wtorek, 29 listopada 2022

Muminki. ABC. Annika Sandelin

 

Jesień, a szczególnie listopad, zawsze kojarzył mi się z Muminkami. W dzieciństwie uwielbiałam zarówno książki Tove Jansson, jak też serial animowany i tak mi zostało do dziś. Mam ogromny sentyment do tych postaci i uwielbiam specyficzny klimat tych historii.

Muminki. ABC to przepiękna, wspaniale wydana książka to zaproszenie do świata muminków, a jednocześnie wierszowany przewodnik po kolejnych literach alfabetu.


Wiersze, napisane przez znaną szwedzko-fińską poetkę Annikę Sandelin w twórczym przekładzie Katarzyny Huzar-Czub to prawdziwa uczta dla miłośników języka polskiego, zarówno tych bardzo młodych, jak i nieco starszych.

Pełne wdzięku, mądre, a przy tym lekkie teksty opowiadają zarówno o postaciach dobrze znanych miłośnikom Tove Jansson, jak i o bohaterach zamieszkujących odległe zakątki muminkowego świata.

Najmłodsi znajdą w nich zachętę do poznawania trudniejszych i nieobecnych w codziennym języku wyrazów, a starsi – głębszy sens i inspirujące przesłanie, a przede wszystkim – zachętę do tego, by wrócić do oryginalnej twórczości Tove Jansson i jej zdumiewającej znajomości ludzkiej natury.

Wykorzystane tu oryginalne ilustracje oraz litery alfabetu powstały na bazie grafik Tove Jansson, a klimat jej opowieści można odnaleźć na każdej stronie tej niezwykłej książki.


Książkę znajdziecie na stronie https://harpercollins.pl/.

Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

4 komentarze:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)