niedziela, 11 grudnia 2016

MALI DETEKTYWI. Gra kooperacyjna dla dzieci od 3 lat.

Mali detektywi z serii Rodzinka wygrywa wydawnictwa Egmont, to gra kooperacyjna.

Gry planszowe kooperacyjne, różnią się od innych tym, iż gracze współpracują ze sobą aby osiągnąć cel i można powiedzieć, że wspólnie odnoszą zwycięstwo.

Tego typu gry doskonale sprawdzają się, gry uczestnikami zabawy są osoby w różnych wielu - dorośli oraz dzieci w szerszym przedziale wiekowy. Zatem jest to świetna propozycja dla rodzin i mogą w niej brać udział dzieci już od 3 lat.
Młodsi zawodnicy nie mają poczucia, że odstają od tych starszych, gdyż cała grupa pracuje na wspólny sukces, czyli, jak w przypadku Małych detektywów, odnajdują pary przedmiotów, a potem muszą wydedukować, które zostały schowane w kufrze na strychu.

Gra rozwija u dzieci logiczne myślenie, pamięć oraz umiejętność współpracy. Rodzice cały czas pomagają dzieciom, szczególnie tym młodszym, w zrozumieniu reguł i przebiegu zabawy.

Elementy manualne, takie jak przekręcanie wskazówki zegara, czy wrzucanie żetonów do specjalnego otworu w planszy, są dodatkową atrakcją dla maluchów.


Polecam gry kooperacyjne na początek, dla tych, którzy chcą zachęcić małe dzieci do oswojenia się z planszówkami oraz dla maluchów mających problem z przegrywaniem i tradycyjne gry wzbudzają w nich zbyt dużo emocji lub złości z racji tego, iż nie udaje im się wygrać.
Przy grach kooperacyjnych rodzic dziecku nie musi dawać forów, jak to się często zdarza. Nie występuje rywalizacja między graczami. A wygrana lub ewentualna porażka dotyczy całej grupy, dzięki czemu, małemu dziecku łatwiej jest się poradzić sobie z emocjami, które przy grach planszowych bywają naprawdę bardzo silne.


12 komentarzy:

 1. Fajowa :D Pomyślę o niej jako prezent dla swojego dziecka pod choinkę. Tym bardziej, że z tym przegrywaniem u mojego synka różnie bywa. :P Czasami ma dni gdzie przyjmuje wszystko z godnością ale są też takie gdzie na siłę oszukuje a jak przegra zdarza się płacz :D także nic dodać nic ując dla nas idealna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna gra :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam niedawno tą grę, ale nie byłam pewna po przeczytaniu samego opisu na pudełku czy się u nas sprawdzi. Lubimy wspólnie grać, ale prawie trzy lata różnicy wieku między dziećmi sprawiają, że wiele gier przysparza nam więcej nerwów niż zabawy. Z tego powodu często wybieramy gry zręcznościowe albo kooperacyjne ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Córka lubi czytac o detektywach, więc gra tez by jej przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. widzę że gra na topie ;) Już dziś o niej czytałam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna gra dla nieco starszych pociech :) Generalnie jestem bardzo na TAK jeśli chodzi o planszówki - i zdecydowanie wolałabym, żeby mój synek gustował właśnie w nich zamiast w grach komputerowych.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)