niedziela, 12 lutego 2023

Opowiadania z Doliny Muminków: Muminek i zaginiona luneta oraz Muminek i mały duch

 

Kto z Was też jest fanem Muminków?

W dzieciństwie uwielbiałam zarówno książki Tove Jansson, jak też serial animowany i tak mi zostało do dziś. Mam ogromny sentyment do tych postaci i uwielbiam specyficzny klimat tych historii. Wraz z dziećmi zbieramy różne publikacje na temat Muminków, a nasza kolekcja stale się powiększa.

Od kiedy Tove Jansson wydała w 1945 roku "Małe trolle i duża powódź", rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo na punkcie mieszkańców Doliny Muminków, które towarzyszy kolejnym pokoleniom czytelników na naszym globie.

Książki o tych sympatycznych, choć może trochę tajemniczych trollach oraz ich przyjaciołach podbiły serca dzieci, jak również dorosłych na całym świecie i zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Z czasem przygody Muminków zostały również przeniesione na ekrany czy na deski teatrów.

Nakładem wydawnictwa Harper Collins regularnie ukazuje się seria "Opowiadania z Doliny Muminków", inspirowana opowiadaniami Tove Jansson.


Muminek i zaginiona luneta.

Książka została przystosowana dla najmłodszych czytelników – proste teksty i towarzyszące im kolorowe piękne ilustracje.

Do Doliny Muminków przyszła wiosna i Muminek nie może się doczekać powrotu Włóczykija z jego zimowej wyprawy. Kiedy Too-Tiki pożycza mu lunetę, aby mógł wypatrywać przyjaciela, Muminek wie, że musi bardzo uważać na ten cenny przedmiot. Ale luneta znika w tajemniczych okolicznościach i Muminek nie ma pojęcia, co zrobić. Chyba nikt by jej nie zabrał bez pytania? 


Muminek i mały duch.

Cała rodzina spędza wakacje w latarni morskiej na Samotnej Wyspie i Muminek nie może spać. Jego łóżko nie jest tak wygodne jak to w domu i z ciemności dobiega tupot małych stóp.... Muminek naprawdę zaczyna bać się tajemniczego ducha. Lęk odbiera mu całą radość, ale Panna Migotka po rozmowie z Too-Tiki wpada na pewien pomysł. Postanawia iść na spacer i gdy nie wraca o umówionej porze, Muminek pomimo, że nadal odczuwa strach, rusza jej na pomoc.

Opowiadanie ukazuje wartość prawdziwej przyjaźni oraz uczy przełamywania własnych obaw i leków. Często bowiem okazuje się, że nie było się czego bać, a wszelkie ograniczenia są w nas samych.Polecam książki z serii Opowiadania z Doliny Muminków, jak i inne publikacje ukazujace się w Wydawanictwie HarperKids, które znajdziecie na stronie harpercollins.pl.


Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)