piątek, 2 września 2022

Mój pierwszy komiks 5+: Wyprawa po skarb oraz Pan Borsuk i pani Lisica

 

Seria „Mój pierwszy komiks 5+” to nowa propozycja na polskim rynku, skierowana do najmłodszego odbiorcy. Wszystkie komiksy z tego cyklu doskonale czyta się wspólnie z dzieckiem, ale też są idealnymi propozycjami na pierwsze samodzielne lektury.

W cyklu znalazły się wyjątkowe i nagradzane europejskie serie, przepięknie zilustrowane, z mądrymi i ciekawymi scenariuszami.


Mój pierwszy komiks 5+. Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb. Tom 3

„Wyprawa po skarb” to pierwszy album, który powstał we współpracy Loïca Jouannigota z Michelem Plessixem. Zapada wieczór i cała rodzina Rabatków zasiada przy kominku, żeby posłuchać mrożącej krew w żyłach opowieści Narcyza o skarbie zakopanym przez bezlitosnego pirata Krasnorosta. Następnego dnia wczesnym rankiem pięcioro króliczątek postanawia wyprawić się nad rzekę w okolice słynnej Zatoki Życzliwości, gdzie według rodzinnej legendy jest ukryty skarb. Nagle… Niesłychane! W piasku odnajdują butelkę, w której ktoś umieścił tajemniczą mapę. Dzielna drużyna Rabatków natychmiast postanawia ruszyć na poszukiwanie cennego skarbu piratów.

Czy w starym, opuszczonym młynie straszy duch? Czy mech na drzewach chce nam coś powiedzieć? I co mogą oznaczać tajemnicze symbole w podziemnym tunelu pod skałą?

„Wyprawa po skarb” poniesie wszystkich młodych czytelników ku wspaniałej przygodzie w towarzystwie nieustraszonego rodzeństwa Rabatków.Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Ani chwili wytchnienia! Tom 4

Nadchodzi zima! Borsuki gromadzą zapasy, robią się senne i coraz częściej poszukują spokoju. Borek marzy o ciepłym łóżku w przytulnej norce, tymczasem Róża woli hasać w głębokim śniegu. Czy tak różne potrzeby da się ze sobą pogodzić? Przecież jakoś trzeba przetrwać tę zimę!

Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów.

Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.


Fantastyczne, pełne ciepła, zabawne historie. Dostarczają wielu wrażeń i wzruszeń nie tylko u najmłodszych czytelników.

Czytanie komiksów może być częścią wieczornego rytuału, sposobem na wspólne spędzenie czasu, ale też pretekstem do porozmawiania z dzieckiem na ważne tematy. Ma również aspekt edukacyjny – pomaga w nauce czytania, kształtuje styl wypowiedzi, poszerza zasób słów i rozwija wyobraźnię.

Polecam.

Komiksy możecie kupić na stronie: https://egmont.pl/ksiazki
Warto też odwiedzić IG wydawnictwa: instagram.com/harperkids_polska
Oraz FB: facebook.com/KsiazkosferaHarperKids


4 komentarze:

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)