niedziela, 31 lipca 2022

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam. Colleen Hoover

 

„Czasami myślę, że wszyscy rodzimy się z identycznym potencjałem czynienia dobra i zła. Że nikt nie jest lepszy lub gorszy od innych, a tylko uzewnętrznia zło, które w nim tkwi, w rożnym czasie, na różne sposoby.”


„Reminders of him”, którą znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl, to wielowymiarowa, odważna, głęboka, wywołująca mnóstwo emocji opowieść o miłości, stracie, nadziei, żalu oraz przebaczeniu. To historia ludziach, którzy walczą tak samo zaciekle, jak mocno kochają. 


Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka.

„Nie podoba mi się, że osoba, której najbardziej nie lubię na tym świecie, przypomina kogoś, kogo najbardziej kocham.”

Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans wiąże się ryzykiem – relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki.

Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel…

„Takie chwile jak ta przypominają mi, że szczęście nie jest czymś stałym, co możemy osiągnąć raz na zawsze, ale tylko zdarza się od czasu do czasu, niekiedy w tak śladowej ilości, że ledwie wystarczy do tego, by utrzymać nas przy życiu.”

„Czasami robimy coś dla ludzi, których kochamy, choć dla siebie byśmy tego nie zrobili.”

Colleen Hoover w świetny i bardzo trafny sposób ukazuje niezauważalne czasem dla nas kwestie, które w określonych okolicznościach mogą zmusić do przewartościowania życia oraz zmiany perspektywy, z jaką patrzymy na innych.

„Są rzeczy, w których chcę być dobra. […] I chciałabym się nauczyć rozmawiać z ludźmi, tak aby później nie żałować każdego słowa. Chciałabym doznawać dobrych uczuć, gdy facet dotyka mojej talii. I chciałabym umieć żyć tak, aby wyglądało, jakbym żyła bez żadnego wysiłku. Bo do tej pory sprawiałam wrażenie, jakby każdy aspekt mojego istnienia był zbyt trudny do opanowania.”

Książkę czyta się z zapartym tchem. Silne emocje gwarantowane. Fabuła zaskakuje, wzrusza, zmusza do refleksji, momentami łamie serce, ale i wywołuje uśmiech na twarzy.

Warto przeczytać.

Więcej ciekawych książek obyczajowych i romansów znajdziecie na taniaksiazka.pl


5 komentarzy:

 1. Siostra bardzo lubi czytać książki tej autorki. Muszę jej polecić to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja się piszę na te silne emocje! Zachęciłaś mnie tą recenzją, więc tytuł zapisuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślę że na każdy każdy sposób każdy jest wyjątkowy, czasem tylko trzeba to odkryć bo nie zawsze wszystko od razu widać

  OdpowiedzUsuń
 4. Po Coleen Hoover nie można się było spodziewać niczego innego. Właśnie na to liczylam w jej nowej ksikązce. Zdecydowanie sięgnę. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 5. Po Coleen Hoover nie można sie bylo spodziewać niczego innego. Cieszę się niesamolwicie, że bede mogła znowu czytać jej książki. Kinga

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz i Waszą obecność u mnie :)