sobota, 6 maja 2023

Akademia mądrego dziecka. Zabawy w chowanego oraz Poznaję dotykiem

 

Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka z Wydawnictwa HarperKids wspomagają w naturalny dla dziecka sposób całościowy jego rozwój. Są one skierowane do maluchów już od 1 roku życia oraz ich rodziców. Zachęcają do wspólnego oglądania i czytania oraz poznawania świata.

Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój najmłodszych czytelników. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Zapraszam na przegląd nowości z tej serii.


Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem

Książki dla najmłodszych powinny być przyjaźnie kolorowe, multisensoryczne, ale przede wszystkim bezpieczne. I takie właśnie są książeczki z serii „Akademia Mądrego Dziecka Poznaję dotykiem”.

Posiadają filcowe, miękkie strony, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania dla nieprawnych rączek. Kolorowy filc sprawia, że książeczkę ogląda się z przyjemnością i zainteresowaniem. Proste ilustracje utrzymane w przyjemnej, radosnej kolorystyce ucieszą dzieci i dorosłych. W kartonie naklejonym na filc dodatkowo wycięte są otwory, by małe paluszki mogły dotknąć zmieniającej się struktury – papieru i filcu – a także wodzić po różnych kształtach.

Na Farmie jest książeczką zachęcającą małego czytelnika do wspólnej, aktywnej zabawy. Na każdej stronie mamy krótkie zadanie z serii szukaj i znajdź. Maluszek musi znaleźć, pokazać paluszkiem lub policzyć wskazane zwierzątko lub przedmiot na ilustracji. Na każdej stronie poznajemy zwierzęta i przedmioty znajdujące się na farmie.

Natomiast W Lesie na każdej stronie poznajemy leśnych mieszkańców takich jak lisek, króliczek czy niedźwiadek.

Wspólne czytanie uczy i bawi, jest dobrym pomysłem na spędzenie razem czasu. Dodatkowo czytanie dziecku ćwiczy koncentrację i skupienie, barwne ilustracje stymulują zmysł wzroku.Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego.

Gdzie się schował jednorożec? oraz Gdzie się schował kotek? to tytuł książeczek z nowej serii Zabawa w chowanego Akademii Mądrego Dziecka. Kartonowa książeczka ma duże, filcowe i wytrzymałe klapki, które odporne są na ciągnięcia małych rączek i zapewnią super zabawę. Na każdej stronie zadajemy maluszkowi takie same pytanie: gdzie się schował: jednorożec, smok, syrenka czy wróżka a także kotek, piesek, świnka morska oraz złota rybka? Za każdym razem maluszek otwiera duża, filcową klapkę i znajduje postać. Na ostatniej stronie szukamy naszego czytelnika zadając mu pytanie: „A gdzie ty jesteś?” Pod ostatnią klapką znajdziemy lusterko: - „Tutaj jesteś”!

Seria książeczek Zabawa w chowanego to bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu z maluchem. Dodatkowo czytając ćwiczymy zdolność skupiania się u dziecka.Każdej książeczce z serii Akademia Mądrego Dziecka przyświeca ten sam cel – nauka i wiedza muszą być ciekawie, a zarazem pięknie pokazane! Każdy element publikacji musi być na najwyższym poziomie, zarówno pod względem graficznym jak i merytorycznym. Istotny jest także sposób przekazywania wiedzy, który ma zaciekawić i zainspirować.Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids


Post powstał we współpracy z Wydawnictwem HarperKids.

1 komentarz:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)