poniedziałek, 12 września 2022

Idealne morderstwo. Charlie Donlea

 

„Nawet najgłębiej skrywane tajemnice nie są bezpieczne, gdy stawką jest czyjeś życie”.


Thriller kryminalny „Idealne morderstwo”, który można kupić w księgarni taniaksiazka.pl, trzyma w napięciu i z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciąga w otchłań tajemnic oraz zawiłych intryg.

Fabuła książki jest rozbudowana i dość zawiła. Podczas czytania trzeba nieco wytężyć umysł i skupić się, by się w tym wszystkim nie pogubić. Ale nie jest to wada tej powieści, ale zdecydowanie zaleta. O nudzie nie ma tu mowy. Każdy z bohaterów niesie za sobą jakąś historię oraz sekrety, które niewątpliwe podkręcają tempo akcji.


W 2001 roku zamordowano odnoszącego sukcesy pisarza. Jego martwe ciało znaleziono na balkonie jego luksusowej rezydencji. Podejrzaną taje się Victoria Ford, z którą mężczyzna miał romans. Całe miejsce zbrodni było pokryte śladami jej DNA, a zatem zebrane dowody nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Kobieta ginie jednak w zamachu na WTC, a sprawa zostaje odłożona.

Po 20 latach śledztwo wraca. Nieodkryte dotąd poszlaki otwierają tę sprawę na nowo. Zajmuje się nią zyskująca coraz większą popularność gwiazda telewizji z Los Angeles – Avery. Ma ona zamiar opowiedzieć o Victorii w swoim programie. Jednak im bardziej zagłębia się w wydarzenia, tym więcej dowiaduje się o mrocznej stronie życia Victorii.

W tym samym czasie przeszłość Avery – ta, którą ukrywała przed swoimi współpracownikami i publicznością – stopniowo wychodzi na światło dzienne. Szokujące szczegóły związane z tym, co obie kobiety zrobiły w przeszłości, nie chcą pozostać pogrzebane na zawsze…

Zaskakujący, wielowątkowy, wciągający, pełen mrocznych tajemnic i skrywanych sekretów thriller z elementami kryminału. Do tego wartka akcja, ciekawie skonstruowani bohaterowie oraz fabuła, która przyprawia nas o szybsze bicie serca. Finał bardzo zaskakujący.

Zdecydowanie warto przeczytać.

Więcej równie ekscytujących thrillerów znajdziecie na taniaksiazka.pl.


7 komentarzy:

 1. Na dobry thriller warto jest się skusić, tym bardziej, gdy finał jest zaskakujący.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie dla mnie. Jestem i tak napięta emocjami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam thrillerów... ale może kiedyś jeszcze do nich wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli zdecydowanie warto przeczytać, to nie ma się nad czym zastanawiać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki tego typu, czytam je pasjami. Tej konkretnej nie czytałam, ale wydaje się być ciekawa prozpocyja na jesienny wieczór

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie mój gatunek! Z przyjemnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z reguły nie czytam o takich rzeczach, ale ten opis ma w sobie coś intrygującego przez co chcę sięgnąć po ten tytuł

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)