niedziela, 18 grudnia 2022

My Policeman. Bethan Roberts

 

"Wiedziałam przez te wszystkie lata, ale czuję to dopiero teraz, gdy piszę te słowa i uzmysławiam sobie, że oboje nie dostaliśmy tego, czego pragnęliśmy. Ot, taka drobnostka - któż dostaje to, czego pragnie? A jednak łączy nas ta absurdalna, ślepa, naiwna, piękna, romantyczna tęsknota za tą rzeczą, ponieważ nie wydaje mi się, abyśmy tak naprawdę kiedykolwiek pogodzili się z porażką."


Akcja powieści "My Policeman", która dostępna jest w księgarni TaniaKsiazka.pl, rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w latach 50. Jednak opisywane wydarzenia od czasu do czasu przeplatane są momentami z teraźniejszości bohaterów (1999 rok).


„My Policeman” autorstwa Bethan Roberts to skomplikowana, elektryzująca, niepokojąca i pełna emocji historia trójkąta miłosnego między Marion, Patrickiem i Tom’em. Rozgrywa się ona w niespokojnych czasach, gdzie homoseksualne związki nie były aprobowane i mogło grozić za tego typu relacje więzienie.

Książka została napisana w formie pamiętnika/listu Marion. (Poznajemy też wydarzenia z punktu widzenia Patricka.) Dopiero pod koniec powieści odkrywamy, w jakich okolicznościach kobieta postanowiła spisać swoje przeżycia.

"My Policeman" jest historią skomplikowanej relacji młodego policjanta Toma, jego żony – nauczycielki Marion oraz wyrafinowanego, zamożnego i inteligentnego kustosza galerii sztuki Patricka.

Nastoletnia Marion, która nie należy do klasycznych piękności, zakochuje się w przystojnym bracie swojej najlepszej przyjaciółki. Gdy chłopak też zwraca na nią uwagę, jej życie nabiera nowego sensu. Jednak szybko okazuje się, że zainteresowanie młodego mężczyzny jest czysto koleżeńskie. Dziewczyna nie traci nadziei i kiedy Tom wraca z wojska, a potem zostaje policjantem, postanawia, że zrobi wszystko, by ta relacja nabrała głębszego znaczenia. Uznaje też, że jej szczere i mocne uczucia wystarczą, aby stworzyć szczęśliwy związek. W tym samym czasie rozwija się również znajomość Toma z Patrickiem. Mężczyźni nie mogą być jednak ze sobą w jawnym związku.

Tom by utrzymać pozory „normalności” postanawia poślubić Marion i tak właśnie zaczyna się trudna, bolesna opowieść o szczerej, jak i nieodwzajemnionej miłości, uczuciach. Kobieta nie jest świadoma, że jej wybranek, wchodząc z nią w związek, realizuje swój sekretny plan.

Tom rozpoczyna podwójne życie…

Powieść "My Policeman" została zainspirowana prawdziwą historią E.M. Forstera i jego relacją z jego długoletnim towarzyszem Bobem Buckinghamem oraz jego żoną.

Bardzo ciekawa, wciągająca, skomplikowana, przesiąknięta prawdziwymi emocjami bohaterów i łamiąca serce powieść.

Książka została też zekranizowana a w rolach głównych występują Harry Styles, David Dawson oraz Emma Corrin.

Więcej powieści obyczajowych znajdziecie na TaniaKsiazka.pl.


Post powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl.


1 komentarz:

  1. Lubię książki w formie pamiętnika, fajnie i szybko się je czyta. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)