Pokazywanie postów oznaczonych etykietą moje stylizacje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą moje stylizacje. Pokaż wszystkie posty

sobota, 31 sierpnia 2019

Apaszki we włosach. Hit nadchodzącej jesieni.


"Sierpień jest granicą między latem a jesienią; to najpiękniejszy miesiąc, jaki znam. Zmierzch jest granicą między dniem i nocą, a brzeg jest granicą pomiędzy morzem a lądem. Granica jest tęsknotą: kiedy oboje są zakochani, ale wciąż nie wypowiedzieli ani słowa. Granicą jest bycie w drodze."
Tove Janson


Te ostatnie dni wakacji zawsze wywołują we mnie jakąś taką melancholię...
Szkoda, że lato się kończy, ale tę wczesną, ciepłą i pełną kolorowych liści jesień, też uwielbiam.


Jednym z hitów mijającego lata oraz nadchodzącej jesieni są apaszki wiązane na włosach. Pojawiły się też już specjalne gumki/frotki w formie apaszki.
Ja mam jednak zwykłą apaszkę, którą znajdziecie w dziale szale i chusty Bonprix.
Mnie ten trend się bardzo podoba, a Wam?
Taka apaszka uroczo i efektownie prezentuje się na włosach każdej długości. Krótsze nawet optycznie wydłuża. Dodaje też charakteru stylizacji, zarówno dziennym casualowym, sportowym, jak i tym wieczorowym.

niedziela, 11 sierpnia 2019

Summer total white look

Ku refleksji – warto przeczytać ten świetny i bardzo prawdziwy tekst, który napisał Boucar Diouf.

Ledwo zaczął się dzień i… jest już szósta wieczorem. Tydzień ledwo przybył w poniedziałek i już jest piątek.
... a miesiąc już minął.
... a rok prawie się kończy.
... i minęło już 40, 50 lub 60 lat naszego życia.
... i zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy naszych rodziców, przyjaciół.
I zdajemy sobie sprawę, że jest już za późno, aby wrócić.
Więc... Spróbujmy jednak jak najlepiej wykorzystać czas, jaki nam pozostał.
Nie zwlekajmy z szukaniem zajęć, które lubimy. 
Dodajmy kolorów naszej szarości. 
Uśmiechnijmy się do małych rzeczy w życiu, które są balsamem dla naszych serc.

I mimo wszystko, nadal cieszmy się spokojem tego czasu, który nam pozostał. Spróbujmy wyeliminować „potem”...


środa, 24 lipca 2019

Dzień Włóczykija i wakacyjny komplet

"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachować je w pamięci."
Włóczykij. Tove Jansson "Muminki"


Wczoraj, 23 lipca, był Światowy Dzień Włóczykija.
W dzieciństwie (i nie tylko) zaczytywałam się w Muminkach, uwielbiałam też serial animowany oparty na tej serii. A jedną z moich ulubionych postaci był i nadal jest Włóczykij. I nie tylko w kontekście samych Muminków, ale w ogóle. Tajemniczy, wrażliwy, choć był samotnikiem, troszczył się też o swoich przyjaciół i lubił spędzać z nimi czas. Ma w sobie zdecydowanie to coś.
A Wy lubiliście Muminki?

Poniżej kilka moich ulubionych cytatów - trafnych przemyśleń Włóczykija:
"Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał." 
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą Cię ranić." 
"Pomyśl, o ile mniej ciekawy byłby świat bez tajemnic." 
"Opowiadać przedwcześnie o swoich najskrytszych marzeniach, jest rzeczą bardzo niebezpieczną." 
"To dobry namiot. Ale nie trzeba zbytnio się przywiązywać do przedmiotów, które się posiada. Rzuć go po prostu." "Samotność szybko się nudzi! - krzyknął Muminek. - Zdziwiłbyś się jak wielu ją lubi. - odparł Włóczykij."

piątek, 12 lipca 2019

Biała, uniwesalna sukienka na lato

"Życzę ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych promieni."
Phil Bosmans


Białe sukienki idealnie sprawdzają się latem. Nie przyciągają promieni słońca, pięknie komponują się opalenizną (nawet tą mało widoczną), odmładzają oraz nadają świeżości i lekkości każdej kobiecie bez względu na wiek czy rozmiar. Biel świetnie komponuje się też z innymi kolorami, a dzięki odpowiednim dodatkom, szybko można, mając nawet tylko jedną sukienkę, skomponować stylizacje na różne okazje. Obecnie jest bardzo duży wybór białych sukienek na lato. Możemy zatem wybrać odpowiedni krój i fason wśród naprawdę bogatej oferty z wielu sklepów. Długie, krótkie, z koronką, haftowane, gładkie, w stylu boho, eleganckie, zwiewne albo dopasowane. Każda z nich ma swój urok.

Ja dziś na sobie mam dość uniwersalną sukienkę z Orsay, którą możemy założyć zarówno do pracy, jak i na eleganckie przyjęcie, imprezę w klubie, na spotkanie z przyjaciółkami, imieniny cioci czy randkę. Dodatkowym atutem tej sukienki są dość pojemne kieszenie.
Co myślicie o tej stylizacji?

niedziela, 30 czerwca 2019

Motyw Toile de Jouy i 12 rocznica ślubu

„Miłość nie ma być wyścigiem, ciągłym strachem, że się nie wystarcza, albo zrobi się coś nie tak. Miłość ma uspokajać, dawać oparcie. Motywować, a nie bezmyślnie krytykować. Wymagać, ale też dawać wiele w zamian. Uskrzydlać. Uszczęśliwiać. Sprawiać, że wszystko wydaje się możliwe. Poprawiać humor w ciężkich chwilach. I ta miłość to nie tylko momenty pękające od emocji, ale także spokój. Pocałunek na dobranoc i dzień dobry. Wspólne posiłki. Wyjście do sklepu i dyskusje o tym, kto wymyśli co dziś będzie na obiad. Poranne przyniesienie kawy do łóżka. Troska w chorobie, martwienie się o siebie nawzajem. Nawet te chwile, kiedy panuje cisza i oboje osobno czymś się zajmujemy, bo one też są potrzebne. Miłość to wybór. Jasne, namiętność też się liczy, bo bez odpowiedniego dopasowania ciężko jest zbudować jakikolwiek związek. Ale to nie wszystko. Kiedyś przeczytałam, że "kochać to znaczy chcieć być czyimś dobrem". I chyba nie ma bardziej trafnej definicji. Być czyimś dobrem, spokojem, chwilą wytchnienia. Sprawiać, żeby życie we dwójkę było chociaż trochę przyjemniejsze niż samemu. Przywoływać uśmiech na ukochanej twarzy, nawet jeśli potrzeba do tego czegoś tak prostego jak zaparzenie herbaty, bo najbardziej liczą się wszystkie te maleńkie rzeczy, które robimy dla tych, których kochamy. Może to brzmi jak banał, ale w sumie to dlaczego wszystko musi być skomplikowane? W życiu jest wystarczająco wiele problemów, żeby jeszcze to wszystko utrudniać. Niech chociaż miłość będzie prosta.
Cztery Wieki Później



wtorek, 28 maja 2019

Sukienka midi z wężowym motywem.

Jednym z najbardziej charakterystycznych trendów 2019 roku jest wzór imitujący skórę węża. Motyw ten jest widoczny praktycznie w każdej obecnej kolekcji zarówno w sieciówkach, jak i u naszych rodzimych projektantów.

Pozornie trudny do wkomponowania w codzienne stylizacje, zwierzęcy wzór w rzeczywistości jest bardzo plastyczny. Świetnie łączy się z minimalistyczną bielą, czernią, beżami i szarością, a także z mocnymi barwami.
Ja ogólnie nie jestem fanką tego wężowego deseniu, ale ta sukienka z Reserved mnie skusiła. Jestem z jej zakupu zadowolona, ale jedna w takim stylu mi wystarczy. ;) 

A Wam podoba się ten motyw czy raczej omijacie zwierzęce wzory?

środa, 24 kwietnia 2019

Kadry poświąteczne

Jak Wam minęły Święta?

U nas rodzinnie i stanowczo za szybko.
Choć mąż już w poniedziałek wielkanocny niestety musiał być w pracy - akurat wypadła jego zmiana.
Ale przed nami kilka wolnych dni z racji weekendu majowego. Dzieci idą tylko trzy dni do szkoły oraz przedszkola i znów mają tydzień wolności. Coś ostatnio w tej szkole aż za dużo luzu (nie tylko ze względu na strajk - u nas akurat nie ma), co wcale nie jest dobre, bo potem trzeba będzie mocno przycisnąć z materiałem, szczególnie, że do końca roku został tak naprawdę miesiąc.

Ok, ale wróćmy na moment jeszcze do Świąt - w tym roku przyszykowaliśmy 3 koszyki - każde z dzieci miało swój.
Jeśli chodzi o pisanki, to ponownie malowaliśmy na jajkach buźki - niby proste, a efektowne.
A u Was jakie w tym roku były pisanki? Mnie bardzo podobają mi się też takie jajka owinięte sznurkiem i ozdobione koronką – może w przyszłym roku właśnie takie zrobimy.

sobota, 2 marca 2019

Granatowa pojemna listonoszka z ekoskóry. Stylizacja na co dzień.

„Nakręcę wszystkie zegary – postanowił. – Może wtedy prędzej będzie wiosna.”
Tove Jansson. Zima Muminków


Ostatnio najbardziej lubię nosić listonoszki. Świetnie sprawdzają się kiedy idę po dzieci do szkoły i przedszkola, podczas zakupów, a także gdy wybieram się na kawę z koleżanką czy na większą imprezę. Jest tylko jeden warunek. Listonoszka musi być pojemna, nie za duża, nie za mała. Zgrabna i przyjemna dla oka. Mam w swojej kolekcji też małe torebki na długim pasku, ale, choć ładne, są mało praktyczne. Przynajmniej dla mnie. Zbyt duża listonoszka znowu bywa nieporęczna.
Tę listonoszkę z ekoskóry, którą zdobi wstawka z ekozamszu, kupiłam w Orsay. Torebka posiada długi, cienki pasek, który można odpiąć oraz trzy komory zapinane na zamek, a w środkowej dodatkowo zastosowano zapięcie na zatrzaski magnetyczne. W jednej przegrodzie mamy też umieszczone dodatkowe dwie kieszenie. Mieści się w niej zaskakująco dużo. No i ilość przegródek jest dużym plusem - łatwiej jest wszystko znaleźć. ;)


A Wy jakie torebki lubicie najbardziej?

czwartek, 7 lutego 2019

Ulubiony płaszcz w kratkę. Stylizacja

"Są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro"
Maria Czubaszek


Przez dłuższy czas na blogu nie pojawiały się moje stylizacje. Prawdę mówić nie miałam ochoty zabierać aparatu, jak gdzieś wychodziliśmy, ani pozować do zdjęć.
Ostatnio jednak, po zmianie fryzury, wstąpiła we mnie nowa energia i postanowiłam, że pstrykniemy przy okazji kilka fotek. Na sobie mam mój ulubiony i najczęściej noszony w tym sezonie płaszcz. Uwielbiam go za kolory i krój.
Niemniej stylizacje raczej nie będą się już tutaj pojawiać często, tylko od czasu do czasu. Być może kiedy zrobi się cieplej będzie ich więcej. Choć prawdę mówić wolę teraz pisać o książkach, które mnie zaciekawiły, niż stać przed obiektywem. Nie kupiłam też dla siebie ostatnio nic nowego. Tylko dla dzieci. Ale teraz wpadła mi w oko torebka z nowej kolekcji z Orsay i chyba się na nią skuszę.

Powiem Wam też, że się już przyzwyczaiłam do nowej fryzury. Nie brakuje mi długich włosów, choć teraz będę je zapuszczać. Ale przede wszystkim stawiam na intensywną pielęgnację.
Wiele osób pytało mnie, czy nie żałuję, że ścięłam włosy. Absolutnie nie. Gdyby były w dobrej formie, to co innego, a tak, nie ma co żałować. Mam nadzieję, że teraz uda mi się je utrzymać w dobrej kondycji.

Miłego wieczoru. :)

niedziela, 3 lutego 2019

Ciach, czyli nowa fryzura na wiosnę.

Ostatnio zaczęły mnie denerwować moje włosy. Były jakieś takie bez życia, wysuszone, mimo, iż nakładam na nie cuda wianki. ;) Produkty, które wcześniej dobrze działały, przestały się sprawdzać. Także postanowiłam je sporo skrócić. Zastanawiałam się tylko o ile centymetrów. Ostatecznie zdecydowała się na długość do ramion.

Ze zmiany jestem zadowolona. Od razu wydaje się, jakby włosów było więcej (choć na zdjęciu być może tego tak nie widać) i całkiem fajnie się układają. A ja czuję się naprawdę dobrze w takiej fryzurze. Uwielbiam długie włosy, ale jeśli ładnie się prezentują, a ostatnio niestety nie było już z nimi dobrze…
Po za tym warto coś zmienić.

Cięcie na prosto – bardzo nie lubię cieniowania, a i tak mam sporo włosów różnej długości. Po ciąży wypadały, potem odrastały. Także mam mnóstwo krótkich, trudnych do okiełznania kosmyków. Marzy mi się zejście do jednej długości, choć chyba to nigdy nie nastąpi. ;)

A Wy jesteście zadowolone ze stanu Waszych włosów?
Planujecie jakąś zmianę fryzury?

wtorek, 1 stycznia 2019

Szczęśliwego Nowego Roku.

Jak spędziliście Sylwestra?

My ostatnie dwa w domu, dlatego w tym roku bardzo cieszyłam się, że wychodzimy na imprezę z przyjaciółmi. Co prawda zaraz po północy musieliśmy wracać do dzieci, ale i tak jestem bardzo zadowolona, że udało nam się wyjść i spędzić miło czas.

Oby ten Nowy Rok przyniósł nam wszystkim wiele wspaniałych chwil.
Dużo zdrowia, które jest bezcenne, więcej czasu dla bliskich, miłości, ciekawych możliwości i szczęśliwych zbiegów okoliczności, które uczynią nasze życie piękniejszym oraz radości z rzeczy małych, ale jakże ważnych.

Pięknej codzienności, odrobiny szaleństwa i wiary, że możemy wiele zdziałać.

Szczęśliwego Nowego Roku.


czwartek, 15 listopada 2018

Błękit, granat i fuksja. Płaszcz w kratkę na jesień i lekką zimę

„Dawniej nieustannie narzekałam na aurę, niskie ciśnienie, zimno i brak światła. Kiedy tylko mogłam, uciekałam do ciepłych krajów, odwracając się od zimy i w duchu przeklinałam nasz klimat.
Kilka lat temu to się zmieniło. Zrozumiałam, że zmienność pór roku to wielki dar natury. Wystarczy się do niej dostosować i czerpać z jej obfitych darów, których ma dla nas mnóstwo o każdej porze roku. (...)
Widziałam kraje, w których mieszkańcy boją się trzęsień ziemi, tsunami, tornado czy plag owadów. Spotykałam ludzi, których marzeniem było zobaczyć barwne, jesienne drzewa albo poczuć śnieg pod stopami.
Wszystko to sprawiło, że nauczyłam się kochać zmienność pogody i przestałam narzekać na nasz klimat. (...)
Nie mamy wpływu na pogodę, ale mamy wpływ na swoje podejście do niej. (...)
Przeczytałam kiedyś zdanie (...): "Zakwitnij tam, gdzie cię posadzono". A więc kwitnę! W tym klimacie, w tym kraju, pośród tych ludzi."
Agnieszka Maciąg "Twój dobry rok."


Płaszcz z najnowszej kolekcji Orsay oczarował mnie swoimi kolorami. Błękit, granat i fuksja. To połączenie wyjątkowo przypadło mi do gustu.
Płaszcz jest bardzo uniwersalny. Idealny zarówno do pracy, na zakupy, jak i na większe wyjścia. Ja w nim ostatnio chodzę często po dzieci do szkoły i przedszkola. ;) Dobrze wygląda zarówno w zestawieniu z jeansami, jak również świetnie pasuje do sukienki.
Co o nim sądzicie?
Lubicie takie kolorowe płaszcze czy bardziej spokojniejsze?

niedziela, 11 listopada 2018

Listopad walczący ze stereotypami.

Może rzeczywistość zależy od naszego na nią spojrzenia? Każdy widzi dokładnie to, co chce widzieć.

Anna Onichimowska (z książki Lot Komety)


Stylizacja z jednym z moim ostatnio ulubionych sweterków. Jego kolor idealnie pasuje do jesieni. Zarówno tej pełnej barw, gdyż świetnie komponuje się z otoczeniem, jak i tej późnej, szaro-burej, ponieważ rozjaśnia trochę tę ponurą rzeczywistość.
Dziś było trochę chłodniej, ale nadal pięknie. Bez listopadowego deszczu, szarej mgły (oprócz poranka) i zimnego wiatru. Listopad w tym roku walczy ze stereotypami. Nawet liście na drzewach dłużej się trzymają. Niemniej to już ponoć ostatni taki ciepły weekend. I to przedłużony. Dlatego warto korzystać z pogody.

A tak po za tym mamy jeszcze jeden, naprawdę duży powód do radości. Żyjemy w wolnym kraju.
Patetyczne słowa?
Może i tak, ale czy na co dzień o tym myślimy?
Zazwyczaj narzekamy, jak to się źle żyje, na podatki, na rząd, na pracę, na szkolnictwo. Ale tak naprawdę to mamy ogromne szczęście, że żyjemy tu i teraz. Warto pomyśleć w jakich warunkach i w jakiej trudnej rzeczywistości żyli nasi przodkowie. Jak trudno miały szczególnie kobiety… To dopiero były czasy...
Obecnie, choć nie jest idealnie (a czy kiedykolwiek było?) mamy wiele powodów do radości i dumy. Rzeczywistość zależy od naszego na nią spojrzenia. Patrzmy na te dobre strony, a jeśli nam się coś nie podoba, możemy sami zacząć działać i coś próbować zmienić. A pierwszym krokiem jest na pewno pójcie wybory.

piątek, 2 listopada 2018

Jeszcze w zielone gramy

Największym motywatorem do działania, do zmiany naszego sposobu myślenia, nie są wcale mądre książki, poradniki czy podpowiedzi innych, nawet tych bardziej doświadczonych i dobrze nam życzących osób.
Nie są to też nagrody czy perspektywa osiągnięcia satysfakcji.
Najistotniejszą motywacją może być… cmentarz. A ściślej mówić, uświadomienie sobie jak szybko mija życie i jak bywa ono nieprzewidywalne.

Ale my nadal jesteśmy tu i teraz.
Nic jeszcze nie jest stracone.
Możemy działać i wiele zmienić.

środa, 24 października 2018

Ciepła, nieprzewiewna kurtka na jesień i zimę w kolorze czerwieni kasztanowej

Ale dziś już było zimno - głównie przez wiatr, który dość silnie wiał i potęgował uczucie chłodu. A  na ulicach, swoje królowanie zaczęły kurtki-puchówki.

Tego typu okrycia od wielu już lat wiodą prym w sezonie jesienno-zimowym. Są ciepłe i praktyczne. Z ich urodą bywa jednak różnie. A jak z kolorami?
W sklepach mamy dość duży wybór różnych odcieni, mimo to, zdecydowana większość kobiet nadal wybiera kurtkę w kolorze czarnym lub granatowym. I choć w młodszym pokoleniu już widać większą odwagę, to jednak patrząc na nasze ulice widać głównie ciemne barwy.

Ja kiedyś też wybierałam bezpieczną i praktyczną czerń, ale od dłuższego czasu stawiam na inne kolory, np. czerwień. To już moja druga kurtka w tym kolorze. Jesienią, zwłaszcza tą późną oraz bezśnieżną zimą, która ostatnio jest u nas częściej, niż ta biała, jest wystarczająco szaro i buro. Warto rozjaśnić, ubarwić choć trochę ten czas, choćby strojem. Ja w tym roku mam zamiar zaszaleć i kupić jeszcze żółtą kurtkę, mam już jedną na oku. A, że mniej praktyczna, szybko się zabrudzi niż ta czarna? Może i tak, ale od czego jest pralka, a takie kurtki zazwyczaj dość dobrze się pierze i szybko schną.

Kurtka, którą dziś mam na sobie jest z bonprix. Muszę przyznać, że jest bardzo ciepła i nieprzewiewna. Przy obecnych temperaturach było mi w niej wręcz gorąco. Plusem jest wysoka stójka, także jak ktoś nie lubi, czy nie chce nosić szalika, to ten model będzie dla niego idealny. I jeszcze kaptur. Wolę zdecydowanie kurtki z kapturem, nie zawsze bowiem zakładam czapkę, a kaptur świetnie chroni przed zimnem.
Puchówka występuje w dwóch odcieniach – czerwieni kasztanowej oraz czerni.
Znajdziecie ją w dziale kurtki bonprix.

poniedziałek, 22 października 2018

Letnio-jesienna sukienka

Ale teraz, popatrz przez okno, widzisz: deszcz, szaruga, żółte liście, jeden liść, dwa liście, trzy liście, dużo liści, każdy inny; tu na parapecie leży mały liść klonu, żółty; ma czerwone żyłki i jeden kącik całkiem zielony; ten stół, to łóżko, ten pokój, ta nasza rozmowa, to jest życie - owo dobro najwyższe. To jest naprawdę, to istnieje naprawdę. Chcę to chwytać, brać, starać się poznawać; wszystko, ten liść, ten stół, poznać, zrozumieć, zachować w sercu... to są drobne rzeczy, ale to właśnie jest życie. Trzeba chwytać, chwytać, chwytać... Bo to tylko naprawdę istnieje.
Jarosław Iwaszkiewicz. „Księżyc wschodzi”.


Złota jesień jest bardzo fotogeniczna. Udało się uchwycić jej migoczący w słońcu urok na kilku zdjęciach. W tej scenerii idealnie prezentuje się mój łup z wyprzedaży.
Ta sukienka chodziła za mną przez całe wakacje, ale nie mogłam się na nią zdecydować. W końcu została wyprzedana i nutka żalu została. Ale pod sam koniec lata, trafiłam na nią przypadkiem i już nie odpuściłam, zwłaszcza, że została przeceniona. Nie musiałam też czekać do następnych wakacji, żeby ją założyć. Piękna pogoda długo nas rozpieszczała. A sukienka choć letnia, to ma w sumie też coś z jesieni. Idealnie pasuje do kolorowych liści oraz jesiennego klimatu.

piątek, 5 października 2018

Powrót pięknej, złotej, polskiej jesieni.


Oj długie te nasze jesienie,
przedpokoje, przedsionki i sienie,
przed zimą ostatnie postoje,
niepokoje, spokoje....
Agnieszka Osiecka


Powrót pięknej, złotej, polskiej jesieni.
I znów można wyjść bez kurtki.
Taką pogodę to ja lubię.
A jak było dziś u Was?


wtorek, 11 września 2018

Stylizacja codzienna na ciepłą jesień


Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu.
- Arne Dahl "Zła krew"


Piękny mamy wrzesień w tym roku. Oby tak dalej. Korzystajmy z ciepłej pogody ile się da.
Ramoneski, kurtki jeansowe czy lekkie płaszczyki to ja mogę nosić i do samych Świąt. ;)  Do puchówek i wełnianych płaszczy mi się nie spieszy. 
Choć z drugiej strony wirusy już krążą. Wiedzą o tym mamy przedszkolaków. Pierwszy katar właśnie dopadł mnie i córkę. Dziś się intensywnie kurujemy i liczę, że szybko nam przejdzie.

Miłego wieczoru.

sobota, 1 września 2018

Stylizacja z ubraniami z marketu za mniej niż 100 zł

"miej nadzieję na szczęście
powiedzmy od września..."
Andrzej Poniedzielski "Życie"


Już wrzesień, ale pogoda jeszcze wakacyjna. Oby pozostała taka jak najdłużej.Podobno tegoroczna jesień ma być właśnie dość ciepła, a ochłodzenie ma przyjść dopiero w listopadzie i na to liczę.

Jeśli chodzi o moją stylizację, to wszystkie ubrania kupiłam w marketach, a ich jakość jest naprawdę bardzo dobra.
Torba kupiona na przecenie w Tesco kilka lat temu za 9.99 zł, uwielbiam ją nosić latem.
Szorty są z Lidla, (kupione w 2014 roku tu pierwsza stylizacja z nimi KLIK) i nadal wyglądają świetnie, a kosztowały 29.99.
Tylko koszula to mój najnowszy zakup ze sklepu TXM, który zawsze omijałam, a ostatnio weszłam do niego z ciekawości. Kupiłam tam kilka rzeczy, min. tę koszulę bawełnianą z uroczym nadrukiem w błękitne flamingi za 39.99.
Cała stylizacja to koszt ok. 80 zł.

sobota, 25 sierpnia 2018

Być dla kogoś światłem


"Słuchaj, Mała
Dziś się czyimś światem stałaś
I na czyjejś drodze jesteś nowym bogiem
I na pewno czyjąś rozproszyłaś ciemność
A to nie takie łatwe być dla kogoś światłem
Jednym i jedynym gdzieś pośrodku zimy

Teraz musisz, Mała unieść jeszcze więcej
Czyjeś strzępy świata musisz wziąć na ręce
Stałaś się dla kogoś szaro-złotą drogą
A to nie takie łatwe być dla kogoś światłem
Jednym i jedynym w samym środku zimy

Słuchaj, Mała
Musisz grać w to tak jak grałaś
Cały czas być sobą, ważyć każde słowo
I tak jak rzeka, płynąć na przód i nie czekać
Starać się uwierzyć w to, że trzeba przeżyć
Gdy się jest dla kogoś słońcem, wiatrem, wodą."



Tekst i muzyka Bartek Królak, a vocal Kuba Jurzyk „Być dla kogoś” – co za niesamowita piosenka. Nie sposób się nie wzruszyć…
Polecam też inne kompozycje Bartka Królaka. Dopiero je odkryłam i jestem pod wrażeniem. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego takie utwory nie są puszczane przez stacje radiowe. Często promowane są bardzo słabe piosenki z kiepskim tekstem, a takie perełki giną. A odsłony na YT pokazują, że ludzie szukają ciekawych, nie typowo komercyjnych utworów z dobrym tekstem.