chwila zostawia ślad na Twojej skórze. Leora jest przekonana, że jej zmarły ojciec powinien zostać zapamiętany na zawsze. Wie, że zasługuje on, aby wszystkie jego tatuaże zostały usunięte i przekształcone w księgę skóry jako dowód dobrego życia, jakie wiódł.
Jednak kiedy odkrywa, że jego tusz zmieniono, a księga jest niekompletna, zaczyna się zastanawiać, czy tak naprawdę kiedykolwiek go znała.

Seria Żniwiarz Pauliny Hendel określana jest mianem najlepszej polskiej młodzieżówki ze słowiańską mitologią w tle. Już niedługo ukaże się kolejna część Trzynasty księżyc.


A teraz propozycje z Wydawnictwa Kobiecego.
Baba Jaga radzi – zaintrygował mnie sam tytuł i okładka. Jestem ciekawa co też kryje się w tym niezwykłym poradniku. Premiera książki już 19 września.

CzaroMarownik to niezwykły, magiczny kalendarz i organizer, który cieszy się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Ja jednak w grudniu zeszłego roku wybrałam inny kalendarz (a w zasadzie dwa), ale tym razem chyba nie odpuszczę i kupię jego kolejną edycję.

Pułapka to feministyczny, nieco mroczmy kryminał prosto z serca zimnej Islandii
Sonja rozstała się z mężem po tym, jak nakrył ją z drugą kobietą. Straciła również prawo do opieki nad synkiem, którego kocha nade wszystko. Aby zdobyć przychylność sądu, kobieta musi zdobyć środki na utrzymanie dziecka. Dostaje propozycję szybkiego zastrzyku gotówki za przemyt kokain, którą bez wahania przyjmuje. Wkrótce przekona się, że z przestępczego świata nie ma powrotu. Wpada w pułapkę.


I kolejne 3 jesienne premiery, tym razem z Wydawnictwa Otwartego.

3 października ukaże się bardzo ważna książka Kristi Funk - Piersi. Poradnik dla każdej kobiety. Temat dotyczy w sumie każdej z nas. Książka jest skierowana do osób zdrowych oraz chorych i przebywających na terapii nowotworowej. Dowiedzieć się z niej można jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, jak prawidłowo analizować wyniki badań i poznamy dokładne opisy wszystkich dostępnych metod leczenia wykorzystujących najnowsze osiągnięcia naukowe.

Po dużym sukcesie 1 Tomu – Papierowa Księżniczka, w październiku do księgarń trafią 2 i 3 tom królewskiej serii autorstwa Erin Watt - Przeklęty książę i Pałac kłamstw. 


Czas na 3 bardzo ciekawie się zapowiadające premiery z Wydawnictwa Znak.

Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata. Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem.
Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako ‘ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Wpływa też na sytuację polityczną na świecie – szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji.
Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze. Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki.
Oto wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.

Ucho van Gogha. Biografia. Odkrycia autorki książki trzymane są w tajemnicy do dnia premiery!
Poniedziałek 23 grudnia 1888 roku – Vincent van Gogh obcina sobie ucho. To nie jest zwykłe samookaleczenie. To akt, który go zdefiniował.
Bernadette Murphy dokonuje przełomowych odkryć. Przedstawia, co dokładnie wydarzyło się w Arles. Dlaczego artysta u szczytu swoich mocy popełnia tak brutalny czyn? Kim była tajemnicza Rachel, której dał makabryczny prezent?
Autorka przekonująco rekonstruuje świat, w którym malarz się poruszał – świat prostytutek, kolegów artystów, inspektorów policji, mieszkańców miasteczka, bywalców kawiarni i Żółtego Domu. To fascynująca historia ostatnich lat życia van Gogha, w których stworzył swoje najlepsze dzieła. To wciągająca zagadka detektywistyczna i portret malarza zbliżającego się coraz bardziej do wielkości, a jednocześnie podążającego w stronę szaleństwa.

A teraz coś bardziej lżejszego. Zaufaj mi to kolejna część serii The Last Regret Anny Bellon. Opowieści o losach przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki, są jednymi z najchętniej czytanych polskich utworów na Wattpadzie.


Cenię sobie też Wydawnictwo Dreams za to, iż wydają książki niosące dobre przesłanie oraz nadzieję, wiarę i miłość. Jak ktoś ma zły humor lub potrzebuje zastrzyku pozytywnej energii, to polecam sięgnąć po ich książki.

Niezapomniane wrażenie to porywająca historia o miłości, kraju podnoszącym się po zniszczeniach wojny, powrocie do życia tych, którzy zostali zranieni, i o odwadze, jaką muszą mieć, by przyjąć siebie i innych takimi, jakimi są naprawdę.
Miejscem akcji powieści jest historyczna rezydencja Belmont w Nashville – olśniewający przedwojenny majątek wybudowany przez Adelicię Acklen.
Unioniści zniszczyli dom Suttona i skonfiskowali ziemie, a teraz chcą jeszcze odebrać honor jego rodzinie. Prawnik jest zdeterminowany, żeby odzyskać to, co do niego należy, i naprawić wielką krzywdę, ale odkrywa prawdę, która może go kosztować dużo więcej, niż był sobie w stanie wyobrazić… łącznie z utratą kobiety, którą kocha.

W książce "Panny młode.Jesień" zostały opisane historie 3 kobiet szykujących się do ślubu.
Wrześniowa panna młoda Kathryn Springer
Po przeprowadzce do Red Leaf Annie jest gotowa nazwać to małe miasteczko swoim domem. Jednak zastępca szeryfa, Jesse Kent, nie może uwierzyć, że jego mama oddała klucze do swojej księgarni kobiecie, którą poznała przez Internet. Jesse już raz widział, jak jego matka została wykorzystana i postanawia bacznie przyglądać się tej całej Annie Price. Lecz gdy w miasteczku ma się odbyć rekonstrukcja historyczna wesela pary jego założycieli, a w główne role mają się wcielić Annie i Jesse, ślub „na niby” szybko ustępuje miejsca prawdziwym uczuciom.
Październikowa panna młoda Katie Ganshert
Nikt poza Jakiem i Emmą nie zna prawdziwego powodu, dla którego biorą ślub – by umierający ojciec kobiety mógł poprowadzić ją do ołtarza. W miarę jak Jake i Emma planują jesienne wesele, staje się jasne, że ich umowa napotka kilka przeszkód – a największą z nich okażą się uczucia, którymi tych dwoje darzy siebie nawzajem.
Listopadowa panna młoda Beth K. Vogt
Po trzeciej z rzędu miłosnej porażce Sadie ma już dość romantycznych związków opierających się na wiadomościach tekstowych. Jedynym znanym jej mężczyzną, który jest gotów odłożyć swojego iPhone’a i odbyć z nią normalną rozmowę jest Erik, jej najlepszy przyjaciel.

Wierna tobie. Po druzgocącym rozstaniu trzy lata temu Nora Bradford, genealog i właścicielka osady historycznej, uciekła w pracę i wyimaginowany świat ze swoich ulubionych książek i filmów.
W przeciwieństwie do Nory były komandos marynarki wojennej, John Lawson, śmiało idzie przez życie skupiony na wyzwaniach, jakie przynosi ono każdego dnia.
Gdy mężczyzna otrzymuje diagnozę lekarską dotyczącą wady genetycznej, jest zmuszony zgłębić tajemnice swojego pochodzenia. Wynajmuje Norę do pomocy w odnalezieniu biologicznej matki. Praca ramię w ramię może pomóc tej pełnej przeciwieństw dwójce odkryć to, czego nie widać na zewnątrz, ale co, jeżeli pośród tego znajdują się również rany z przeszłości?


Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów z Wydawnictwa W.A.B.
Jakie dramaty rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami gabinetów?
Ginekolog przyjacielem kobiety czy oportunistą nastawionym na zysk?
Oto zbiór rozmów z lekarzami tej specjalności, ujawniającymi się z nazwiska oraz występującymi anonimowo, a także z ich pacjentkami. Wyłania się z nich szokujący obraz środowiska kształtowanego przez rozmaite, nie tylko medyczne okoliczności.

Książka Ostatni obraz Sary de Vos z Wydawnictwa Rebis to piękna opowieść o miłości, stracie i sztuce, lśniąca jak dzieła Vermeera.
Bestseller Dominica Smitha, opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach, jakie skrywają ludzkie serca, to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.
Holandia, XVII wiek. Sara de Vos, pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza, pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – Na skraju lasu.
Nowy Jork, 1957. Marty de Groot, spadkobierca starej holenderskiej fortuny, pewnej nocy orientuje się, że w jego sypialni zamiast oryginału Na skraju lasu wisi falsyfikat. Co więcej, poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie, klepiącą biedę studentkę historii sztuki.
Sydney, 2000. Ellie, teraz już uznana historyczka sztuki, organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia Na skraju lasu.eła Vermeera.

W książce Płynne pokolenie z Wydawnictwa Czarna Owca Thomas Leoncini i Zygmunt Bauman podejmują rozważania na temat pokolenia urodzonego w latach 80. Ciekawa jestem co mają do powiedzenia, min. i o mnie, gdyż pochodzę z tego pokolenia oraz czy ich spostrzeżenia pasują do moich.Która z tych propozycji Was zainteresowała najbardziej?

14 komentarzy:

 1. Lubie takie ksiazki,zaciekawila mnie Książka Ostatni obraz Sary de Vos

  OdpowiedzUsuń
 2. masz cudowną biblioteczkę. jesienią zacznę więcej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeklęty książę i Pałac kłamstw - to książki, na które
  chętnie bym się skusiła.
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. też wpadłam ostatnio na stronę skup książek, zaciekawiło mnie to oni potem robią z tymi książkami, chętnie bym kupiła z drugiej ręki

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie kolorowa ta biblioteczka

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele ciekawych pozycji ksiazkowych pojawi sie w tym roku w ksiegarniach :) bardzo fajnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ha życie jest za krótkie stanowczo by wszystko przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem, że ma być sporo premier i mam już kilka upatrzonych książek, które muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie wczoraj obleciałam kilka stron różnych wydawnictw i ucieszyłam się, ze chyba nie ma tak dużo tego co bym chciała przeczytać, więc jest spora szansa, ze nadrobię zaległe lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja póki co mam kilka innych pozycji na oku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. fajne propozycje

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojej istny raj ! <3 Ja tak żałuje że nie mam za bardzo teraz czasu na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)