niedziela, 23 października 2022

Komiksy ze zwierzętami w roli głównej: Ptyś i Bill orz Malutki Lisek i Wielki Dzik

 

Jesienią, gdy pada deszcz i wieje zimny wiatr, czasami w domu dzieci się nudzą. Ale z komiksami z Wydawnictwa Egmont nuda nam nie grozi.

Dziś dwa komiksy, których bohaterami są zwierzaki: Ptyś i Bill orz Malutki Lisek i Wielki Dzik.


Malutki Lisek i Wielki Dzik. Trzy słowa. Tom 8

Z końcem lipca dni są długie i ciepłe. Mieszkańcy lisiej dolinki przesypiają ten leniwy czas w cieniu drzew lub w chłodnych zakamarkach swoich norek. Wszyscy czekają na przyjemny wieczorny wietrzyk lub orzeźwiający deszcz… no prawie wszyscy, bo Mała Ryjówka nie może usiedzieć w miejscu i szuka przygody. A jak wiadomo przygody nie zawsze są bezpieczne i spokojne… Ósmy tom uwielbianej przez najmłodszych czytelników serii o przesympatycznych zwierzątkach z dolinki. Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do albumów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa). W 2011 roku za krótki komiks „O psie, który czuł się człowiekiem” zdobyła, wraz ze scenarzystą Michałem Narożnikiem, Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.Komiksy są super!. Ptyś i Bill. Nie ma jak leniuchowanie. Tom 10

Chłopiec Ptyś ma spaniela Billa... A może należałoby powiedzieć, że to Bill ma Ptysia, bo chwilami nie wiadomo, kto tu jest sprytniejszy i gra pierwsze skrzypce. Sympatyczni bohaterowie robią dowcipy wszystkim – sobie nawzajem, kolegom, innym zwierzętom... Kłopoty zaczynają się, gdy ofiarami kawałów padają rodzice chłopca, a nawet policjanci. Niektórzy ludzie nie mają poczucia humoru, na szczęście Ptyś i Bill są tak rozbrajający, że wiele rzeczy uchodzi im na sucho!

Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Psoty Billa”, „Nie ma jak leniuchowanie!” oraz „Tata, mama, Ptyś... i ja!”.Fantastyczne, pełne ciepła, zabawne opowieści. Idealne do samodzielnego czytania, jak wspólnego z dzieckiem. Komiksy dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń nie to nie tylko najmłodszym. Ich czytanie może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na różne tematy.

Polecam.

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)