niedziela, 7 maja 2023

Z tej strony Sam. Dustin Thao


„Wiesz, że nie zawsze można zaplanować każdy szczegół, Jules. Zawsze wyklują się rzeczy, na które nie będziemy przygotowani – dodaje - Czasem trzeba żyć chwilą. Niech życie nas zaskoczy.”


Sięgając po książkę “Z tej strony Sam”, którą znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, przygotujcie się na mnóstwo emocji.

Mimo iż historia opisana tutaj nie jest łatwa, autor przedstawił ją w sposób nie przytłaczający czytelnika, z taktem i wyczuciem.

Akcja rozgrywa się powoli. Dustin Thao postawił nacisk na ukazanie emocji i uczuć poszczególnych bohaterów, którzy muszę się mierzyć z trudną sytuacją.

Nie jest to typowy romans, choć mamy tutaj historię miłosną. Jest to przede wszystkim opowieść o stracie i radzeniu sobie z nią.

Powieść nie jest nudna ani przygnębiająca (choć niewątpliwie wzruszająca). Czyta się ją szybko i bardzo wciąga.


Siedemnastoletnia Julie prowadzi typowe życie nastolatki. Uczęszcza do college'u w mieście, a lato ma spędzić w Japonii. Po skończeniu szkoły, pragnie iść na studia i wyprowadzić się z małego miasteczka ze swoim ukochanym chłopakiem Samem. Ma dokładnie zaplanowaną przyszłość.

Ale potem Sam umiera.

I wszystko się zmienia.

Załamana Julie opuszcza jego pogrzeb i wyrzuca jego rzeczy. Próbuje wszystkiego, by zapomnieć o nim i tragicznej śmierci. Ale wiadomość, którą Sam zostawiła w swoim roczniku, przywołuje wspomnienia. Zdesperowana dziewczyna, chce jeszcze raz usłyszeć jego głos i dzwoni na komórkę Sama, żeby odsłuchać jego pocztę głosową. I wtedy Sam podnosi słuchawkę... W tym zaskakującym, dziwnym i niesamowitym zbiegu okoliczności Julie otrzymuje drugą szansę na pożegnanie. Połączenie jest tymczasowe. Ale słysząc głos Sama, znów się w nim zakochuje, a z każdym telefonem trudniej jest pozwolić mu odejść. Jednak utrzymywanie w tajemnicy jej nieziemskich rozmów z Samem nie jest łatwe, zwłaszcza gdy Julie jest świadkiem cierpienia rodziny chłopaka. Nie mogąc stać z boku i patrzeć, jak cierpią ich ukochani, dziewczyna jest rozdarta między wyjawieniem prawdy o swoich telefonach z Samem a zaryzykowaniem ich związku i utratą go na zawsze.


"Pozwolić komuś odejść, oznacza coś innego, niż zapomnieć. To stan równowagi między życiem dalej a spoglądaniem wstecz i wspominaniem."

 

Piękna i zarazem smutna historia. Ukazuje różne etapy żałoby po najbliższej nam osobie oraz to jak może być ona różnorodna i złożona.

Raczej rzadko sięgam po tego typu książki, ale ta zaskoczyła mnie na plus. Mimo trudnej tematyki ma jakiś urok i klimat, który mnie ujął.

Polecam, choć to książka nie dla każdego.


Więcej powieści obyczajowych dla młodzieży i nie tylko znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)