poniedziałek, 1 maja 2023

Wróżkowy ogród. Georgia Buckthorn

 

Magiczna opowieść o wielkich marzeniach, wróżkowym ogrodzie i pomysłach, jak stworzyć własny domek dla kwietnych wróżek.

„Wróżkowy ogród”, który znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl, to przepięknie wydana książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świetlik w serii „Blisko natury”.

To idealna na wiosnę lub lato ciepła, urocza, rozwijająca wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie i wrażliwość opowieść, dla młodych miłośników baśni, niezwykłych postaci, kwiatów oraz roślin wszelakich.

Tekst to tej historii napisała Georgia Buckthorn, natomiast Isabella Mazzanti stworzyła cudne, pełne barw i detali ilustracje, które doskonale oddają urok tej magicznej książki. 


Mimi jest zupełnie zwyczajną dziewczynką, ma dużo zabawek, młodszego brata, który czasem ją denerwuje… i jedno wielkie marzenie. Chciałaby zobaczyć w swoim ogrodzie wróżkę, dlatego wolny czas spędza na pielęgnowaniu bajkowego zakątka. Niestety, mimo starań dziewczynki żadna wróżka nie pojawiła się jeszcze w jej ogrodzie. Kiedy Mimi porzuca wszelką nadzieję, pewnego wieczoru pod jej oknem pojawiają się tajemnicze, migoczące światła.

Ten niezwykły picturebook w ciekawy i mądry sposób pokazuje dzieciom, piękno przyrody, istotę natury, jej harmonię, ale i dzikość i czasami niedoskonałość. Uczy szacunku do świata przyrody, roztaczając przed czytelnikiem jej czar. Zachęca też maluchy do działania, zajmowania się pielęgnacją roślin, a także do marzeń i próby ich realizacji.

Bardzo polecam, cudowna, wartościowa książka z przesłaniem.

Na marginesie dodam, iż do jej wyprodukowania wykorzystano papier z certyfikatem FSC.

Więcej interesujących, wartych przeczytania picturebooków dla dzieci znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)